KÖ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 1079 adet kelime bulunmaktadır. kö ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu kö ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde kö olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

KÖMÜRLEŞTİRİLMEK

15 harfli kelimeler

KÖMÜRLEŞTİRİLME, KÖKBOYASIGİLLER, KÖRÜKLEYEBİLMEK, KÖŞEGENLEŞTİRME

14 harfli kelimeler

KÖSTEBEKGİLLER, KÖTÜMSERLEŞMEK, KÖMÜRLEŞTİRMEK, KÖPEKMENEKŞESİ, KÖPEKOĞLUKÖPEK, KÖRAHMETHÜYÜĞÜ, KÖRÜKLEYEBİLME, KÖRÜKLEYİCİLİK, KÖSLERİKKIZIĞI, KÖTÜLEYEBİLMEK

13 harfli kelimeler

KÖTÜLEŞTİRMEK, KÖTÜRÜMLEŞMEK, KÖKBACAKLILAR, KÖLELEŞTİRMEK, KÖMÜRLEŞTİRİŞ, KÖMÜRLEŞTİRME, KÖRELTEBİLMEK, KÖRLETEBİLMEK, KÖSTEBEKTİLER, KÖŞENÇİFTLİĞİ, KÖTÜLEYEBİLME, KÖTÜMSERLEŞME

12 harfli kelimeler

KÖKLENDİRMEK, KÖKLEŞTİRMEK, KÖLELEŞTİRİŞ, KÖLELEŞTİRME, KÖPEKKUYRUĞU, KÖRLEŞTİRMEK, KÖSTEKLENMEK, KÖTÜLEŞTİRİŞ, KÖTÜLEŞTİRME, KÖTÜLÜKÇÜLÜK, KÖTÜRÜMLEŞME, KÖYLEŞTİRMEK, KÖFTEREKİRMA, KÖKKIRMIZISI, KÖMÜŞBUYNUZU, KÖPEĞİMSİLER, KÖPEKBAKLASI, KÖPEKMANTARI, KÖPOĞLUKÖPEK, KÖPRÜMAHMUZU, KÖPÜREBİLMEK, KÖRELTEBİLME, KÖRHACIOBASI, KÖRLETEBİLME, KÖRSÜDÜMBEĞİ, KÖSTÜRELEMEK, KÖŞELEMESİYE, KÖŞGERLENMEK, KÖTÜRÜMLEMEK

11 harfli kelimeler

KÖHNELEŞMEK, KÖKENLENMEK, KÖKLENDİRİŞ, KÖKLENDİRME, KÖKLEŞTİRİŞ, KÖKLEŞTİRME, KÖKTENCİLİK, KÖMÜRLEŞMEK, KÖPEKGİLLER, KÖPEKLENMEK, KÖPEKLEŞMEK, KÖPEKMEMESİ, KÖPRÜLENMEK, KÖPÜKLENMEK, KÖRLEŞTİRİŞ, KÖRLEŞTİRME, KÖRÜKLENMEK, KÖRÜKLEYİCİ, KÖSTEKLEMEK, KÖSTEKLENİŞ, KÖSTEKLENME, KÖSTEKLEYİŞ, KÖTÜMSERLİK, KÖMÜRKAYASI, KÖCEKLENMEK, KÖÇEKLİOĞLU, KÖFÜNAMBARI, KÖLEÇLENMEK, KÖLETÜKRÜĞÜ, KÖMÜRCÜKADI, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

KÖFTECİLİK, KÖHNELEŞME, KÖKENLENME, KÖLELEŞMEK, KÖMÜRCÜLÜK, KÖMÜRLEŞME, KÖPEKAYASI, KÖPEKLENİŞ, KÖPEKLENME, KÖPEKLEŞİŞ, KÖPEKLEŞME, KÖPRÜCÜLÜK, KÖPRÜLENİŞ, KÖPRÜLENME, KÖPÜKLENİŞ, KÖPÜKLENME, KÖRÜKÇÜLÜK, KÖRÜKLEMEK, KÖRÜKLENME, KÖSEMENLİK, KÖSKÖTÜRÜM, KÖSTEKLEME, KÖTÜLENMEK, KÖTÜLEŞMEK, KÖTÜRÜMLÜK, KÖYGÖÇÜREN, KÖFTELEMEK, KÖKENLEMEK, KÖKKAPLAMA, KÖLESARIĞI, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

KÖFTERLİK, KÖKERTMEK, KÖKLENMEK, KÖKLEŞMEK, KÖKSÜZLÜK, KÖKTÜRKÇE, KÖLELEŞME, KÖMÜRÜMSÜ, KÖPRÜBAŞI, KÖPÜLEMEK, KÖPÜRTMEK, KÖRCESİNE, KÖRELTMEK, KÖRFEZCİK, KÖRLEŞMEK, KÖRLETMEK, KÖRÜKLEME, KÖSNÜLLÜK, KÖSNÜLMEK, KÖSTEKSİZ, KÖŞELEMEK, KÖŞKERLİK, KÖTÜLEMEK, KÖTÜLENİŞ, KÖTÜLENME, KÖTÜLEŞME, KÖTÜLEYİŞ, KÖTÜLÜKÇÜ, KÖYLEŞMEK, KÖZLEŞMEK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

KÖÇEKLİK, KÖFTEHOR, KÖFTELİK, KÖHNELİK, KÖHNEMEK, KÖKENSEL, KÖKENSİZ, KÖKERTME, KÖKLEMEK, KÖKLENİŞ, KÖKLENME, KÖKLEŞME, KÖKTENCİ, KÖMÜRLÜK, KÖPEKLİK, KÖPEKSİZ, KÖPRÜCÜK, KÖPRÜKÖY, KÖPÜLEME, KÖPÜRGEN, KÖPÜRMEK, KÖPÜRTME, KÖPÜRTÜŞ, KÖRDÜĞÜM, KÖRELMEK, KÖRELTME, KÖRKÜTÜK, KÖRLEŞME, KÖRLETİŞ, KÖRLETME, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

KÖÇEKÇE, KÖFTECİ, KÖHNEME, KÖKENLİ, KÖKLEME, KÖKTÜRK, KÖLELİK, KÖLEMEN, KÖLESİZ, KÖMÜRCÜ, KÖMÜRLÜ, KÖPEKLİ, KÖPOĞLU, KÖPRÜCÜ, KÖPRÜLÜ, KÖPÜKLÜ, KÖPÜRME, KÖPÜRÜŞ, KÖRELİŞ, KÖRELME, KÖRÜKÇÜ, KÖRÜKLÜ, KÖSELİK, KÖSEMEN, KÖSNÜLÜ, KÖSTERE, KÖŞEGEN, KÖŞESİZ, KÖTÜCÜL, KÖTÜLÜK, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

KÖFTER, KÖFTÜN, KÖKÇÜK, KÖKNAR, KÖKSEL, KÖKSÜZ, KÖKTEN, KÖKTEŞ, KÖLÇER, KÖLECİ, KÖLELİ, KÖREBE, KÖREŞE, KÖRFEZ, KÖSEĞİ, KÖSELE, KÖSNÜK, KÖSNÜL, KÖSTEK, KÖŞELİ, KÖŞKER, KÖŞKLÜ, KÖYDEŞ, KÖYLÜK, KÖCCEK, KÖÇERİ, KÖÇİYH, KÖÇMEK, KÖFEKE, KÖFEKİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

KÖÇEK, KÖFTE, KÖHNE, KÖKÇÜ, KÖKEN, KÖKLÜ, KÖKSÜ, KÖLÜK, KÖMBE, KÖMEÇ, KÖMÜR, KÖMÜŞ, KÖPRÜ, KÖRPE, KÖSÇÜ, KÖSEM, KÖSNÜ, KÖŞEK, KÖTEK, KÖYCÜ, KÖYLÜ, KÖBEL, KÖBÜR, KÖCEG, KÖCEK, KÖCEN, KÖCİK, KÖÇÇE, KÖÇEN, KÖÇER, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

KÖLE, KÖSE, KÖŞK, KÖTÜ, KÖBE, KÖCE, KÖCÜ, KÖÇE, KÖÇÜ, KÖDE, KÖFE, KÖHİ, KÖKE, KÖLÜ, KÖME, KÖMÜ, KÖNÇ, KÖNİ, KÖNÜ, KÖPÜ, KÖRE, KÖRK, KÖRS, KÖRT, KÖRÜ, KÖSA, KÖSÜ, KÖŞE, KÖŞT, KÖTE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

KÖS, KÖC, KÖÇ, KÖH, KÖL, KÖM, KÖN, KÖP, KÖR, KÖŞ, KÖT, KÖV, KÖY, KÖZ

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

Köy, bk. koy, köv.

KÖRÜKLEYEBİLME

Körükleyebilmek işi.

KÖSTEBEKGİLLER

Omurgalı hayvanlardan, memeliler sınıfının böcekçiller takımına giren bir familya.

KÖŞEGENLEŞTİRME

Uygun bir dönüşümle, bir dizeyin ana köşegeni dışındaki öğelerini sıfır yapma.

KÖMÜRLEŞTİRİLME

Kömürleştirilmek işi.

KÖRÜKLEYEBİLMEK

Körükleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

KÖRAHMETHÜYÜĞÜ

Kilis şehri, Musabeyli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KÖSLERİKKIZIĞI

Ankara şehri, Sirkeli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KÖMÜRLEŞTİRİLMEK

Kömür durumuna getirilmek.

KÖTÜLEYEBİLMEK

Kötüleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

KÖTÜMSERLEŞMEK

Kötümser duruma gelmek, karamsarlaşmak.

KÖPEKMENEKŞESİ

Sarmaşık türünden bir çeşit bitki.

KÖKBOYASIGİLLER

Bitişik taç yapraklı iki çeneklilerden, yaprakları karşılıklı, meyveleri zeytinsi olan ve kahve ağacı, kök boyası, kınakına, yoğurt otu, altın kökü ve benzerleri cinsleri ve bunlara bağlı dört bin kadar türü içine alan bir familya.

KÖMÜRLEŞTİRMEK

Kömür durumuna getirmek.

KÖPEKOĞLUKÖPEK

Kurnaz, işini bilen, düzenbaz, açıkgöz, uyanık kimse. Hakaret içeren bir seslenme sözü.

KÖRÜKLEYİCİLİK

Kışkırtıcılık.

  -   -   -  

Anlamında KÖ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KÖ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ADAMOTU

Patlıcangillerden, geniş yapraklı, mavi çiçekli, meyveleri sarı, çok yıllık bir bitki, kankurutan, adamkökü (Mandragora autumnalis).

AJİTASYON

Körükleme. Duygu sömürüsü yapma. Kişinin ruhsal gerginliğini dışa vurması sonucu oluşan etrafına karşı saldırganlık durumu. İnsanın zihninde ve duygu dünyasında sarsıntı yaratma. Çırpıntı.

AJİTE

"Körüklemek; duygu sömürüsü yapmak" anlamlarındaki ajite etmek birleşik fiilinde ve "çırpıntıya uğramak" anlamındaki ajite olmak teriminde geçen bir söz.

AKORDİYON

Üstündeki düğmelere veya tuşlara basarak metal dilcikleri titretme yolu ile çalınan körüklü, elde taşınabilir bir çalgı, akordeon, armonika. Kumaşlarda makine ile yapılmış kırma.

AĞIZ

Yüzde, avurtlarla iki çene arasında bulunan, ses çıkarmaya, soluk alıp vermeye yarayan ve besinlerin sindirilmeye başlandığı organ. Bu boşluğun dudakları çevreleyen bölümü. Birkaç yolun birbirine kavuştuğu yer, kavşak. Koy, körfez, liman vb. yerlerin açık tarafı. Aynı dil içinde ses, şekil, söz dizimi ve anlamca farklılıklar gösterebilen, belli yerleşim bölgelerine veya sınıflara özgü olan konuşma dili. Uç, kenar. Kapların veya içi boş şeylerin açık tarafı. Bir bölge ezgilerinde görülen özelliklerin tümü. Çıkış yeri. Kesici aletlerin keskin tarafı. Bir akarsuyun denize veya göle döküldüğü yer, munsap. Yeni doğurmuş memelilerin ilk sütü. Üslup, ifade biçimi.

AJİTATÖR

Körükleyici.

AFET

Çeşitli doğa olaylarının sebep olduğu yıkım. Çok kötü. Hastalıkların dokularda yaptığı bozukluk. Güzelliği ile insanı şaşkına çeviren, aklını başından alan kadın. Kıran.

ACI

Bazı maddelerin dilde bıraktığı yakıcı duyu, tatlı karşıtı. Kırıcı, üzücü, incitici, dokunaklı, kötü. Herhangi bir dış etken dolayısıyla duyulan rahatsızlık, ızdırap. Keskin, şiddetli. Çarpıcı, göz alıcı (renk). Tadı bu nitelikte olan. Ölüm, yangın, deprem vb. olayların yarattığı üzüntü, keder, elem.

ABDESTSİZ

Abdest almamış olan (kimse). Abdesti bozulmuş olan (kimse). Abdest almadan, abdest almaksızın. Kötü adam.

AHLAKLILIK

Bir insanın veya bir insan grubunun iyi ve kötü açısından davranış biçimi ve ahlaki düşünüşü. Ahlak kuralları ile uyum içinde olma.

AHİLİK

Cömertlik. Kökleri eski Türk törelerine dayanan ve Anadolu'da yüksek bir gelişim gösteren esnaf, zanaatçı, çiftçi vb. bütün çalışma kollarını içine alan ocak.

AKROMATOPSİ

Renk körlüğü.

AKPAS

Lahana, turp, şalgam, karnabahar vb. bitkilerin kök dışındaki bütün bölgelerine yerleşebilen, özellikle semizotugillerde karşılaşılan yosunumsu mantar (Albugo candida).

AĞIRCA

Oldukça ağır. Kötüleşmiş (hasta). (ağı'rca) Oldukça ağır bir biçimde.

ABULLABUT

Kaba saba ve anlayışsız (kimse). Biçimsiz ve kötü giyinen, giyimine özen göstermeyen (kimse).

ADLANMAK

Kendisine ad verilmek, isimlenmek. Kötü ün kazanmak, isimlenmek.

AFRİKALI

Afrika kökenli olan veya Afrika'da yaşayan kimse.

ADİ

Değersiz, kötü, sıradan, hiçbir özelliği olmayan. Bayağı. Aşağılık, alçak.

ACIMAK

Tadı acı duruma gelmek, acılaşmak. Başkasının uğradığı veya uğrayacağı kötü bir duruma üzülmek. Merhamet etmek. Acılı, ağrılı olmak.

AHLAKSIZ

Ahlak kurallarına uymayan. Dürüst davranmayan, kötü huylu, terbiyesiz.