K ile başlayan 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "k" olan, 7 harfli toplam 2928 adet kelime bulunmaktadır. k harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu k harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde k harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KEŞLEME

Keşlemek durumu.

KORAGUS

Plautus komedyalarında, eserinin tam ortasında Aristophanes'de koronun Paraphase'de olduğu gibi, günlük olaylar üzerine seyircilere sözü alaylı olarak yöneltmesi gibi, yalnızca bir kişiyi konuşturması. (Örn. Curculio - Un Kurdu) Çoğunlukla da artık oynamayan ve yalnızca kostümleri ile dekorları bulunduğundan, bunları para karşılığında geçici olarak veren kimse.

KONUŞMA

Konuşmak işi. Görüşme, danışma, müzakere. Dinleyicilere bilim, sanat, edebiyat vb. konularda bilgi vermek için yapılmış olan söyleşi, konferans.

KERHANA

Tuğla ve kiremit ocağı.

KÜRÜTGÜ

Saman toplamaya yarayan tahta araç.

KARŞICI

Karşılamaya çıkan kimse, karşılayan. Karşı düşüncede olan.

KOZKAYI

Eskişehir şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KOLLUCA

Üstten kulplu kamış ya da söğüt dalından yapılan sepet. Elâzığ ilinde, Çaybağı nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KADİNGE

Yenge.

KIRALAN

Adana şehrinde, Karaisalı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Denizli kenti, Çivril belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır kenti, Ergani ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Diyarbakır ilinde, Lice belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KİRİŞLİ

Kirişi olan. Kiriş yapısında olan.

KREMALI

Kreması olan.

KABINIM

Sabırsız.

KÜÇÜKÖZ

Konya şehrinde, Ahırlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KONURAY

Gururlu, kibirli kimse.

KÜMELTİ

Küme, yığın, topluluk. Tepecik.

KÜTEŞEK

Yuvarlak küçük odun, kütük.

KEBAPÇI

Kebap yapıp satan kimse. Kebap yenilen veya satılan yer.

KİÇİALP

Küçük yiğit.

KILAĞLI

Keskin. Kahramanmaraş kenti, Ağabeyli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük