İçinde L geçen 13 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "l" olan 13 harfli toplam 3145 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde l harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu l harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında l harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KOŞUTLAŞTIRMA

Koşutlaştırmak işi.

DALLANDIRILMA

Dallandırılmak işi.

VOLEYBOLCULUK

Voleybolcu olma durumu.

ŞUURLANABİLME

Bilinçlenebilme.

HORZUMALAYAKA

Manisa ili, Alaşehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

İLERLEMECİLİK

Teknolojik, deneysel ve gerçekçi bir dünya görüşünün etkisi altında gelişen, eleştirici ve yaratıcı düşünceye önem veren, öğrencilere günlük sorunlarının çözümü konusunda gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılmasını isteyen bir eğitim felsefesi.

İHTİYARLATMAK

İhtiyarlamasına sebep olmak.

METOKSİFLURAN

Veteriner hekimlikte evcil hayvanların genel anestezisi amacıyla kullanılan ve 2, 2-dikloro-1, 1-difloroetil metil eter yapısında, anesteziye giriş ve çıkış süresi oldukça uzun olan uçucu genel anestezik bir madde.

PAÇAVRALAŞMAK

Paçavra durumuna girmek.

MIKNATISLANMA

Mıknatıslanmak işi.

GELİNLİKÇİLİK

Gelinlikçinin yaptığı iş.

YESTEYHLEMEYH

Kaldırıp atmak.

DENEYSELCİLİK

Gerçek bilginin ancak deney yoluyla elde edilebileceğini, bilgilerimizin varsayıma dayanan bir nitelik taşıdığını, gerçeğin insan yaşantısının bir ürünü olarak düşünülmesi gerektiğini, değerler ile ahlaklılığın mutlak değil, toplumsal olduğunu ileri süren öğreti, eksperimantalizm. Gerçek bilginin ancak deney yolu ile elde edilebileceğini; bilgilerimizin varsayımsal nitelik taşıdığını, gerçeğin insan yaşantısının bir ürünü olarak düşünülmesi gerektiğini; değerler ile ahlaklılığın saltık değil, görgül ve toplumsal olduğunu ileri süren öğreti. Yaşantıların, ülküler, değerler ve bilgi yöntemlerinin yeterli bir kaynağı olduğuna inanan, gerçeğin insan yaşantılarından oluştuğunu benimseyen görüş.

KARIŞTIRILMAK

Karıştırma işi yapılmak.

HIRSLANDIRMAK

Öfkelendirmek, kızdırmak.

YASLANABİLMEK

Yaslanma imkânı veya olasılığı bulunmak.

AYAZLANDIRMAK

Ayazlanmasını sağlamak.

YARATILABİLME

Yaratılabilmek işi.

KIZIRKANILMAK

Pahalı görülmek.

KABADAYILAŞMA

Kabadayılaşmak işi.