Sonu KÜÇÜKLÜ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "küçüklü" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu küçüklü ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında küçüklü olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde küçüklü olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

11 harfli kelimeler

GÖZÜKÜÇÜKLÜ

7 harfli kelimeler

KÜÇÜKLÜ

Bazı kelimelerin anlamları

KÜÇÜKLÜ

Antalya şehrinde, Gazipaşa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Antalya şehrinde, Kızılcadağ bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Etili bucağına bağlı bir bölge. Çankırı ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gaziantep ili, Araban ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun kenti, Bulancak belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya şehri, Doğanşehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

GÖZÜKÜÇÜKLÜ

Antalya şehrinde, Alanya belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

  -   -   -  

Anlamında KÜÇÜKLÜ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KÜÇÜKLÜ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

OYAK

Toprak üstündeki küçüklü büyüklü çukurlar. Oyulmaya elverişli, yumuşak toprak.

OYRAK

İki dağ arasındaki çukur yer. Toprak üstündeki küçüklü büyüklü çukurlar. Orman ve sazlıklar arasındaki ince yollar.

KİÇİLİK

Küçüklük.

PERİYAKTOY

Antik Yunan tiyatrosunda eksenleri çevresinde dönen üç yüzlü prizmalara verilen ad. Bunların her yüzüne resimler yapılırdı, öbür yüzü döndürülüp dekor değişimi sağlanırdı. Bunun için de büyüklü küçüklü altı yedi periyaktoy kullanılırdı, bak. telari, biçme pano. Eski Yunan tiyatrosunda eksenleri çevresinde dönen üçgenler. Bunların iç yüzüne bakan başka resimler yapılıp sahne değişimleri sağlanırdı. "Skene" üzerinde altı "peryaktoy" a kadar kullanılırdı, (bk. telari.).

ÇEĞLE

Kumdan büyük, çakıldan küçük taş. Büyüklü küçüklü taş yığını.

PUNTO

Matbaacılıkta, bilgisayarda harflerin büyüklük ve küçüklüklerine göre aldığı ad.

KONCİK

Cep, ön cep, yelek cebi. Cübbe. Sobaya sığacak küçüklükteki odun.

TAKIMADA

Birbirine yakın büyüklü küçüklü birkaç adanın tümü.

KİTAPÇIK

Küçük kitap. Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az,küçük kitap, risale, broşür. Kimi zaman yazısı, minyatürü ya da bezemesiyle değer kazanan olağanüstü küçüklükteki kitap.