İçinde YARAŞMA geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "yaraşma" olan, toplam 2 tane kelime bulunuyor. İçerisinde yaraşma bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu yaraşma ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında yaraşma olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

YARAŞMA

Yaraşmak işi.

YARAŞMAK

Yakışmak, uymak. Yatkın olmak.

  -   -   -  

Anlamında YARAŞMA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde YARAŞMA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

YARAŞIK

Yaraşma, uyma, uygunluk.

UYGUNSUZ

Uymayan, yakışık almayan, yaraşmayan, münasebetsiz, namünasip. Kötü davranışlarda bulunan, çirkin hareketleri olan.

YAKIŞIK

Uygunluk, yaraşma. Yakışıklı delikanlı.

YAKIŞMAK

Güzel durmak, iyi gitmek, yaraşmak, uygun gelmek. Uygun olmak, iyi karşılanmak, münasip olmak.

GİTMEK

Bir yere doğru yönelmek. Yeter olmak, yetmek, yetişmek. Herhangi bir durumda olmak. Ölmek. Bir yerden veya bir işten ayrılmak. Dayanmak. Değerlendirmek, saymak, karşılamak. Çıkmak, ulaşmak. Götürülmek, gönderilmek. Makine, işlemek, çalışmak. Belli bir amaçla bir yere devam etmek veya bir işle uğraşmak. Sürmek, devam etmek. Geçmek. Yürümek, yol almak. Bir duruma, bir sonuca ulaşmak, varmak. Yakışmak, yaraşmak. Satılmak. Yapmak. Başvurmak, yapmak. Bir şey zarar görmüş olmak. Tüketilmek, harcanmak. Yok olmak, elden çıkmak.

YARAŞIKSIZ

Yaraşık olmayan, yaraşmayan, yakışmayan.