KOSU ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "kosu" olan, toplam 4 adet kelime bulunmaktadır. kosu ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu kosu ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde kosu olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KOSU

Kuluçka.

KOSUK

Dar sokak. Çok yıpranmış, keskinliği, sivriliği yok olmuş (demir araç).

KOSULMAK

Çalım satmak, gösteriş yapmak.

KOSUR

Kendini beğenen, onurlu.

  -   -   -  

Anlamında KOSU bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KOSU geçen kelimeler listesi verilmiştir.

RİZİKOLU

Rizikosu olan.

GEKOGİLLER

Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, pullu sürüngenler (Squamata) takımının, kertenkeleler (Lacertilia) alt takımından, küçük vücutlu ve iri gözlü parmaklarının ucunda yapışkan safihaları olan, ses çıkaran, zararsız, sıcak memleketlerde yaşayan bir familya. (Geckonidae, Malayaca: geko= bir tip kerkentele), Omurgalı hayvanlardan sürüngenler (Reptilia)sınıfının pullu-sürüngenler (Squamata) takımının kertenkeleler (Lacertilia) alt-takımına (bk) giren bir famlyası. Küçük vücutlu ve iri gözlüdürler. Parmaklarının uçlarında yapışma safihaları bulunur.İnsanlara zararı yoktur.Sıcak memleketlerde bol olarak bulunurlar.Ses çıkarırlar.Duvar gekosu (Tarentola mauritanica), yassı-parmaklı geko (Hemidactylus turcicus)türleri iyi bilinir (bk).

RİZİKOSUZ

Rizikosu olmayan.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük