İçinde NÜ geçen 15 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "" olan 15 harfli toplam 9 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde nü bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu nü ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında nü olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SÖYÜNDÜRÜNÜLMEK

Söndürülmek.

GRANÜLOSİTOPATİ

Granülosit serisindeki hücrelerin herhangi bir bozuluğu.

POLİMORFNÜKLEER

Parçalı çekirdek gösteren, parçalı çekirdekli. Parçalı çekirdekli lökosit.

AGRANÜLOSİTOZİS

Kandaki granülosit sayısının aşırı derecede azalması veya kaybolması. Kemik iliğinde granülosit akyuvar üretiminin ve kandaki granülositlerin özellikle nötrofil lökositlerin azalması sonucu, vücudun ikincil bakteriyel enfeksiyonlara duyarlı hâle gelmesiyle birlikte müköz zarlarda, deride, sindirim ve solunum kanalında erozyon ve ülserlerle belirgin, ateşli hastalık tablosu, granülositopeni.

GRANÜLOSİTOPENİ

Agranülositozis.

ESKİHÜSNÜMANSUR

Adıyaman ili, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

TEKNÜSKURBAĞASI

Kaplumbağa.

AŞIRINÜFUSLANMA

Bir bölge ya da ülkenin, doğal kaynaklarını ve bu kaynakları işleyip değerlendirme olanaklarını aşacak denli kalabalıklaşması.

YERGÜNNÜKHAMİLE

Kadınlarda aş yerme.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük