Sonu K ile biten 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "k" olan 5 harfli toplam 2917 adet kelime bulundu. Sonu k harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında k harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde k harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

PINIK

Küçük, tüysüz köpek. Küçük sepet.

YETİK

Yetişmiş, erişmiş, büyümüş. Bilgili, olgun (kimse).

MİDİK

Küçük, minik. Küçük, şişman çocuk.

PALAK

Temiz, beyaz tenli (kız için). Tombul çocuk. Eski, kullanılmış (eşya için). Ayı yavrusu. Köpek yavrusu. Manda yavrusu. Bir yaşındaki domuz yavrusu. Tavşan yavrusu. Yeni tüylenmiş kuş yavrusu. Güvercin yavrusu. Yaprak. Nemli yerlerde yetişen, ince, yumuşak bir çeşit ot. Biçildikten sonra yeniden biten kısa otlar. Ekin arasında biten yabanıl yulaf. Erken ekilen kısa boylu ve başak tutmayan ekin. Kuru ot. Hayvanların yediği bir çeşit ot. Ekinlerin başak tutma zamanı. Su tası. Kadın donunun paçası. Hamlamış, binilemeyen at.

BISIK

Buzağı.

ERNİK

Eskimeğe yüz tutmuş kumaş ya da elbise. Erimeğe başlamış kar. Erimeğe yüz tutmuş salamura peynir. Erimiş yağ. Eski minder yüzü. Kadınların kullandıkları allık. İnce, dayanıksız: Bu ipekli çok ernik. İnce davranışlı, kibar.

ŞIBİK

Çapak.

DİBEK

Taştan veya ağaçtan yapılmış büyük havan.

ILLIK

Güç, kuvvet.

YEMAK

Yemek.

BİCÜK

Buzağı. Selin yırttığı yer, sel yolu.

POTOK

Deve yavrusu.

NAHAK

Haksız, gereksiz.

HIHAK

Koyun, keçi dışkısı.

AĞCIK

Palmiyelerde çiçeklerin dibinin çevresindeki telli kın.

EĞLİK

Beklenilen, durulan yer.

ÖSNEK

Nefes. Soluk, nefes.

ŞÜYÜK

Peynir suyu.

HÜLEK

Domates.

KÜSÜK

Taş kaldırmakta kullanılan uzun demir çubuk ya da ağaç, basit kaldıraç. Ayrandan yapılan taze peynir, çökelek. Bozulmuş süt, yoğurt. Çürümeye yüz tutmuş şey. Kapı sürgüsü. Kar yığını.