İçinde SEGE geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "sege" olan, toplam 4 tane kelime bulunuyor. İçerisinde sege bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu sege ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında sege olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SEGE

Oturmak için evlerin önüne taş veya çamurdan yapılan set, seki.

KESEGELEN

Kısadan, kestirmeden.

KÜSEGEN

Küsmeyi alışkanlık hâline getirmiş (kimse).

KESEGEN

Fare : Kedi kesegeni yakaladı. Bitki köklerini yiyen, dana burnu da denilen bir böcek. Erkek domuz. Domuz. Danaburnu. Kesici, keskin: Pıçağım çok kesegendir.

  -   -   -  

Anlamında SEGE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde SEGE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SEŞELENME

K, G gibi seslerin segelemeli ses haline geçmesi.

TELKURDU

Ekin ve sebze köklerini kemirerek büyük zararlara yol açması dolayısıyle tarımla uğraşanların çok çekindiği taklaböceği kurtçuklarına verilen özel ad; kökkurdu, kesegen, toprak kurdu.

TIRPANKURDU

Erginlerinde kanat genişliği 37-47 mm. olup, yılda birkaç kuşak üreyebilen ve özellikle fide durumundaki tarımsal bitki köklerini kemirerek yaşayan gececi tırtıl; bozkurt, karakurt, kesegen.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük