KO ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ko" olan, toplam 2926 adet kelime bulunmaktadır. ko ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ko ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ko olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

KOLEKTİFLEŞTİRMEK, KOLANJİYOHÜCRESEL, KOMPLEKSLEŞTİRİCİ, KOYULAŞTIRABİLMEK

16 harfli kelimeler

KOCAMANLAŞTIRMAK, KOLEKTİFLEŞTİRME, KONFEKSİYONCULUK, KOOPERATİFLEŞMEK, KORKUNÇLAŞTIRMAK, KOKSİDİYOMİKOZİS, KOLAYLAŞTIRILMAK, KOMPARTIMANLAŞMA, KONDRODİSTROFİYA, KONDROENDOTELYOM, KORYOAMNİYONİTİS, KOŞULLANDIRILMAK, KOYULAŞTIRABİLME

15 harfli kelimeler

KOCAMANLAŞTIRMA, KOLEKSİYONCULUK, KOOPERATİFÇİLİK, KOOPERATİFLEŞME, KORKUNÇLAŞTIRMA, KOPYALAYAPIŞTIR, KODALLIÇİFTLİĞİ, KOKSİDİYOSTATİK, KOLAYLAŞTIRILMA, KOMPLEMANTASYON, KONAKLAYABİLMEK, KONTRENDİKASYON, KONUŞTURABİLMEK, KOPYALAYABİLMEK, KORYOALLANTOYİK, KORYOMAMOTROPİN, KOŞULLANDIRILMA

14 harfli kelimeler

KOMPLEKSSİZLİK, KONFERANSÇILIK, KONSOMATRİSLİK, KONSTRÜKTİVİZM, KONVERTİBİLİTE, KOORDİNATÖRLÜK, KOAGLÜTİNASYON, KOÇARDOĞANŞALI, KOKLEARİFORMİS, KOLANJİYOGRAFİ, KOLANJİYOLİTİS, KOLAYLAŞTIRICI, KOLAYLAŞTIRMAK, KOLEKTİFLEŞMEK, KOLESİSTEKTOMİ, KOLESİSTOGRAFİ, KOLESİSTOKİNİN, KOLESTEROLOZİS, KOLİBASİLLOZİS, KOLLAJENOBLAST, KOLLAJENOLİTİK, KOMİKLEŞTİRMEK, KOMPLEKSİMETRİ, KOMPOZİSYONİZM, KONAKLAYABİLME, KONDRİFİKASYON, KONDRODİSPLAZİ, KONDRODİSTROFİ, KONDROSKELETON, KONJUNKTİVALİS, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

KOKOROZLANMAK, KOLESTEROLSÜZ, KONDENSELEŞME, KONFEDERASYON, KONFEKSİYONCU, KONFİGÜRASYON, KONSANTRASYON, KONSERVATUVAR, KONSOLİDASYON, KONSTRÜKSİYON, KONVANSİYONEL, KOŞULLANDIRMA, KORGENERALLİK, KONUKSEVERLİK, KODLAYABİLMEK, KODOMİNANTLIK, KOKLATABİLMEK, KOKLAYABİLMEK, KOKSİDİYOSTAT, KOKULANDIRMAK, KOLAYLAŞTIRMA, KOLEKTİFLEŞME, KOLELİTİYAZİS, KOLESİSTOPATİ, KOLESİSTOTOMİ, KOLESİTOKİNİN, KOLESTEROLEMİ, KOLESTEROLÜRİ, KOLİBRİGİLLER, KOLİENTERİTİS, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

KODİFİKASYON, KOKLAŞTIRMAK, KOKOREÇÇİLİK, KOKOROZLANMA, KOKULANDIRMA, KOLEKSİYONCU, KOLESTEROLLÜ, KOLLAYICILIK, KOLONYALAMAK, KOLONYALANMA, KOLTUKLANMAK, KOMPLİKASYON, KOMÜNİKASYON, KONDÜKTÖRLÜK, KONFEDERATİF, KONFORSUZLUK, KONSOLOSHANE, KONSÜLTASYON, KONTROLCÜLÜK, KONTROLÖRLÜK, KONUŞMACILIK, KOOPERATİFÇİ, KOORDİNASYON, KOORDİNATLAR, KOPARTTIRMAK, KORAMİRALLİK, KORKUNÇLAŞMA, KOSTAKLANMAK, KOYULAŞTIRMA, KOZALAKLILAR, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

KOBAYGİLLER, KOBRAGİLLER, KOCAKARILIK, KOKAİNOMANİ, KOKLAŞTIRMA, KOKOZLANMAK, KOKUŞTURMAK, KOLAYLANMAK, KOLAYLAŞMAK, KOLEKTİVİST, KOLEKTİVİZM, KOLONYALAMA, KOLONYALİST, KOLORİMETRE, KOLORİMETRİ, KOLTUKÇULUK, KOLTUKLAMAK, KOLTUKLANMA, KOMBİNASYON, KOMİKLEŞMEK, KOMİTACILIK, KOMPARTIMAN, KOMPİLASYON, KOMPLOCULUK, KOMPOSTOLUK, KOMPOZİSYON, KOMÜNİSTLİK, KONDANSATÖR, KONFEKSİYON, KONFERANSÇI, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

KOCASIZLIK, KOÇBOYNUZU, KODAMANLIK, KOKULANMAK, KOKUŞTURMA, KOLANCILIK, KOLAYCACIK, KOLAYLIKLA, KOLEKSİYON, KOLESTERİN, KOLESTEROL, KOLOMBİYUM, KOMANDİTER, KOMBİNEZON, KOMİKLEŞME, KOMİSERLİK, KOMİSYONCU, KOMPETİTİF, KOMPOZİTÖR, KONAKLAMAK, KONFORMİZM, KONGLOMERA, KONJONKTÜR, KONKORDATO, KONSOLİTÇİ, KONŞİMENTO, KONTRATSIZ, KONUKÇULUK, KONUKLAMAK, KONUKSEVER, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

KOALİSYON, KOCALTMAK, KOCAMANCA, KOCAOĞLAN, KOCASİNAN, KOÇAKLAMA, KOÇLANMAK, KOFLAŞMAK, KOKAİNMAN, KOKLAŞMAK, KOKLATMAK, KOKMUŞLUK, KOKOREÇÇİ, KOKULANMA, KOLACILIK, KOLALAMAK, KOLALANMA, KOLALATMA, KOLALAYIŞ, KOLAYLAMA, KOLDAŞLIK, KOLEMANİT, KOLLANMAK, KOLLAYICI, KOLONYALI, KOLORİDYE, KOLOSTRUM, KOLTUKLUK, KOMANDİTE, KOMEDYACI, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

KOCABAŞI, KOCAKARI, KOCALMAK, KOCALTMA, KOCATMAK, KOÇLANMA, KOÇSAMAK, KODLAMAK, KOFLAŞMA, KOGNİTİF, KOHEZYON, KOKAİNCİ, KOKARTLI, KOKETLİK, KOKİMBİT, KOKLAMAK, KOKLAŞMA, KOKLATMA, KOKLAYIŞ, KOKOZLUK, KOKURDAN, KOKUŞMAK, KOKUTMAK, KOLAĞASI, KOLALAMA, KOLAYLIK, KOLBASTI, KOLCULUK, KOLEKTİF, KOLEKTÖR, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

KOAPTÖR, KOCAALİ, KOCABAŞ, KOCAELİ, KOCAKÖY, KOCALIK, KOCALMA, KOCAMAK, KOCAMAN, KOCASIZ, KOCATMA, KOCAYIŞ, KOÇANCI, KOÇARLI, KOÇBAŞI, KOÇSAMA, KODAMAN, KODLAMA, KOFALIK, KOHENİT, KOKARCA, KOKETRİ, KOKLAMA, KOKOREÇ, KOKOROZ, KOKTEYL, KOKUSUZ, KOKUŞMA, KOKUŞUK, KOKUTMA, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

KOBALT, KOCALI, KOCAMA, KOÇKAR, KODEİN, KODEKS, KOFANA, KOFÇAZ, KOFLUK, KOKAİN, KOKMAK, KOKMUŞ, KOKONA, KOKPİT, KOKUCU, KOKULU, KOLACI, KOLALI, KOLÇAK, KOLDAŞ, KOLERA, KOLHOZ, KOLLUK, KOLOİT, KOLONİ, KOLSUZ, KOLTUK, KOLYOZ, KOMEDİ, KOMİTA, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

KOBAY, KOBRA, KOÇAK, KOÇAN, KODES, KOFRA, KOFUL, KOĞUŞ, KOKAK, KOKET, KOKMA, KOKOT, KOKOZ, KOKUŞ, KOLAJ, KOLAN, KOLAY, KOLCU, KOLEJ, KOLİK, KOLİT, KOLLU, KOLON, KOLPO, KOLYE, KOLZA, KOMAR, KOMBİ, KOMİK, KOMOT, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

KOCA, KOÇU, KOFA, KOKA, KOKU, KOLA, KOLİ, KOMA, KOMİ, KONÇ, KONİ, KONT, KONU, KORE, KORO, KORT, KORU, KOSA, KOŞU, KOTA, KOVA, KOYU, KOZA, KOAH, KOBA, KOBİ, KOBU, KOÇA, KOÇO, KODA, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

KOÇ, KOD, KOF, KOK, KOL, KOM, KOR, KOT, KOV, KOY, KOZ, KOA, KOB, KOC, KOĞ, KOH, KOİ, KON, KOO, KOP, KOS, KOŞ

2 harfli kelimeler

KO

Bazı kelimelerin anlamları

KO

Köy. Bırak, koy.

KOLEKTİFLEŞTİRME

Ortaklaştırma.

KOOPERATİFLEŞMEK

Belli bir amaç için kooperatif çatısı altında bir araya gelmek. Kooperatiflerde örgütlenmek.

KONDROENDOTELYOM

Endotel ve kıkırdak doku elemanları içeren iyicil bağ doku tümörü.

