İçinde TAÇLI geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "taçlı" olan, toplam 4 tane kelime bulunuyor. İçerisinde taçlı bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu taçlı ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında taçlı olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TAÇLI

Tacı olan. Taç yaprağı olan.

TAÇLIYILDIZ

Taç takınmış olan, saygı duyulan ünlü, tanınmış kimse.

MUHTAÇLIK

Bakmaya mecbur olduğu aile bireylerini veya kendisini geçindirmeye yetecek geliri, malı, kazancı olmayanların içinde bulunduğu durum.

ORTAÇLIK

Bir oluşumun ortaç çevresinde toplanma, yoğunlaşma ya da örgütlenme özelliği.

  -   -   -  

Anlamında TAÇLI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde TAÇLI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SÜPERİKONOSKOP

Süperikonoskop ışıtaçlı alıcı. İkonoskop ışıtacın geliştirilmiş biçimi.

SÜPERORTİKON

Süperortikon ışıtaçlı alıcı. Duyarlığı ortikon ışıtaçtan daha yüksek olan ışıtaç.

VİDİKON

Vidikon ışıtaçlı alıcı. 1952'de ABD'de RCA'nın geliştirdiği, ışıkiletken temeline dayanan, son derece duyar, ufak boy alıcı ışıtacı.

İKONOSKOP

Görünür olmayan ışınları (X-Ray), lüminesans ekranına çarpması ile görünür ışığa çeviren alet. İkonoskop ışıtaçlı alıcı. Havası boşaltılmış bir ışıtaç içindeki elektron topu ile mozaikten oluşan ve televizyon alıcılarında kullanılan resim çözümleyici ışıtaçların ilki.

VEYİS

Yoksulluk, muhtaçlık.