Sonu KIZILCA ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "kızılca" olan, toplam 5 adet kelime bulunmaktadır. Sonu kızılca ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında kızılca olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde kızılca olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

13 harfli kelimeler

YUKARIKIZILCA

12 harfli kelimeler

AŞAĞIKIZILCA, KÜÇÜKKIZILCA

11 harfli kelimeler

ESKİKIZILCA

7 harfli kelimeler

KIZILCA

Bazı kelimelerin anlamları

KIZILCA

Kızıla çalan, az kızıl. Aşırı derecede, kızıl. Kızıla çalan bir tür buğday.

AŞAĞIKIZILCA

İzmir şehrinde, Kemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Konya ilinde, Aladağ bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ESKİKIZILCA

Amasya kenti, Ezinepazarı bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KÜÇÜKKIZILCA

Amasya ili, Ezinepazarı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, Tosya belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

YUKARIKIZILCA

Erzurum şehrinde, Köprüköy ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Kemalpaşa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya kenti, Aladağ nahiyesine bağlı bir yer.

  -   -   -  

Anlamında KIZILCA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KIZILCA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇAMPARA

Zil. Araba dingilinin ucuna geçirilen yassı halka. Mısır kavurmağa yarayan araç. Dingile takılan yuvarlak çelik saç. (Kızılcasöğüt Banaz Uşak).

ACAĞACI

At arabasında ön takım makaslarını birbirine bağlayan üstü demirli ağaç. (Kızılcasöğüt Banaz Uşak).

AŞAĞIÇANLI

Ankara şehri, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

CENGARİ

Açık yeşil (Kızılca k.).

CIRBA

Gelişmemiş, cılız çocuk. Üzüm posası. Üzüm küspesi. (Kızılca Bor, Taşpınar Aksaray, Beyağıl Ulukışla Niğde).

ÇALIKÖY

Ağrı şehrinde, Suluçem bucağına bağlı bir bölge. Aydın şehrinde, Söke belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Denizli şehrinde, Kızılcabölük nahiyesine bağlı bir bölge. Edirne şehrinde, Uzunköprü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin kenti, Akarsu nahiyesine bağlı bir yer.

ALAMAÇ

Yüksek alev, çalı, ot ateşi: Haydi alamaçlı ateş yakalım. Yarısı yanmış odun parçası. Alevin sağa sola dağılması. Ateş alevi (Kızılca k.).

BAYIRKÖY

Ankara ilinde, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Orhangazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Gelibolu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Kulp ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Hınıs belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Karaman kenti, Bucakkışla nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu şehrinde, Daday ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Malatya ilinde, Pütürge belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin şehrinde, Kocatepe bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Bozburun nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Kemer bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Ören nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ilinde, Topçam (İnalan) bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize ilinde, İkizdere belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat ilinde, Zile belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Beşikdüzü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

BAŞBAĞA

Hayvanların boynuna bağlanan ip. (Akbaş, Kamanlar, Meyvebükü Güdül Ankara) (başbağı) : (Kızılca Bor Niğde).

AŞAĞIKESE

Ankara ilinde, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

AVŞARKİLİMİ

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

ÇAKIRBEYLİ

Aydın şehri, Çakırbeyli nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Dağkızılca bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

BERÇİNYAYALAR

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BERÇİNÇATAK

Ankara şehri, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

BİNKOZ

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

AYNALIKOLLU

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

BOZKÖY

Aydın ili, Germencik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ilinde, Geyikli nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir kenti, Aliağa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. İzmir şehri, Bergama belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Dağkızılca nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehri, Karaburun belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ili, Delice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Demirci ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Niğde ilinde, Çiftlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Şanlıurfa ilinde, Payamlı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Uşak şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ARADEMİRİ

Pulluğun çekilmesini sağlayan ucu yarım ay biçimindeki demir çubuk. (Kızılca Bor Niğde).

BOZKİLİM

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

ASARTMAK

Beslemek, büyütmek, yetiştirmek, korumak. Budamak, bakmak. Gururlandırmak, şımartmak. Saygı göstermek. Mübalâğa etmek. Budamak (Kızılca köy).