İçinde OH geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "oh" olan, toplam 593 tane kelime bulunuyor. İçerisinde oh bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu oh ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında oh olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

KOLANJİYOHÜCRESEL

16 harfli kelimeler

GUMBOROHASTALIĞI, İHTİYOHEMOTOKSİN, PNÖMOHİDROTORAKS, PSÖDOHİPERTROFİK

15 harfli kelimeler

ENTEROHEPATİTİS, FAEOHİFOMİKOZİS, FİBRİNOHÜCRESEL, FİZOHEMATOMETRA, FOTOHİYALOGRAFİ, GASTROHEPATİTİS, PNÖMOHEMOTORAKS, PSÖDOHEMOPTİZİS, PSÖDOHİPERTROFİ, SPLENOHEPATİTİS

14 harfli kelimeler

ANJİYOHEMOFİLİ, FİZOHİDROMETRA, GENİOHİYOİDEUS, HEPATOHÜCRESEL, JOHNEHASTALIĞI, KARBOHİDRAZLAR, KEMOHETEROTROF, PİYOHEMOTORAKS, PLÖROHEPATİTİS, PNÖMOHİPODERMA, PODOTROHLEOZİS, VAZOHİPERTONİK

13 harfli kelimeler

FOTOHALOJENÜR, FOTOHASSASLIK, HİPOHİDRASYON, KERATOHİYALİN, NEFROHİDROZİS, NÖROHORMONLAR, OTOHEMOTERAPİ, PNÖMOHEMORAJİ, PODOTROHLİTİS, POİKİLOHİDRUS, PSÖDOHEMOFİLİ, SEROHEMORAJİK, SEROHEPATİTİS, TİROHİYOİDEUM, VAZOHİPOTONİK, YILANOHLAĞISI

12 harfli kelimeler

POHPOHLANMAK, ADENOHİPOFİZ, DİPLOHAPLONT, HİPOHİDROZİS, HİZMETKARLOH, HOLOÖROHALİN, KOHLEARİFORM, MEGALOHEPATİ, MİKROHABİTAT, PREPROHORMON, PROTEOHORMON, YOHSUZNUĞNAN, YOHTAŞDIRMAK

11 harfli kelimeler

POHPOHLAMAK, POHPOHLANMA, TOHUMLANMAK, AMİNİMOSGOH, BOHÇALANMAK, BOHÇALATMAK, ÇİRMOHLAMAK, GLOSSOHİYAL, KARBOHİDRAT, KARBOHİDRAZ, NÖROHİPOFİZ, NÖROHUMORAL, POHPOHÇULUK, POHURLANMAK, SERATOHİYAL, SİKLOHEKSAN, SOHURDANMAH, SOHURDANMAK, STENOHİGRİK, TOHAFSINMAK, TOHUMDAVARI, TOHUMKAVUDU, TOHUMKÖRÜDÜ, ZOHURDANMAK

10 harfli kelimeler

BOHÇALAMAK, POHPOHLAMA, TOHUMCULUK, TOHUMLAMAK, TOHUMLANMA, ARHADAŞLOH, BOHÇACILIK, BOHÇALANMA, BOHÇALATMA, BOHGARGASI, BOHSAHÇASI, BOHSURSAVI, ÇOHARLAMAK, HİDROHALİN, HİYANETLOH, HOHURDAMAK, KERATOHEMİ, KETOHEKSOZ, KİROHİDRAT, KOHARBÖCEK, LOHİKOYUNU, METOHLAMAH, MONOHİBRİD, MONOHİBRİT, MONOHİDRAT, NEOHİDRİOL, NOHSANİYET, NOHUTALANI, OLİGOHALİN, POHLUBOYUN, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

BOHÇALAMA, HOŞSOHBET, KİLOHERTZ, LOHUSALIK, TOHUMLAMA, ABOHLAMAK, ADAMLOHLİ, BAŞYOHARI, BAŞYOHARİ, BECAROHLİ, ÇOHSUNMAH, EŞHİYALOH, GONDOHDOR, HİRSUZLOH, İZOHİDRİK, KALABALOH, KANKOHMAĞ, KARABOHÇA, KARABOHÇE, KARATOHUM, KİLOHERTS, KİRMİZLOH, KOHARBÖCE, KOHULAMAK, LOHOMOTİF, MAKTOHUMU, NANKORLOH, NOHUTALAN, NOHUTTEPE, OHIMIŞLIĞ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

