K ile başlayan 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "k" olan, 7 harfli toplam 2928 adet kelime bulunmaktadır. k harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu k harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde k harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KÜTEDEK

Birdenbire ve "küt"diye ses çıkararak (vurmak, düşmek için). Küt diye ses çıkararak.

KAGUMAK

Kızmak, sinirlenmek.

KİÇİLİK

Küçüklük.

KILIÇLI

Kılıç taşıyan. Üzerinde kılıç motifi olan. Kılıcı olan.

KEMOKİN

Doku ve hücreler tarafından üretilen, fagositik hücreler ve lenfositler gibi bağışıklık sistemi hücrelerinin kemotaksisini ve aktivasyonunu uyaran, ayrıca integrine bağlı akyuvar yapışmasını tetikleyen maddeler. Astım tedavisinde kullanılan ilaç.

KAŞESİZ

Kaşesi olmayan.

KAVASYA

Acı ağaç.

KOŞİNEL

Tropik Amerika'da kaktüslerde üreyen dişi sinek. Esas yapısı karmen kırmızısından oluşur; indikatör ve çeşitli ilaçlarda renklendirici olarak kullanılır.

KERİMEK

Kadın yaşlanmak.

KİTAPÇA

Kitabın yazdığına göre.

KUMAŞIK

Ortaklaşarak, yardımlaşarak iş yapma, imece.

KEPKEPE

İri, kocaman.

KIRBAŞI

Ankara şehrinde, Kırbaşı bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Şanlıurfa ili, Hilvan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KAVUŞAK

İki yolun, iki suyun, iki dağın birleştiği yer, kavşak. Kuru kestane. Gür akan dere. Diyarbakır şehrinde, Tepe nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Hakkâri şehri, Çukurca belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KIĞIŞTI

Kuru yaprakların ya da sert cisimlerin birbirine değerek çıkardıkları ses. Kuruyan dalların yel estikçe çıkardığı ses için. Hışırtı.

KÖTÜRĞE

Kaldıraç.

KILAMUK

Bağ çubuğu, kurumuş bağ çubuğu.

KIRKBAŞ

Isparta şehrinde, Kumdanlı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÖSÜKLÜ

Adıyaman şehri, Belören nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KNALGAZ

Suyun elektrolizi ile oluşan iki hacim hidrojen ve bir hacim oksijen karışımı.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük