K ile başlayan 10 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "k" olan, 10 harfli toplam 2116 adet kelime bulunmaktadır. k harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu k harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde k harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KINAÇLAMAK

Yan yan bakmak : Öküzler kınaçlamaya başladı, döğüşecekler.

KISATLAMAK

Sıkıştırmak.

KIRIVERMEK

Çabucak kırmak.

KUTİKLEMEK

Sessizce dürtmek.

KEMOTROFİK

İnorganik maddelerle beslenen.

KONUMLAMAK

Yerleştirmek.

KAPIKARGIN

Muğla şehrinde, Dalaman belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

KAYALIDERE

Balıkesir şehri, Bigadiç belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehri, Ömerköy bucağına bağlı bir yer. Bolu ili, Göynük ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kütahya ilinde, Simav ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muş kenti, Varto ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KERMELEMEK

Yara kabuk bağlamak. Ahırın tabanına yapışan tezekleri kazımak. Gübreyi bir yere doldurmak ya da sıvamak : Govanların ağzını kermele.

KESMEKALIP

(Resim) Gölge görüntü tekniğinde kullanılan içi oyulmuş teneke ya da karton kalıp.

KIPIRDANMA

Kıpırdanmak işi veya durumu.

KEMODEKTOM

Kemoresöptör organlardaki almaç hücrelerden gelişen iyicil veya kötücül tümörlerin genel adı. Genetik yatkınlığın yanı sıra, yüksek rakım ve kronik oksijen yetersizliğine bağlı olarak evcil hayvanlarda, sadece aorta ve karotid cisimciklerden köken alır, esas olarak geniş kafalı köpek ırklarında rastlanır, nonkromafinom, nonkromafin paragangliom.

KAMÇILANMA

Kamçılanmak işi.

KAKILDAMAK

Tavuk yumurtlarken gıdaklamak. Bir şeyden çok söz etmek.

KIRMALAŞIM

Tek bir özdek yörüngemsilerinin, kırma adı verilen yeni yörüngemsiler oluşturmak üzere doğrusal birleşimi.

KANUNLAŞMA

Kanunlaşmak işi, yasalaşma.

KALAZOGAMİ

Polen tüpünün ovule kalazadan girerek ulaşması.

KAYAELMASI

Kastamonu ilinde, İnebolu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KATMANLAMA

Bir evrenin, katman olarak adlandırılan kesimlere bölünmesi.

KANIVERMEK

Kanmak.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük

 

Warning: fopen(/home/ileilgil/public_html/kelimeler/cache/k/k_4_10.io): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/ileilgil/public_html/kelimeler/func.php on line 37

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ileilgil/public_html/kelimeler/func.php on line 38

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ileilgil/public_html/kelimeler/func.php on line 39