Sonu K ile biten 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "k" olan 3 harfli toplam 118 adet kelime bulundu. Sonu k harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında k harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde k harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TÜK

Tüy, ince kıl. Yosun. Hindi. Soğanın tohum taşıyan erkek organı. Tüy.

FIK

Çok sıcak.

İŞK

Keçi.

LİK

İplik eğirmekte kullanılan iğin eğri demir ucu. Tokmak. Kırağının sıcaklık nedeniyle su damlasına dönüşmesi. Az ıslaklık, nem.

MIK

Çivi. Ağı. Sus, ses çıkarma, aldırma.

TİK

Herhangi bir kas kümesinin irade dışı hareketi. Alışkanlıkla sık sık tekrarlanan gülünç, sıkıcı söz, el, kol, yüz hareketi veya bir davranış biçimi. Dik. Tepe. Herhangi bir kas kümesinin istenç dışında hareket etmesi. Yerel istem dışı kas kasılmaları.

AKK

Hak.

IŞK

XVI. yüzyıldan önce âşık ve başıboş derviş yerine kullanılan bir terim.

GUK

İnsanı kızdırmak için söylenir (çocuk dilinde). Kuluçka (tavuk için).

KİK

Futa.

INK

Bezginlik belirtmede kullanılan bir kelime.

SAK

Uyanık, gözü açık, müteyakkız. Uykusu hafif. Sap.

HIK

Hıçkırırken boğazdan çıkan ses.

CİK

Yok, hayır anlamında ünlem. Hasır yapmakta kullanılan saz. Sırtüstü yatış şekli. Bir çeşit başörtüsü. Aşık kemiğinin çukur tarafı. Aşığın yassı çukur tarafı.

YOK

Bulunmayan, mevcut olmayan (nesne, kimse vb.), var karşıtı. Birbirine karşıt iki cümleden, ikincisinin başına getirilen bir söz. Yasak. Olmayan, bulunmayan şey. Birinin söylediği sözlerden genel olarak kuşkulanıldığında veya sözler hafifsendiğinde kullanılan bir söz. Savunulan bir düşünceyi doğrulayan sözün başına getirilir. "Hayır" anlamında kullanılan bir söz.

YUK

Yük.

CAK

Büyük bez veya deri torba, tuluk. Lavabo, banyo. Aşık kemiğinin çukur tarafı.

NİK

Kaldıraç.

EŞK

Aşk. Aşk, sevgi.

LUK

Çelimsiz. Konuşmasını, giyinmesini beceremeyen.