JELADA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "jelada" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. jelada ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu jelada ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde jelada olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

JELADA

(Theropithecus gelada), Maymunlar (Primates) takımının uzunkuyruklumaymungiller (Cercopithecidae) familyasından bir memeli türü. Uzunluğu 93, kuyruğu 55 cm. Boynunda ve omuzlarında çok uzun, manto görünüşü veren kıllar vardır. Koyu kahverengidir. Habeşistanda yaşar. Maymunlar (Primates) takımının, Eski Dünya maymunugiller (Cercopithecidae) familyasından, 93 cm kadar uzunlukta, 55 cm kadar kuyruğu olan, boynunda ve omuzlarında çok uzun kıllar bulunan, koyu kahverengi, Habeşistan'da yaşayan bir tür.