BOHRİYUM, HOHLAMAK, KOHEZYON, NOHUTSUZ, POHPOHÇU, TOHUMLUK, ABOHLAMA, BAĞARSOH, BATAHLOH, BOHÇALIK, BONDOROH, BONĞALOH, BOZOHLOH, COHCOHLU, COHLAMAK, ÇOHALMAK, ÇOHANNIK, ÇOHÇOHLU, ÇOHUŞMAH, ÇOHUŞMAK, DOHANMAK, EVLATLOH, FAYŞALOH, GECEOHTU, GUZELLOH, HAZİRLOH, KALİNLOH, KAMİŞLOH, KEFENLOH, KİRİLCOH, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

BOHÇACI, HOHLAMA, İZOHİPS, KOHENİT, NOHUTLU, OHLAMAK, TOHARCA, TOHUMCU, TOHUMLU, ADAMLOH, AKBOHÇA, ARHALOH, AVCİLOH, BOHLUCA, BULAŞOH, ÇOHÇALA, ÇOHUNTU, ÇONÇLOH, DOHIMAK, DOHITMA, DOHİMAK, DOHUMAH, DOHUMAK, EKETOHA, GELEHOH, GIRMOHO, HALALOH, HOHALAK, HOHOLİS, HOHUCUK, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

LOHUSA, NOHUDİ, OHLAMA, POHPOH, SOHBET, ABIYOH, ABOHAN, ABOHON, AMOHTA, ANALOH, BAŞLOH, BEDLOH, BOHARA, BOHLUH, BOHORU, BOHOSA, BOHURU, BORBOH, COHCOH, ÇİRMOH, DOHDUR, DOHĞUZ, DOHLAK, DOHMAK, DOHSAN, DOHTOR, DOHTUR, DOOHAH, EBELOH, GOHMAK, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

BOHÇA, BOHEM, MOHER, NOHUT, TOHUM, AYLOH, AZLOH, BADOH, BİŞOH, BOHCA, BOHÇE, BOHNA, BOHOR, BOHTU, BOHUR, BÜROH, COHAR, ÇAROH, ÇOCOH, ÇOHAR, ÇOHOŞ, DOHAH, DOHUZ, ETLOH, EYLOH, GAPOH, GOHUM, GÜROH, HAOHA, HEÇOH, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

TOHT, ABOH, AÇOH, AROH, AZOH, BOHA, ÇOHA, DOHA, GOHİ, GOHU, HOHO, İBOH, İMOH, KOHA, KOHI, KOHİ, KOHL, KOHU, NOHT, OHAH, OHAN, OHAR, OHBA, OHIL, OHLA, OHLO, OHMA, OHRA, OHTU, OHUL, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

OHA, BOH, COH, ÇOH, DOH, GOH, KOH, LOH, MOH, OHM, OHO, OHT, OOH, POH, TOH, VOH, YOH

2 harfli kelimeler

OH

Bazı kelimelerin anlamları

OH

Sevinç, beğenme, hayranlık, rahatlama vb. duyguları belirten bir söz.

GASTROHEPATİTİS

Mide ve karaciğerin yangısı.

PNÖMOHİDROTORAKS

Göğüs zarları arası boşlukta gaz ve sıvı toplanması.

FİZOHEMATOMETRA

Döl yatağı boşluğunda gaz ve kan toplanması.

PNÖMOHEMOTORAKS

Göğüs zarı boşluğunda hava ve kan bulunması.

PSÖDOHİPERTROFİ

Yalancı hipertrofi.

ENTEROHEPATİTİS

Karaciğer ve bağırsağın birlikte yangısı. Karabaş hastalığı.

GUMBOROHASTALIĞI

Enfeksiyöz bursal hastalık.

