İçinde MİSETOM geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "misetom" olan, toplam 2 tane kelime bulunuyor. İçerisinde misetom bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu misetom ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında misetom olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MİSETOM

Bazı aktinomisetler veya mantarlar tarafından oluşturulan deri ve deri altı dokuların, kemik ve fasyanın enfeksiyonu. Deri ve deri altı dokularının bakteri veya mantar enfeksiyonu sonucu oluşan, içerisinde beyaz, kırmızı, sarı veya kahverenginde granüller içeren, kronik granülomlu reaksiyon ve fistülleşmeyle belirgin klinik sendrom. Kimi böceklerde mutualistik bakterilerin bulunduğu özelleşmiş organ. Bitlerde nesilden nesile yumurtalarla aktarılan simbiyotik organizmaları içeren organlar.

AKTİNOMİSETOM

Aktinomikotik misetom.

  -   -   -  

Anlamında MİSETOM bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MİSETOM geçen kelimeler listesi verilmiştir.

MADUROMİKOZİS

Maduromikotik misetom.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük