Sonu KA ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "ka" olan 8 harfli toplam 55 adet kelime bulundu. Sonu ka ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında ka olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde ka olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

OYMAYAKA

Sinop şehri, Türkeli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

YENİYAKA

Yeni ev kuran, ocak yakan. Van şehrinde, Çaldıran ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

KIVRANKA

Ağırlık ölçüleri : Bu bakkalın kıvrankaları eksiktir.

POLİTİKA

Devletin etkinliklerini amaç, yöntem ve içerik olarak düzenleme ve gerçekleştirme esaslarının bütünü, siyaset, siyasa. Davranış biçimi, düşünce yapısı. Bir hedefe varmak için karşısındakilerin duygularını okşama, zayıf noktalarından veya aralarındaki uyuşmazlıklardan yararlanma vb. yollarla işini yürütme.

IŞIKYAKA

Mardin şehrinde, Mazıdağı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

MAMBAŞKA

Bambaşka.

ARMONİKA

Yan yana sıralanmış deliklerden her biri üflendiğinde ayrı notada sesler çıkaran küçük ağız çalgısı, mızıka, armonik. Akordiyon.

ELMAYAKA

Van ili, Bahçesaray ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BABAYAKA

Balıkesir şehrinde, Gönen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SARIYAKA

Kırıkkale şehrinde, Delice ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KURUYAKA

Ağrı ili, Patnos belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bitlis ilinde, Reşadiye nahiyesine bağlı bir yer.

KINDIRKA

Yetiştiği yerde su kaynağının olduğunu belirten bir çeşit ot.

KARACUKA

Karatavuk kuşu.

BAZİLİKA

İçi, ortadaki yüksek, yanlardakiler daha alçak olmak üzere iki sıra sütunla üç salona ayrılmış, dikdörtgen biçiminde büyük kilise. Kral sarayı. Dikdörtgen biçiminde, uç kısmında yarım çembere benzeyen bir çıkıntısı olan Roma mahkemesi.

ANASARKA

Genel bir ödemin yansıması olarak üzerine parmakla bastırıldığında iz bırakan özellikte, soğuk, yaygın deri altı ödemi, yaygın hidrops. Genellikle kalp, karaciğer ve böbrek yetmezliklerinde ve kaşekside görülür. Gebelik döneminde görüldüğünde yavru, hipopotam benzeri bir görünüşte olur.

MASARİKA

Bağırsakları tutan karın iç zarı.

VELADUKA

Karadağ prensinin sanı.

KAPTIRKA

Kutu. Kaburga, iskelet.