İçinde KİĞI geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "kiğı" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde kiğı bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu kiğı ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında kiğı olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KİĞI

Bingöl iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında KİĞI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KİĞI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

DEMİRKANAT

Bingöl ili, Kiğı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SABIRTAŞI

Bingöl ili, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ESKİKAVAK

Bingöl ilinde, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

TEKBAŞ

Bingöl şehri, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

TOPRAKLIK

İki yaşında öküz. Evleri badana yapmak için kullanılan ak toprağın çıkarıldığı yer. Halıya saçak yapdan önce kilim gibi dokunan iki parmak kalınlığındaki tüysüz bölüm : Bu halının topraklığı eskimiş. Köylerde bebeklerin kundak yapılırken sarıldığı toprağın ısındığı teneke kap. Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya kenti, Altınekin ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

İLBEYİ

Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ÇİÇEKTEPE

Afyon şehri, Haydarlı bucağına bağlı bir bölge. Ankara şehrinde, Sincan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bingöl ilinde, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

GÜNEYAĞIL

Bingöl ili, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YAZGÜNÜ

Bingöl şehrinde, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

NACAKLI

İbibik kuşu. Bingöl ilinde, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ALAGÖZ

Cesur, yiğit. Korkak. Ela göz. Küçük taneli, ekşice bir çeşit üzüm. Kırlarda biten ince, kılçıklı; bir çeşit yaban otu. Bir çeşit kara üzüm. Ela gözlü kimse. Afyon ilinde, Sandıklı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Ankara ilinde, Temelli bucağına bağlı bir yer. Ardahan kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ilinde, Hınıs ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum şehri, Horasan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Gaziantep şehrinde, Karkamış ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kayseri ili, Kocasinan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin şehrinde, Derik ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Mardin şehri, Midyat belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ili, Türkeli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

DALLICA

Aydın ili, Nazilli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bartın şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bingöl ilinde, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bursa ili, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Diyarbakır kenti, Lice belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Elâzığ ilinde, Hıdırbaba bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Erzincan ili, Kemaliye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Erzincan kenti, Tercan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

DURANLAR

Bingöl şehri, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kars ili, Kağızman belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ilinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

SIRMAÇEK

Bingöl şehrinde, Kiğı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

DARKÖPRÜ

Bingöl şehrinde, Kiğı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Diyarbakır ilinde, Bağdere bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

EŞME

Eşmek işi. Kaynak, pınar. Uşak iline bağlı ilçelerden biri. Kaynak, göze, pınar. Ağaçsız yerlerde, hayvanları sıcaktan korumak için yapılan gölgelik. Toprağı kazarak açılmış küçük çukurlar. Yağmur sularını toplamak için toprağa kazılan çukur. Pamuktan yapılmış sicim, kırnap. Kuş vurmak için çocukların kullandıkları ok, yay. Pınardan çıkan suyu biriktirmek için açılan çukur. Azacık eşilmekle su çıkan kuyu. Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çorum ilinde, Sungurlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır ili, Silvan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kocaeli ilinde, Derbent nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin şehri, Kızıltepe ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sakarya şehri, Geyve ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AÇIKGÜNEY

Bingöl ili, Kiğı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

DEMİRDÖŞ

Bingöl kenti, Kiğı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KUTLUCA

Adıyaman ilinde, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Amasya ili, Saraycık nahiyesine bağlı bir yer. Bingöl şehri, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, İznik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Çorum ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan kenti, Başpınar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ili, Çamoluk belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kastamonu ili, Bozkurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli şehrinde, Hereke bucağına bağlı bir yer. Mardin şehri, Kocatepe bucağına bağlı bir yer. Ordu şehrinde, Perşembe belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Trabzon şehri, Beşikdüzü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

YUKARISERİNYER

Bingöl kenti, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.