M ile başlayan 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "m" olan, 3 harfli toplam 79 adet kelime bulunmaktadır. m harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu m harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde m harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MAZ

Su. Kara. Üç yaşına girmiş koyun.

MIC

En düşük önleyici konsantrasyon.

MOR

Kırmızı ile mavinin karışmasından oluşan renk, menekşe renginin kırmızıya çalanı. Bu renkte olan.

MİN

Bin. Bin (sayı). Bin, 1000.

MUĞ

Çivi.

MUŞ

Altı düz, küçük gezinti vapuru. Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerinden biri.

MÖV

Üzüm kütüğünün kesilen dalları.

MEV

Üzüm kütüğü ve çubuğu, asma. Üzüm yaprağı.

MAL

Bir kimsenin, bir tüzel kişinin mülkiyeti altında bulunan, taşınır veya taşınmaz varlıkların bütünü. Esrar. Bayağı, aşağılık, kötü kimse. Alınıp satılabilen her türlü ticaret eşyası, emtia. Büyükbaş hayvan. Orospu.

MUM

Bir fitilin etrafına erimiş bal mumu, içyağı, stearik asit veya parafin dökülerek genellikle silindir biçiminde dondurulan ince, uzun aydınlatma aracı. Bal mumu. Işık şiddeti birimi, kandela. Bazı böcekler ve bitkiler tarafından salgılanan, böceklerin deri ve tüylerini, bitkilerin yüzeyini kaplayarak koruyucu görev yapan, içinde serbest yağ asitleri, alkoller ve doymuş hidrokarbonlar bulunan esterler.

MİÇ

Sis.

MUT

Mutluluk. Mersin iline bağlı ilçelerden biri. Yaklaşık iki avuç dolusu tahılı içine alan ölçek.

MAP

Değerli, saygın, geçer. Medroksiprogesteron asetat.

MEŞ

Deriden yapılmış su kabı. Arı. An. Geniş fıtıkların ve doku defeklerinin kapatılmasında kullanılan rezorbe olan veya olamayan sentetik materyallerin genel adı.

MÜS

Erik, zerdali ve benzerleri ağaçlardaki zamk.

MAO

Dopaminerjik sinir uçlarında dopaminin dihidroksifenilasetik aside, serotenerjik sinir uçlarında serotoninin 5-hidroksiindolasetik aside ve adrenerjik sinir uçlarında kısmen noradrenalinin parçalanmasından sorumlu, MAO A ve MAO B olmak üzere iki alt tipi bulunan sitoplazmik bir enzim.

MHO

Geçirgenlik birimi. (1 mho'luk geçirgenlik, 1 ohm'luk iç dirence eşittir). Birimi ohm olan iç direncin karşıtı.

MAŞ

Bir çeşit börülce (Phaseolus aureus).. Kedi. Baklagillerden yenilebilen bir bitki, mürdümük. Baklagillerden bir çeşit sebze. Bir cins baklagil bitkisi.

MEN

Yasaklama. Engel olma.

MAS

Emme, emerek içine çekme, soğurma.