İÇİRMEK ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "içirmek" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. içirmek ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu içirmek ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde içirmek olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

İÇİRMEK

İçmesine yol açmak, içmesini sağlamak.

  -   -   -  

Anlamında İÇİRMEK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde İÇİRMEK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÜÇÜRMEK

İçirmek. Sulamak.

AŞATMAK

Aşındırmak. Yedirmek, hovardalık etmek. Çocuğu, unuttuğu şeyi hatırlatarak üzmek. Doyurmak, yedirip içirmek.

MEÇMEÇE

Midye kabuğu. Kaplumbağa kabuğundan tütün tablası biçiminde yapılan ve küçük çocuklara ilâç içirmek için kullanılan kap.

ŞOR

1.Söz sohbet. 2.Toplantı. Tuzlu. 2.Bir çeşit tuzlu peynir, çökelek. 3.Tuzlu, beyaz toprak. 4.Tuzlu, acı su. 5.Tuzlu ayran. 6.Koyunlara içirmek için hazırlanan tuzlu su. 7.Acı ve ekşi. 1.Kin, öfke. 2.Acı söz. 3.Üzüntü, dert. 4.Kötü. Nezle. Salamura balık. Hep, bütün. Rakı artığı. Tuzlu. Hastalık, güçsüzlük, zayıflık. Ayrandan yapılan çökelek. Yağı alınmış sütten elde edilen lor, kesmik, ekşimik. Laf, söz. Laf, söz (Kızılca k.). Dedikodu, kışkırtma, acı söz. Söz, lâkırdı, lâf. Tuzlu (su). Batı Sibirya'da yaşayan bir Türk topluluğunun adı.

İÇİRME

İçirmek işi.

KANNENDİRMEK

Şerbet, su ve benzerleri şeyleri doyuncaya kadar içirmek.

SUVARMAK

Hayvana su vermek, su içirmek.

BİBERON

Genellikle süt çocuklarına süt ve sulu yiyecekleri içirmekte kullanılan emzikli şişe.

TURGURMAK

Bir işi başkasının yardımıyla yapmak. Doyasıya içirmek.

ANDLAMAK

And içirmek, yemin ettirmek.

İÇUMEK

İçirmek, bk. içurmek.

TOYLAMAK

Yük hayvanın sırtından yuvarlanmak. 1.İsteklendirmek, özendirmek. 2.Kandırmak. Bağışta bulunmak. Hızlı koşmak. Ağırlamak. Ziyafet vermek, yedirip içirmek, ağırlamak.

SUVEMEK

Sulamak, hayvanlara su içirmek.