Sonu KAT ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "kat" olan 7 harfli toplam 21 adet kelime bulundu. Sonu kat ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında kat olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde kat olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HAREKAT

Davranışlar, işler. Belli bir amaç gözetilerek bir askeri birliğe yaptırılan manevra, çarpışma, çevirme, kovalama ve benzerleri işler, operasyon.

PENEKAT

Teknedeki hamuru sıyırmaya yarayan bir çeşit araç.

SİLİKAT

Yapı malzemesi olarak kullanılan cam, çimento, tuğla vb. maddelerin birleşiminde bulunan, silisik asidin bazlarla birleşerek oluşturduğu tuz.

KIRKKAT

İşkembe.

TALİKAT

Yazmanın içindekilerini göstermek ve (ya da) bir düzeltme yapmak amacıyla sayfa kenarına yazılan yazılar, a. bk. sayfa kenarı. Bu tür yazılardan oluşan kitap a. bk. haşiye.

SADAKAT

İçten bağlılık. Sağlam, güçlü dostluk.

SİYAKAT

Genellikle devlet dairelerinde kullanılmış bir yazı türü.

ABLAKAT

Avukat.

HAKİKAT

Gerçek. Gerçekten. Gerçeklik.

HARAKAT

Hareket.

REFAKAT

Arkadaşlık etme, birlikte bulunma. Eşlik etme.

BARİKAT

Bir yolu veya geçidi kapamak için her türlü araçtan yararlanılarak yapılmış olan engel.

KARAKAT

Kestane.

TALAKAT

Kolayca düzgün söz söyleme durumu.

İHTİKAT

İtikat.

MÜLAKAT

Buluşma, görüşme. Röportaj. Bir işe alınacak kişiler arasından seçim yapabilmek amacıyla kendileriyle karşılıklı konuşma, görüşme.

LİYAKAT

Bir kimsenin, kendisine iş verilmeye uygunluk, yaraşırlık durumu, değim. Kifayet.

HAZAKAT

Uzluk.

TARİKAT

Aynı dinin içinde birtakım yorum ve uygulama farklılıklarına dayanan, bazı ilkelerde birbirinden ayrılan Tanrı'ya ulaşma ve onu tanıma yollarından her biri.

HAMAKAT

Ahmaklık.