KOMPARTIMANLAŞMA

Ökaryot hücrelerde, hücre içinde çeşitli metabolik olayların zarla çevrili değişik yerlerde ya da organellerde yapılmak üzere aynlması.

KONFEKSİYONCULUK

Konfeksiyoncunun yaptığı iş.

KOLAYLAŞTIRILMAK

Kolaylaştırma işini yaptırılmak.

KOKSİDİYOMİKOZİS

Coccidioides immitis tarafından oluşturulan, bütün hayvan türlerinde sistemik veya akciğer ve bölgesel lenf yumrularında sınırlı granülomlu reaksiyonla belirgin bir mantar hastalığı, Kaliforniya hastalığı, Posadas hastalığı, Posadas-Wernicke hastalığı.

KORKUNÇLAŞTIRMAK

Korkunç bir duruma getirmek.

KORYOAMNİYONİTİS

Koryon ve amniyonun yangısı.

KOMPLEKSLEŞTİRİCİ

Kompleks oluşturabilen.

KONDRODİSTROFİYA

Kıkırdağın normal dışı gelişimiyle belirgin bozukluk, kondrodistrofi.

KOLEKTİFLEŞTİRMEK

Ortaklaştırmak.

KOLANJİYOHÜCRESEL

Safra kanallarına ait, onlarla ilişkili veya ilişkin.

KOYULAŞTIRABİLMEK

Koyulaştırma imkânı veya olasılığı bulunmak.

KOCAMANLAŞTIRMAK

Kocaman duruma getirmek.

  -   -   -  

Anlamında KO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ACIKLI

Acındıracak, acı verecek nitelikte olan, dokunaklı, üzücü, koygun. Acı görmüş, yaslı, kederli.

AÇIKLAMAK

Bir konuyla ilgili gerekli bilgileri vermek, izah etmek. Açıkça söylemek, ifşa etmek. Belirtmek, göstermek, açığa vurmak, izhar etmek. Bir sorunla ilgili aydınlatıcı bilgi vermek, tavzih etmek. Bir sözün, bir yazının ne anlatmak istediğini belirtmek, yorumlamak.

AÇIKÇA

Gizli bir yönü kalmaksızın, kolay anlaşılır bir biçimde, alenen, aşikâre.

ACIKILMAK

Acıkma işine konu olmak.

ABARTILMAK

Abartma işine konu olmak.

ABLALIK

Abla olma durumu. Yakın ve koruyucu davranışta bulunma.

ACILAŞMAK

Tadı bozulmak, acı olmak. Konuşma sert bir durum almak, kırıcılaşmak. Dokunaklı duruma gelmek. Yemlerde genellikle yağ asitlerinin oksidasyonu ve hidroliz sonucu uygun olmayan koku ve tat meydana gelmek.

AÇACAK

Şişelenmiş bazı içeceklerin kapaklarını açmaya yarayan araç. Anahtar. Teneke kutu içinde korunmuş yiyeceklerin kapağını açmaya yarayan araç.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.

ABU

Şaşma ve korku bildiren bir söz.

AÇIKLIKÖLÇER

Bir mikroskobun açıklığını ölçmeye yarayan alet.

AÇIK

Açılmış, kapalı olmayan, kapalı karşıtı. Örtüsüz, çıplak. Bir gereksinimin karşılanamaması durumu. Görevlisi olmayan, boş (iş, görev), münhal. Çalışır durumda olan. Gizliliği olmayan, olduğu gibi görünen. Sevişme sahnelerini bütün çıplaklığıyla anlatan (kitap, resim, film vb.). Boş. Belirgin bir biçimde. Rengi koyu olmayan, koyu karşıtı. Belli bir yerin biraz uzağı. Engelsiz, serbest. Aralığı çok. Kolay anlaşılır, vazıh. Denizin kıyıdan uzakça olan yeri. Her türlü düşünceyi hoşgörüyle karşılayabilen, etkisinde kalabilen.

ACYO

Herhangi bir paranın gerçek değeriyle sürüm değeri arasında veya bir ticaret senedinin üzerinde yazılı miktar ile indirimden sonraki tutarı arasında doğan fark. Bankaların senetli kredi işlemlerinde yaptıkları tahsilat. Bir ticaret senedinin yenilenmesinde alınan komisyon.

AÇIKLAMALI

Birtakım açıklamalarla anlaşılması, öğrenilmesi kolaylaştırılmış, izahlı.

ACINILMAK

Acınma işine konu olmak.

AÇELYA

Kokusuz, güzel renkli çiçekler açan bir bitki (Rhododendron).

ACINMAK

Acıma işine konu olmak. Başkasının hesabına üzülmek, yazıklanmak, yerinmek.

AÇILIM

Açılma işi. Herhangi bir konuyla veya sorunla ilgili olarak düşünce ve uygulamalarda yeni koşulların gerektirdiği değişiklikleri veya yenilikleri yapma. Yeni bir bakış açısı getirme. Sağ açıklık. Bir kısaltma veya formülün açık biçimi.

ABAKÜS

Sayı boncuğu. Sütun başlığının üstüne yatay olarak konan ve kenarlarından biraz dışarı taşan taş blok.