KULİN ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "kulin" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. kulin ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu kulin ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde kulin olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KULİN

At ve eşek yavrusu.

  -   -   -  

Anlamında KULİN bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KULİN geçen kelimeler listesi verilmiştir.

PRONÜKLEUS

Zigot oluşumunda ovum çekirdeğiyle spermiyumun baş kısmının yaptığı, erkektekine pronükleus maskulinus, dişidekine ise pronükleus femininus adı verilen oluşum. Dişi pronükleusuyla erkek pronükleusunun birleşmesiyle diploit kromozomlu zigot ortaya çıkar.

ERKEKLEŞME

Erkekleşmek işi. Dişide bızırın aşırı büyümesi, vücudun kıllanması, sesin kalınlaşması gibi erkeklikle ilgili cinsiyet karakterlerinin gelişmesi veya uyarılması, maskulinizasyon, virilizm, virilizasyon. Bu durum gynandrism olarak da adlandırılır. Birincil veya ikincil cinsiyet karakterlerinin erkeklerde normal gelişimi.

MOLBİFERİN

Sitoplâzmada Ca2+ bağlayan ve kalretikulinin homoloğu olan bir protein.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük