KİĞI ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "kiğı" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. kiğı ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu kiğı ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde kiğı olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KİĞI

Bingöl iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında KİĞI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KİĞI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

EŞME

Eşmek işi. Kaynak, pınar. Uşak iline bağlı ilçelerden biri. Kaynak, göze, pınar. Ağaçsız yerlerde, hayvanları sıcaktan korumak için yapılan gölgelik. Toprağı kazarak açılmış küçük çukurlar. Yağmur sularını toplamak için toprağa kazılan çukur. Pamuktan yapılmış sicim, kırnap. Kuş vurmak için çocukların kullandıkları ok, yay. Pınardan çıkan suyu biriktirmek için açılan çukur. Azacık eşilmekle su çıkan kuyu. Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çorum ilinde, Sungurlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır ili, Silvan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kocaeli ilinde, Derbent nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin şehri, Kızıltepe ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sakarya şehri, Geyve ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ESKİKAVAK

Bingöl ilinde, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

SABIRTAŞI

Bingöl ili, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

DEMİRKANAT

Bingöl ili, Kiğı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

NACAKLI

İbibik kuşu. Bingöl ilinde, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

İLBEYİ

Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

TEKBAŞ

Bingöl şehri, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

SIRMAÇEK

Bingöl şehrinde, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ALAGÖZ

Cesur, yiğit. Korkak. Ela göz. Küçük taneli, ekşice bir çeşit üzüm. Kırlarda biten ince, kılçıklı; bir çeşit yaban otu. Bir çeşit kara üzüm. Ela gözlü kimse. Afyon ilinde, Sandıklı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Ankara ilinde, Temelli bucağına bağlı bir yer. Ardahan kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ilinde, Hınıs ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum şehri, Horasan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Gaziantep şehrinde, Karkamış ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kayseri ili, Kocasinan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin şehrinde, Derik ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin şehri, Midyat belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ili, Türkeli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AÇIKGÜNEY

Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

DURANLAR

Bingöl şehri, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kars ili, Kağızman belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

YAZGÜNÜ

Bingöl şehrinde, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KUTLUCA

Adıyaman ilinde, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Amasya ili, Saraycık nahiyesine bağlı bir yer. Bingöl şehri, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, İznik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Çorum ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan kenti, Başpınar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ili, Çamoluk belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kastamonu ili, Bozkurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli şehrinde, Hereke bucağına bağlı bir yer. Mardin şehri, Kocatepe bucağına bağlı bir yer. Ordu şehrinde, Perşembe belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Trabzon şehri, Beşikdüzü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

GÜNEYAĞIL

Bingöl ili, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

DARKÖPRÜ

Bingöl şehrinde, Kiğı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Diyarbakır ilinde, Bağdere bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

TOPRAKLIK

İki yaşında öküz. Evleri badana yapmak için kullanılan ak toprağın çıkarıldığı yer. Halıya saçak yapdan önce kilim gibi dokunan iki parmak kalınlığındaki tüysüz bölüm : Bu halının topraklığı eskimiş. Köylerde bebeklerin kundak yapılırken sarıldığı toprağın ısındığı teneke kap. Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya kenti, Altınekin ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

YUKARISERİNYER

Bingöl kenti, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

DEMİRDÖŞ

Bingöl kenti, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

DALLICA

Aydın ili, Nazilli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bartın şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bingöl ilinde, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ili, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Diyarbakır kenti, Lice belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Elâzığ ilinde, Hıdırbaba bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Erzincan ili, Kemaliye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Erzincan kenti, Tercan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ÇİÇEKTEPE

Afyon şehri, Haydarlı bucağına bağlı bir bölge. Ankara şehrinde, Sincan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bingöl ilinde, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.