İçinde PİKE geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "pike" olan, toplam 7 tane kelime bulunuyor. İçerisinde pike bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu pike ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında pike olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

PİKE

Kabartmalı pamuklu kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan yatak örtüsü. Uçağın yüksekten hedefin üzerine dik olarak saldırması. Uçağın yüksekten, hedef üzerine büyük bir açı ile inmesi. Bu kumaştan yapılan. Yüksek bir yerden suya dik olarak dalma. İyi ayrılamama sebebiyle un veya irmik içerisinde kalmış olan, gözle görülebilen, iri ve koyu renkli kepek vb. parçacık.

PİKET

İki, üç veya dört kişi arasında ve otuz iki kâğıtla oynanan bir tür iskambil oyunu.

BAŞSPİKER

Bir yayın kuruluşunda spiker ve sunucuların yayın sırasında başarımlarını denetleyen, gerektiğinde söyleyiş eğitimi veren kimse.

SPİKERLİK

Spiker olma durumu. Spikerin yaptığı iş.

BAŞSPİKERLİK

Başspikerin yaptığı iş.

SPİKER

Radyo ve televizyonda programları, haberleri sunan kimse.

EPİKEREM

Önertilerinin biri veya her ikisi kanıtıyla birlikte ileri sürülen tasım.

  -   -   -  

Anlamında PİKE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde PİKE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SEKE

Odanın ayakkabı konulan yeri, eşik. Pike, yatak örtüsü. Yuvarlak, tatlı bir çeşit armut. Alçak ayaklı, arkalıksız iskemle. Tahta sıra. Peyke.

LILMAK

Baş aşağı düşmek, pike yapmak.