Sonu JELADA ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "jelada" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu jelada ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında jelada olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde jelada olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

JELADA

(Theropithecus gelada), Maymunlar (Primates) takımının uzunkuyruklumaymungiller (Cercopithecidae) familyasından bir memeli türü. Uzunluğu 93, kuyruğu 55 cm. Boynunda ve omuzlarında çok uzun, manto görünüşü veren kıllar vardır. Koyu kahverengidir. Habeşistanda yaşar. Maymunlar (Primates) takımının, Eski Dünya maymunugiller (Cercopithecidae) familyasından, 93 cm kadar uzunlukta, 55 cm kadar kuyruğu olan, boynunda ve omuzlarında çok uzun kıllar bulunan, koyu kahverengi, Habeşistan'da yaşayan bir tür.