İçinde TUÇ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "tuç" olan, toplam 7 tane kelime bulunuyor. İçerisinde tuç bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu tuç ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında tuç olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

8 harfli kelimeler

KARŞITUÇ

6 harfli kelimeler

HARTUÇ, MORTUÇ, MOSTUÇ, SUHTUÇ

5 harfli kelimeler

POTUÇ

3 harfli kelimeler

TUÇ

Bazı kelimelerin anlamları

TUÇ

Değirmen baltacığı. Boyunla başın birleştiği yer. Bayır : İneği tuçta otlattım. İki tarla arasında sınırı belirten yükseklik : Benim tarlanın tucunu da sabanla almış. Tunç. Değirmenin baltacığı, alt değirmen taşının ortasında bulunup üst taşa giren mihverin üzerine geçirilen balta şeklindeki aygıt.

POTUÇ

Ağaç su kabı. Kısa boylu, bodur, tıknaz kişi. Su bardağı.

HARTUÇ

Kartuş.

SUHTUÇ

Ot bağlamlarına sokulan odun.

MOSTUÇ

Sinsi, yere bakan.

KARŞITUÇ

Bir tutum ölçeğinde tam yandaş ve tam karşıt tutumların ölçek konumu ya da bir tutum sürekliliğinin iki ucu.

MORTUÇ

Domuz yavrusu.

  -   -   -  

Anlamında TUÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TUÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KARTUŞ

Merminin arkasından namluya sürülen bezden veya kartondan barut kesesi, hartuç. Yazıcıya yerleştirilen mürekkep dolu tüp. Resim yazıda kralın adını diğerlerinden farklı bir biçimde göstermeyi sağlayan oval çerçeve. Dolma kalem içine yerleştirilen mürekkep dolu tüp.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük