KOR ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "kor" olan, toplam 446 adet kelime bulunmaktadır. kor ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu kor ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde kor olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

KORKUNÇLAŞTIRMAK, KORYOAMNİYONİTİS

15 harfli kelimeler

KORKUNÇLAŞTIRMA, KORYOALLANTOYİK, KORYOMAMOTROPİN

14 harfli kelimeler

KORDOEPİTELYOM, KORODİDASKALOS, KORONAVİRÜSLER, KORTİKOSTEROİT, KORUDOĞURLIYAN, KORUNULABİLMEK, KORYOALLANTOİK, KORYOALLANTOİS, KORYOBLASTOZİS, KORYOEPİTELYOM, KORYORETİNİTİS

13 harfli kelimeler

KORGENERALLİK, KORDİPLOMATİK, KORDOKARSİNOM, KORİNEBAKTERİ, KORKUDUNULMAK, KORKUNÇLAŞMAK, KORKUTABİLMEK, KORTİKOSTERON, KORTİKOTROFİN, KORTİKOTROPİN, KORUNAKSIZLIK, KORUNULABİLME, KORYOKARSİNOM, KORYOVİTELLİN

12 harfli kelimeler

KORAMİRALLİK, KORKUNÇLAŞMA, KORKUNÇÇALIK, KORKUTABİLME, KORNEOİRİTİS, KORNİFİKASYO, KORNİKULATUS, KORSEKOPELEK, KORUDEĞİRMEN, KORUNABİLMEK, KORUNAKLILIK, KORUYABİLMEK, KORYOGENEZİS

11 harfli kelimeler

KORKUSUZLUK, KORNETÇİLİK, KORNİŞÇİLİK, KORPORASYON, KORUYUCULUK, KORAKOİDEUS, KOREPRESSÖR, KORİNANTRİN, KORKABİLMEK, KORONOİDEUS, KORPORATİZM, KORPUSKULUM, KORTİKOTROF, KORTİKOTROP, KORUHDURMAH, KORUKTURMAK, KORUMACILIK, KORUNABİLME, KORUNAKLAMA, KORUYABİLME, KORYOADENOM

10 harfli kelimeler

KORDALILAR, KORELASYON, KOREOGRAFİ, KORGENERAL, KORKALAMAK, KORKUNÇLUK, KORKUSUZCA, KORKUTMACA, KORPORATİF, KORSECİLİK, KORTİZONLU, KORUNAKSIZ, KORUNGALIK, KORAKOİDES, KORAMANLAR, KORASİDYUM, KORDOTONAL, KOREKİLİDİ, KORHALAMAK, KORKABİLME, KORKMAZLAR, KORKUCULUK, KORLAMADAN, KORNERİPİN, KORNİKULUM, KOROİDİTİS, KORONARYUS, KORONOİDES, KORPUSKULA, KORRUGATOR, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

KORAMİRAL, KOREOGRAF, KORKAKLIK, KORKALAMA, KORKULMAK, KORKUTELİ, KORKUTMAK, KORLANMAK, KORLAŞMAK, KORSANLIK, KORUCULUK, KORUMALIK, KORUNAKLI, KORUNUMLU, KORALAMAK, KORAMŞALI, KORASİDYA, KORDEŞENİ, KOREZİMEK, KORHMAMAK, KORHUTMAK, KORİFAYOS, KORKLAMAK, KORKONSÜL, KORKULDAK, KORKUNCAK, KORKUTALP, KORKUTATA, KORKUTKÖY, KORMOFİTA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

KORİNDON, KORKAKÇA, KORKULMA, KORKULUK, KORKUSUZ, KORKUTMA, KORLANMA, KORLAŞMA, KORNETÇİ, KORNİŞÇİ, KORNİŞON, KOROZYON, KORSESİZ, KORTİZON, KORUNCAK, KORUNMAK, KORUYUCU, KORALMAK, KORALTAN, KORANGAL, KORANNIK, KORASINA, KORASLAN, KORBAKAR, KORBAKOR, KORÇULLU, KORDİTİS, KORDOĞAN, KORDUMAN, KOREKMEK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

KORDONE, KORİDOR, KORKMAK, KORKULU, KORKUNÇ, KORONER, KORSECİ, KORSELİ, KORTEKS, KORUCUK, KORUGAN, KORULUK, KORUMAK, KORUNAK, KORUNGA, KORUNMA, KORUNUM, KORUYUŞ, KORAÇAN, KORAGUS, KORAKOR, KORALAK, KORALES, KORALIK, KORAMAK, KORAMAZ, KORANİK, KORAVLI, KORBAŞI, KORÇIĞA, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

KORDON, KORECE, KORELİ, KORGAN, KORGUN, KORİDA, KORKAK, KORKMA, KORKUT, KORLUK, KORNEA, KORNER, KORNET, KORNİŞ, KORPUS, KORSAN, KORTEJ, KORUCU, KORUMA, KORVET, KORADA, KORAKA, KORAKO, KORAKS, KORALI, KORALP, KORAPA, KORAŞI, KORATA, KORAVA, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

KORAL, KORKU, KORNA, KORNO, KORSE, KORTE, KORUK, KORUN, KORZA, KORAF, KORAH, KORAK, KORAP, KORAŞ, KORAY, KORBA, KORCU, KORDA, KOREG, KOREK, KOREL, KORER, KORET, KOREZ, KORFA, KORGE, KORGİ, KORHI, KORHİ, KORHU, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

KORE, KORO, KORT, KORU, KORA, KORÇ, KORİ, KORK, KORZ

3 harfli kelimeler

KOR

Bazı kelimelerin anlamları

KOR

İyice yanarak ateş durumuna gelmiş kömür veya odun parçası. Büyük acı, üzüntü, sıkıntı, dert. Kırmızı renkli.

KORUDOĞURLIYAN

Kırılmış şişe ya da camdan yapılmış herhangi bir şeyi iyi onaran kimse.

KORYOALLANTOİS

Koryon ve allantoisin birleşmesinden oluşan, mezodermle ilişkili damarlar aracılığıyla gaz değişimini sağlayan ekstraembriyonik yapı, allantokoryon. Bu yapı kuş ve sürüngenlerde yumurta kabuğuyla bitişiktir. Memelilerde ise bu yapı plasentayı oluşturur.

KORYOALLANTOYİK

Memelilerde ve bazı keselilerde görülen koryonun allantoisle astarlandığı plasenta tipi.

KORYOAMNİYONİTİS

Koryon ve amniyonun yangısı.

KORYOBLASTOZİS

Koryon villuslarının aşırı gelişmesi.

KORUNULABİLMEK

Korunulma imkânı veya olasılığı bulunmak.

KORKUNÇLAŞTIRMAK

Korkunç bir duruma getirmek.

KORKUNÇLAŞTIRMA

Korkunçlaştırmak işi.

KORYOEPİTELYOM

Koryokarsinom.

KORONAVİRÜSLER

RNA genom yapısına sahip, yaklaşık 100 nm çapında, zarflı ve güneş hüzmesi görünümünde virüslerin oluşturduğu virüs ailesi, Coronaviridae.

KORTİKOSTEROİT

Böbrek üstü bezinin korteksinden salgılanan steroit hormonlardan herhangi biri. Böbrek üstü bezi kabuğu tarafından salgılanan, birçok organ ve hücrenin fonksiyonu üzerine önemli etkileri olan 21 karbonlu steroit yapıdaki kortizol ve aldosteron gibi hormonlar ve bunlarla aynı yapıda üretilen benzerleri. Glukokortikoitler ve mineralokortikoitler olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Herpesvirüsler gibi latent virüslerin yeniden aktivasyonuna neden olurlar.

KORYOALLANTOİK

Koryoallantoise ait olan.

KORDOEPİTELYOM

Kordom.

KORODİDASKALOS

Antik Yunan tiyatrosunda koro eğitmeni. Bu aynı zamanda o dönemin tiyatrosunda ozanlara verilen sandı. Ozanlar kendi şiirlerini güzel söylemesi için koroyu çalıştırırlardı.

KORYOMAMOTROPİN

İnsan koryonik somatomammotropini.

  -   -   -  

Anlamında KOR bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KOR geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AKORDEONCU

Akordiyoncu.

AÇACAK

Şişelenmiş bazı içeceklerin kapaklarını açmaya yarayan araç. Anahtar. Teneke kutu içinde korunmuş yiyeceklerin kapağını açmaya yarayan araç.

AGLÜTİNİN

Serumda meydana gelen ve pıhtılaşmaya sebep olan antikor.

ABU

Şaşma ve korku bildiren bir söz.

AKORTSUZLAŞMA

Akortsuzlaşmak durumu.

AKORTLANMA

Akortlanmak işi.

AKORDEON

Akordiyon.

AKORTLATMAK

Akortlama işini yaptırmak.

AKORTSUZ

Akordu olmayan, akort edilmemiş, akordu bozuk. Birbirini tutmayan, uyumsuz.

AKORTLAMAK

Akort etmek.

AKORDİYON

Üstündeki düğmelere veya tuşlara basarak metal dilcikleri titretme yolu ile çalınan körüklü, elde taşınabilir bir çalgı, akordeon, armonika. Kumaşlarda makine ile yapılmış kırma.

AKKORLUK

Akkor olma durumu.

ABLALIK

Abla olma durumu. Yakın ve koruyucu davranışta bulunma.

AKORTLAMA

Akortlamak işi.

AKORTLANMAK

Akortlama işi yapılmak.

AKORDİYONCU

Akordiyon çalan kimse, akordeoncu.

AKORTLU

Akordu olan, akort edilmiş.

AÇMAZ

Satranç oyununda şahı koruyan taşlardan birinin yerinden oynatılamaması durumu. Tuluatta karşısındakine bir nükte veya tekerleme söyleme kolaylığını veren söz. İçinden zor çıkılır durum.

AKORTLATMA

Akortlatmak işi.

AGORAFOBİ

Alan korkusu.