FİBRİNOHÜCRESEL

Fibrin ve hücrelerden yapılmış.

İHTİYOHEMOTOKSİN

Bazı balıkların kanında bulunan zehir.

FOTOHİYALOGRAFİ

Camın fotomekanik yöntem ile işlenip şekillendirilmesi.

SPLENOHEPATİTİS

Dalak ve karaciğerin yangısı.

KOLANJİYOHÜCRESEL

Safra kanallarına ait, onlarla ilişkili veya ilişkin.

FAEOHİFOMİKOZİS

Kimi pigmentli mantar türlerinin oluşturduğu fırsatçı enfeksiyonların genel adı.

PSÖDOHEMOPTİZİS

Ağızdan akciğer kaynaklı olmayan kan gelmesi.

PSÖDOHİPERTROFİK

Psödohipertrofiyle ilgili olan.

  -   -   -  

Anlamında OH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde OH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BASMACI

Basma yapan ya da satan kimse. Bohça ile köylerde eşya satan kadın, bohçacı. Pamuklu, tülbent vb. üzerine kalıpla desen basan kimse.

AŞURE

Buğday, nohut vb. tanelerle kuru yemişlerin bir arada şekerle kaynatılmasıyla yapılmış olan bir tatlı türü, alaca aş.

ALAZA

Dökülen tohumlarla ertesi yıl kendiliğinden çıkan tahıl, soğan vb.

BARİT

Renksiz veya beyaz, sarı, gri renklerde olabilen, sondaz, dolgu vb. alanlarda kullanılan bir mineral, baritin, baryum sülfat Ba(OH)2.

BOHÇACI

Bohçacı kadın.

BÖRÜLCE

Fasulyeye benzer bir bitki (Vigna sinensis). Bu bitkinin sebze olarak yararlanılan yeşil ürünü ve göbeği koyu benekli tohumu.

BASYA

Sapotgillerden, tohumlarından sabunculukta kullanılan bir yağ elde edilen, Asya'da yetişen bir ağaç (Basia).

BİTKİ

Bulunduğu yere kök vb. organlarıyla tutunan, çoğunlukla fotosentez sonucu yaşam için gerekli bileşenleri oluşturan, birçoğu spor veya tohum aracılığıyla döl vererek çoğalan bir veya çok yıllık, otsu, odunsu canlıların genel adı, nebat.

AYÇİÇEĞİ

Birleşikgillerden, sarı renkli çiçeği çok iri olan, yurdumuzda çok yetiştirilen bir bitki, günçiçeği, günebakan, gündöndü, günâşık (Helianthus annuus). Bu bitkinin yağ çıkarılan ve çerez olarak da yenilen tohumu.

BADIÇ

Bakla, fasulye, bezelye vb. taze sebzelerde, içinde tohumların sıralanmış bulunduğu kabuk, baklamsı meyve.

AKALA

Amerikan tohumundan yurdumuzda üretilen bir tür pamuk.

BOHÇALAMA

Bohçalamak işi.

ALBASTI

Doğum sırasında temizliğe dikkat edilmemesi yüzünden lohusanın tutulduğu ateşli hastalık, lohusa humması, albasma.

ALKARISI

Lohusalara musallat olarak onları boğduğuna inanılan görüntü, çarşamba karısı.

BOHÇALAMAK

Bir şeyi bohça içine koyup sarmak. Ayakları havada bağdaş kurar gibi toplayarak denize veya havuza atlamak. Güreşte rakibin kol ve ayaklarını üst üste getirerek kımıldayamaz durumda alttan kavrayıp kucaklamak.

AĞDALAŞMAK

Ağda durumuna gelmek, ağdalanmak. Sohbet tam tadına varılır durum almak, koyulaşmak.

ANASON

Maydanozgillerden, kokulu tohumu hamur işlerinde ve rakı yapımında kullanılan bir bitki (Pimpinella anisum).

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

BEZİR

Keten tohumu. Bezir yağı.

ARKEGON

Eğrelti otlarında, bütün kara yosunlarında, bazı su yosunlarında ve açık tohumlularda görülen dişilik organı.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük