KIZILCA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "kızılca" olan, toplam 40 adet kelime bulunmaktadır. kızılca ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu kızılca ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde kızılca olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

12 harfli kelimeler

KIZILCAHAMAM, KIZILCABAYIR, KIZILCABÖLÜK, KIZILCAGEDİK, KIZILCAHAVLU, KIZILCAHÖYÜK, KIZILCAKIŞLA, KIZILCAÖRHEN, KIZILCAPELİT, KIZILCAPINAR, KIZILCASÖĞÜT, KIZILCASÖÜDE, KIZILCAŞEHİR, KIZILCATERZİ, KIZILCAYIKIK

11 harfli kelimeler

KIZILCADİŞİ, KIZILCAAĞAÇ, KIZILCAAVLU, KIZILCADERE, KIZILCAELMA, KIZILCAKAYA, KIZILCAKENT, KIZILCAKESE, KIZILCAKORU, KIZILCAKURT, KIZILCAKUYU, KIZILCAÖREN

10 harfli kelimeler

KIZILCAALİ, KIZILCADAĞ, KIZILCADAM, KIZILCAKÖY, KIZILCANLI, KIZILCAOVA, KIZILCAŞAR, KIZILCAYAR, KIZILCAYER, KIZILCAYİL

9 harfli kelimeler

KIZILCALI, KIZILCAOT

7 harfli kelimeler

KIZILCA

Bazı kelimelerin anlamları

KIZILCA

Kızıla çalan, az kızıl. Aşırı derecede, kızıl. Kızıla çalan bir tür buğday.

KIZILCAKIŞLA

Ankara kenti, Polatlı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Sivas kenti, Karayün bucağına bağlı bir bölge. Sivas şehri, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehrinde, Şarkışla ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Yozgat ili, Aydıncık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KIZILCABÖLÜK

Aydın kenti, Koçarlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Denizli ili, Kızılcabölük nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIZILCAHÖYÜK

Adıyaman kenti, Akpınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KIZILCASÖÜDE

Kızılcasöğüt'e'.

KIZILCAŞEHİR

Antalya ilinde, Alanya ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KIZILCAÖRHEN

Kastamonu ilinde, Taşköprü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KIZILCAGEDİK

Aydın kenti, Germencik ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KIZILCABAYIR

Çorum şehri, İskilip ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KIZILCAPELİT

Çorum şehri, Oğuzlar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sinop şehrinde, Durağan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KIZILCAPINAR

Adıyaman şehrinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Aydın kenti, Ortaklar nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik şehrinde, Bozüyük belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kocaeli kenti, Kandıra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak şehri, Ormanlı bucağına bağlı bir yer.

KIZILCAYIKIK

Muğla şehri, Milâs belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KIZILCATERZİ

Tekirdağ şehri, Şarköy ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIZILCASÖĞÜT

Ankara ilinde, Beypazarı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Denizli şehrinde, Çivril ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Uşak şehrinde, Banaz belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIZILCAHAVLU

İzmir şehri, Gökçen bucağına bağlı bir bölge.

KIZILCAHAMAM

Ankara iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında KIZILCA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KIZILCA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ARADEMİRİ

Pulluğun çekilmesini sağlayan ucu yarım ay biçimindeki demir çubuk. (Kızılca Bor Niğde).

AŞAĞIKESE

Ankara ilinde, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ÇAMPARA

Zil. Araba dingilinin ucuna geçirilen yassı halka. Mısır kavurmağa yarayan araç. Dingile takılan yuvarlak çelik saç. (Kızılcasöğüt Banaz Uşak).

ASARTMAK

Beslemek, büyütmek, yetiştirmek, korumak. Budamak, bakmak. Gururlandırmak, şımartmak. Saygı göstermek. Mübalâğa etmek. Budamak (Kızılca köy).

AYNALIKOLLU

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

ACAĞACI

At arabasında ön takım makaslarını birbirine bağlayan üstü demirli ağaç. (Kızılcasöğüt Banaz Uşak).

AVŞARKİLİMİ

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

AŞAĞIÇANLI

Ankara şehri, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

BERÇİNYAYALAR

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

CENGARİ

Açık yeşil (Kızılca k.).

ÇALIKÖY

Ağrı şehrinde, Suluçem bucağına bağlı bir bölge. Aydın şehrinde, Söke belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Denizli şehrinde, Kızılcabölük nahiyesine bağlı bir bölge. Edirne şehrinde, Uzunköprü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin kenti, Akarsu nahiyesine bağlı bir yer.

BAYIRKÖY

Ankara ilinde, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Orhangazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Gelibolu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Kulp ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Hınıs belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Karaman kenti, Bucakkışla nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu şehrinde, Daday ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Malatya ilinde, Pütürge belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin şehrinde, Kocatepe bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Bozburun nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Kemer bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Ören nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ilinde, Topçam (İnalan) bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize ilinde, İkizdere belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat ilinde, Zile belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Beşikdüzü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

BOZKİLİM

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

BERÇİNÇATAK

Ankara şehri, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

BOZKÖY

Aydın ili, Germencik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ilinde, Geyikli nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir kenti, Aliağa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. İzmir şehri, Bergama belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Dağkızılca nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehri, Karaburun belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ili, Delice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Demirci ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Niğde ilinde, Çiftlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Şanlıurfa ilinde, Payamlı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Uşak şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BAŞBAĞA

Hayvanların boynuna bağlanan ip. (Akbaş, Kamanlar, Meyvebükü Güdül Ankara) (başbağı) : (Kızılca Bor Niğde).

BİNKOZ

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

ÇAKIRBEYLİ

Aydın şehri, Çakırbeyli nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Dağkızılca bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

CIRBA

Gelişmemiş, cılız çocuk. Üzüm posası. Üzüm küspesi. (Kızılca Bor, Taşpınar Aksaray, Beyağıl Ulukışla Niğde).

ALAMAÇ

Yüksek alev, çalı, ot ateşi: Haydi alamaçlı ateş yakalım. Yarısı yanmış odun parçası. Alevin sağa sola dağılması. Ateş alevi (Kızılca k.).