MI ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 498 adet kelime bulunmaktadır. mı ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu mı ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde mı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

15 harfli kelimeler

MIRILDANABİLMEK

14 harfli kelimeler

MIKNATISLANMAK, MIRILDANABİLME

13 harfli kelimeler

MIKNATISLAMAK, MIKNATISLANMA, MICIRIKLANMAK, MIĞIRIKARMUDU, MIHLAYABİLMEK, MIKNATISÖLÇER, MIRLAMATLAMAK

12 harfli kelimeler

MIKNATISİYET, MIKNATISLAMA, MINCIKLANMAK, MIZMIZLANMAK, MICCIRDATMAK, MICIRIKLAMAK, MIHLAYABİLME, MIHLAYICILIK, MINCIŞTIRMAK, MINGILIDÜŞÜK, MISIRBASMASI, MIZMIZLAŞMAK

11 harfli kelimeler

MIHSIÇTILIK, MIKNATISLIK, MINCIKLAMAK, MINCIKLANMA, MIRILDANMAK, MIYMINTILIK, MIZIKLANMAK, MIZILDANMAK, MIZIRDANMAK, MIZMIZLANMA, MISIRTAVUĞU, MIÇÇIKLAMAK, MIDIKLANMAK, MIDIRDANMAK, MIĞILLANMAH, MIĞILLANMAK, MIKIRDANMAK, MIKNATISSAL, MILKILDAMAK, MINGILLAMAK, MINKILDAYUK, MIRTILLAMAK, MISMILLAMAK, MISMIRLAMAK, MITTIRDAMAK, MIZIKACILIK, MIZIRGANMAK, MIZIRKANMAK, MIZMIZLAŞMA

10 harfli kelimeler

MIKNATISLI, MINCIKLAMA, MIRILDAMAK, MIRILDANIŞ, MIRILDANMA, MIŞILDAMAK, MIZIKÇILIK, MIZIKLANMA, MIZILDANMA, MIZIRDANMA, MICIRIKLIK, MIDIKLAMAK, MIDIRANMAK, MIDIRDAMAK, MIĞILDAMAK, MIKIRDAMAK, MINTIRIKLI, MIRAĞLAMAK, MIRIKLAMAK, MIRILDAMAĞ, MIRINGIRIN, MISIRCILIK, MISMILAĞAÇ, MIŞILDAMAĞ, MIYONLAMAH, MIZIHÇILIH, MIZIKLAMAK, MIZILANMAK, MIZILDAMAĞ, MIZILDAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

MIHLANMAK, MIHLAYICI, MIKNATISİ, MIRILDAMA, MIŞILDAMA, MIZMIZLIK, MIZRAKSIZ, MICIRAMAK, MICIRIHLI, MICIRIKLI, MIHBAŞILI, MIHLANDIZ, MIHTEPESİ, MINALAMAK, MINCIKMAK, MINCIRLIK, MINCIŞMAK, MINGILDAK, MINGIRCIK, MINKILDAK, MIRCITMAK, MIRILTILI, MIRLANMAK, MIRLAŞMAH, MIRLAŞMAK, MIRMGIRIN, MIRTLAMAK, MISANDERE, MISANDIRA, MISIRDARI, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

MIGIRLIK, MIHLAMAK, MIHLANMA, MIHSIÇTI, MIKNATIS, MINCIRIK, MIRLAMAK, MIRMIRIK, MISIRLIK, MIYMINTI, MIZIKACI, MIZIKALI, MIZMIZCA, MIZRAKLI, MIZRAKSI, MIZRAPLI, MICCIRIK, MICILDAK, MICIRLAR, MICRIKLI, MIÇIRĞAN, MIĞIRCIK, MIĞIRDIŞ, MIHAFAZA, MIHASEBE, MIHAYYER, MIHLADIZ, MIHLADUZ, MIHRABIK, MIHTANLI, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

MIHLAMA, MINTIKA, MIRILTI, MIRLAMA, MISIRCI, MISIRLI, MISKALA, MIZIKÇI, MIZIMAK, MICIMAK, MICIRAK, MICIRIK, MIDAVUK, MIDIKLI, MIDILAK, MIDIRIK, MIDIRIP, MIGIRIP, MIĞARCA, MIĞIRİK, MIĞMIĞA, MIĞMIĞI, MIĞRIBI, MIĞRİBİ, MIHAĞAT, MIHALIP, MIHANAT, MIHBOKU, MIHÇIKI, MIHEMED, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

MIKLEP, MIRNAV, MISDAK, MISKAL, MISMIL, MIŞMIŞ, MIZIKA, MIZIMA, MIZMIZ, MIZRAK, MIZRAP, MIÇCIK, MIÇÇIK, MIÇKIR, MIDARA, MIDĞIN, MIDILA, MIDISI, MIGARA, MIĞMIĞ, MIĞRIK, MIHARA, MIHDAR, MIHRIS, MIHRIZ, MIHTAC, MIHTAN, MIHTAR, MIKILI, MIKIMI, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

MICIR, MIGRİ, MIHLI, MIRRA, MISIR, MISRA, MICIK, MICIL, MIÇİK, MIÇKI, MIDAH, MIDIH, MIDIK, MIDIL, MIGIR, MIĞAL, MIĞAR, MIHAT, MIHIS, MIHLA, MIHRA, MIHSİ, MIKIK, MIKIR, MIKIS, MIKLA, MIKRA, MIKŞI, MILAK, MILIÇ, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

MIÇI, MIGA, MIĞI, MIHO, MILÇ, MILI, MILK, MINI, MIRA, MIRI, MISA, MIYI, MIZA, MIZI, MIZK

3 harfli kelimeler

MIH, MIC, MIF, MIĞ, MIK, MIN, MIR, MIZ

2 harfli kelimeler

MI

Bazı kelimelerin anlamları

MI

Mı. İşaret zamiri bu.

MIRILDANABİLME

Mırıldanabilmek işi.

MIKNATISİYET

Mıknatıslık.

MIRILDANABİLMEK

Mırıldanma imkânı veya olasılığı bulunmak.

MIKNATISÖLÇER

Mıknatıssal alanların ve mıknatıssal çiftucayların karşılaştırılmasında kullanılan aygıt.

MIZMIZLANMAK

Mızmızca davranışlarda bulunmak, mızmızlık etmek.

MIKNATISLANMA

Mıknatıslanmak işi.

MIHLAYABİLMEK

Mıhlama imkânı veya olasılığı bulunmak.

MIKNATISLAMA

Mıknatıslamak işi.

MICCIRDATMAK

Yumuşak bir şeyi elle ezmek.

MIĞIRIKARMUDU

Bir yanı açık sarı, bir yanı kırmızı, karanfil gibi kokan, içi kumlu bir çeşit armut.

MIKNATISLANMAK

Mıknatıs özelliği kazanmak, mıknatıslı bir duruma gelmek.

MIKNATISLAMAK

Bir demir çubuğa mıknatıs özelliği vermek.

MINCIKLANMAK

Mıncıklama işi yapılmak veya mıncıklama işine konu olmak.

MICIRIKLANMAK

Bir iş bozulmak, karışmak.

MIRLAMATLAMAK

Üstünkörü onarmak.

  -   -   -  

Anlamında MI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACEMLEŞMEK

Kültür ve medeniyet bakımından İran halkını örnek almak veya etkisi altında kalmak.

ACEMCE

Farsça. Bu dille yazılmış olan.

ACEMBORUSU

Canlı kırmızı renkli çiçek açan, uzun boylu bir tür süs bitkisi (Bignonia radicams).

ABDESTSİZ

Abdest almamış olan (kimse). Abdesti bozulmuş olan (kimse). Abdest almadan, abdest almaksızın. Kötü adam.

Yemek yemesi gereken, tok karşıtı. Karnı doymamış olarak. Yiyecek bulamayan. Çok istekli, hevesli. Gözü doymaz, haris.

ACEMİ

Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen. Saraya yeni alınmış cariye. İşinde, mesleğinde yeni olan, toy. Bir yere, bir şeye yabancı olan.

AÇIKLAMALI

Birtakım açıklamalarla anlaşılması, öğrenilmesi kolaylaştırılmış, izahlı.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

AB

Su. Avrupa Birliği'nin kısaltılmış hali.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

AÇKILI

Açkı yapılmış, perdahlanmış, perdahlı.

ACİBE

Görülmemiş, alışılmamış, şaşılacak veya yadırganacak şey.

AÇIT

Bir duvarda kapı, pencere, kemerleme vb. bölümler için bırakılmış açıklık.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ABDESTLİ

Abdest almış (kimse). Abdest alarak, abdest almış olarak. İyi adam. Abdesti bozulmamış olan (kimse).

ACILI

Acı katılmış olan. Acısı olan, kederli.

AÇKISIZ

Açkı yapılmamış, perdahlanmamış, perdahsız.

AÇIK

Açılmış, kapalı olmayan, kapalı karşıtı. Örtüsüz, çıplak. Bir gereksinimin karşılanamaması durumu. Görevlisi olmayan, boş (iş, görev), münhal. Çalışır durumda olan. Gizliliği olmayan, olduğu gibi görünen. Sevişme sahnelerini bütün çıplaklığıyla anlatan (kitap, resim, film vb.). Boş. Belirgin bir biçimde. Rengi koyu olmayan, koyu karşıtı. Belli bir yerin biraz uzağı. Engelsiz, serbest. Aralığı çok. Kolay anlaşılır, vazıh. Denizin kıyıdan uzakça olan yeri. Her türlü düşünceyi hoşgörüyle karşılayabilen, etkisinde kalabilen.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.