K ile başlayan 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "k" olan, 9 harfli toplam 2676 adet kelime bulunmaktadır. k harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu k harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde k harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KAYAPINAR

Adana ilinde, Tufanbeyli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir şehri, Danişment nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Batman şehrinde, Kayapınar nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa şehri, İnegöl belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale ili, Balıklıçeşme bucağına bağlı bir yer. Denizli ilinde, Tavas belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Elâzığ ilinde, Sivrice belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, İhsangazi belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu ilinde, Taşköprü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kayseri şehri, Felâhiye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kilis ilinde, Musabeyli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya şehrinde, Bozkır ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas şehrinde, Şarkışla ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas ilinde, Ulaş ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Uşak kenti, Eşme ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÜÇÜKAKÖZ

Tokat ilinde, İğdir nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KASAPHANE

Kesimevi, mezbaha, kanara.

KAPAKKAYA

İki yüzü de düzgün yassı kaya.

KURUGİCİK

Uyuz.

KOKUCULUK

Kokucunun yaptığı iş.

KRİTİDYAL

Crithidia cinsine ait.

KILDIRGIÇ

Sallanarak, ağır ağır, eğri eğri (yürümek için): Kıldırgıç kıldırgıç geliyor.

KITIRAYIK

Bir çeşit kalın patiska.

KUŞAKLAMA

Kuşaklamak işi. Kuşak biçimini andırarak.

KİRPİŞMEK

Ürpermek: Kirpiştim.

KAYRILMAK

Meyve ile yüklü dal gövdeden ayrılmak, kırılmak. Emanet edilmek, himayesine bırakılmak.

KIKIRDAMA

Kıkırdamak işi.

KOÇIRALIK

Kiler, yiyecek dolabı.

KUŞKANADI

Göz akı zarının göz bebeğine doğru bir ok ucu biçiminde ilerlemesi.

KUPLAŞMAK

İmece ile iş yapmak, yardımlaşmak.

KURVATURA

Kemer, büklüm, kavis, kıvrıntı.

KAĞRIŞMAK

İşi sevmemek, tembellik etmek.

KAYARLAMA

Kayarlamak işi.

KURTLAŞMA

Kurtlaşmak işi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük