İKİZ ile başlayan 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ikiz" olan, 8 harfli toplam 14 adet kelime bulunmaktadır. ikiz ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ikiz ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ikiz olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

İKİZKENT

Genellikle bir ırmağın iki yakasında gelişmiş ve yerleşmiş olan iki bölümden oluşan, bir bölümü ötekini tümleyen kent.

İKİZGEÇE

Ağrı şehrinde, Eleşkirt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

İKİZYAKA

Amasya şehrinde, Gediksaray bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas kenti, Koyulhisar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

İKİZÇALI

Van ili, Erciş ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

İKİZYURT

Sivas şehrinde, Akıncılar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

İKİZDERE

Rize iline bağlı ilçelerden biri.

İKİZOLUK

Bursa şehri, Orhaneli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ilinde, Kırka nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

İKİZAFER

Eskişehir kenti, Mihalıççık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

İKİZKUYU

Gaziantep ilinde, Oğuzeli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Gaziantep kenti, Sakçagöz bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ili, Köprübaşı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

İKİZLEME

Dayanıklılığı artırmak ve aynı zamanda güzel bir görünüm sağlamak amacıyla, çalgı yapımında kullanılacak ağacın enlemesine ortadan kesilmesiyle elde edilen iki eşit parçanın yanlamasına yapıştırılması yöntemi. Aynı film parçasının alıcıda iki kez kullanılması. (Örtü ve dişi örtü kullanılırsa, film üzerinde iki ayrı görünçlüğün görüntüleri yan yana yer alır. Örtü kullanılmazsa, bindirme ortaya çıkar). İki karşıt anlama gelen bir sözcüğün ya da sözün her iki anlamı da okşar biçimde kullanılması.

İKİZTEPE

Batman ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin şehri, Girmeli bucağına bağlı bir bölge. Samsun ilinde, Bafra ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

İKİZBABA

Denizli ili, Bekilli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

İKİZÖREN

Çankırı şehrinde, İkizören bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

İKİZÜYÜK

Kütahya şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.