İçinde M geçen 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "m" olan 4 harfli toplam 840 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde m harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu m harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında m harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MİAT

Bir şeyin yapılması için tanınan süre. Bir şeyin yerine yenisinin verilebilmesi için kabul edilmiş bulunan süre, kullanma süresi.

AMPA

İstifade edilecek şey, yarar, çıkar. Sürek avcılığında avları yandan kollıyan ve bekleme yeri üzerine süren kimse.

AŞIM

Aşma işi. Erkek hayvanın dişisiyle çiftleşmesi. Hayvanda cinsel ilgi. Çulda tek inen nakış. Sıfırdan ayrımlı bir dizey için, belirteci sıfıra eşit olmayan dördül altdizeylerinin basamaklarının en büyüğü; sıfır dizeyi için, sıfır sayısı. E, F doğrusal uzayları ile doğrusal dönüşümü, için L (E) altuzayının boyutu. Erkek hayvanın dişiyle çiftleşmesi, çiftleştirme.

KUMA

Aynı erkekle evli olan kadınların birbirine göre adı, ortak.

KAMP

Çadır, baraka vb. eğreti araçlardan oluşturulan konak yeri. Belli bir düşünce çevresinde birleşen topluluk. Tutsakların veya siyasal sürgünlerin toplanıldığı yer. Kurum ve kuruluşlarda çalışanların dinlenmek, eğlenmek için gittikleri konaklama yeri. Bu yerde konaklama.

ZİMİ

Soğuk günlerde çocukların sekerek oynadıkları bir oyun.

HUMI

Mısır koçanı yaprağı.

AMMİ

Amca.

MİKO

Yunanca mantar anlamına gelen ön ek.

İMCE

Uzbilimde durganları ya da değişkenleri göstermeye yarayan yazaçlardan (harflerden) her biri.

UMDU

İstek, dilek.

EMME

Emmek işi. Petrol ile ilgili işlemlerde bir akışkanın çekilişi. Bir deponun böyle bir çekilme ile doldurulması işlemi. Soğurma. Boruda akan sıvının oluşturduğu çekiş.

MIHO

Mahmut.

AZMİ

Azimli, kararlı. Sözünde duran.

MAGA

Sopa, baston.

LİMA

Sabun.

ELME

Elma.

DUME

Düğme.

MARK

Alman para birimi. Markka.

MUSA

Musevi dininin kurucusu, İsrail peygamberi ve kanun koyucusu. Bir vasiyeti yerine getirmekle görevli kimse.