İçinde MAO geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "mao" olan, toplam 8 tane kelime bulunuyor. İçerisinde mao bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu mao ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında mao olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

11 harfli kelimeler

KAYMAOLUŞUM

9 harfli kelimeler

ÇATMAOLUK

8 harfli kelimeler

MAOCULUK, SITMAOTU, ŞAMAOĞLU, ULAMAOTU

5 harfli kelimeler

MAOCU

3 harfli kelimeler

MAO

Bazı kelimelerin anlamları

MAO

Dopaminerjik sinir uçlarında dopaminin dihidroksifenilasetik aside, serotenerjik sinir uçlarında serotoninin 5-hidroksiindolasetik aside ve adrenerjik sinir uçlarında kısmen noradrenalinin parçalanmasından sorumlu, MAO A ve MAO B olmak üzere iki alt tipi bulunan sitoplazmik bir enzim.

SITMAOTU

Bileşikgillerden, sarı çiçekli, acı köklü, küçük bir bitki, kantaron, erythrae a. centaurium (em yapımında kullanılır).

ŞAMAOĞLU

Kastamonu şehri, İnebolu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

MAOCULUK

Çin lideri Mao Çe-Tung'un düşüncelerine dayanan Marksist akım.

ULAMAOTU

Atkuyruğu bitkisi.

ÇATMAOLUK

Ağrı şehri, Sarısu nahiyesine bağlı bir bölge. Bingöl şehri, Adaklı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

KAYMAOLUŞUM

Yerkabuğunun kıvrılma ve kırılması, çökmesi ya da geniş alanlı olarak yükselip kabarması gibi oluşu içgüçlere dayanan olayların tümü.

MAOCU

Maoculuğu benimsemiş veya Maoculuk yanlısı olan.