Sonu İĞDEGİLLER ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "iğdegiller" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu iğdegiller ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında iğdegiller olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde iğdegiller olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

10 harfli kelimeler

İĞDEGİLLER

Bazı kelimelerin anlamları

İĞDEGİLLER

İki çeneklilerden, örneği iğde olan bitki familyası. Yaprakları almaşlı dizilişte, basit ve stipülsüz, çiçekleri ışınsal simetrili ve yaprak koltuklarından tek ya da demetler şeklinde çıkan, ovaryum alt durumlu, çalı ya da ağaç formunda genellikle dikenli olan bitkiler.

  -   -   -  

Anlamında İĞDEGİLLER bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde İĞDEGİLLER geçen kelimeler listesi verilmiştir.

İĞDE

İğdegillerden, kokulu, sarı çiçekleri olan, çalı biçiminde bir ağaç (Elaeagnus). Bu ağacın zeytin biçiminde, kabuğu kırmızıya çalan sarı renkte, beyaz unlu, tadı mayhoş yemişi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük