İçinde MELANOZ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "melanoz" olan, toplam 4 tane kelime bulunuyor. İçerisinde melanoz bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu melanoz ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında melanoz olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

14 harfli kelimeler

PSÖDOMELANOZİS

9 harfli kelimeler

MELANOZİS, MELANOZOM

7 harfli kelimeler

MELANOZ

Bazı kelimelerin anlamları

MELANOZ

Deri veya dokularda kahverengimsi siyah görünüm vermek üzere aşırı melanin toplanması.

MELANOZOM

Melanosit.

MELANOZİS

Melanin pigmentinin çeşitli organ ve dokularda anormal olarak birikmesi. Melanin pigmentinin metabolizma bozukluğuyla belirgin hastalık.

PSÖDOMELANOZİS

Kokuşma lekesi.

  -   -   -  

Anlamında MELANOZ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde MELANOZ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

MELANOSİT

Epidermiste melanin oluşturan hücreler. Deride bağ doku içerisinde melanin adı verilen pigment maddesini oluşturan ve ince yapısında salgı granülleri, Golgi aygıtı, granüllü endoplazma retikulumu ve mitokondriya bulunan hücreler, melanozom. Stratum bazale katmanı içerisinde de yer alan bu hücrelerin sitoplazmik uzantıları dikensi katmana kadar uzanır.

MELANOTİK

Melaninin varlığıyla belirgin, melanozise ait olan.