İçinde KELECOŞ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "kelecoş" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde kelecoş bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu kelecoş ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında kelecoş olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KELECOŞ

Doğranmış ekmek ya da yufka üzerine kavurma ve yağsız peynir koyarak yapılan yemek. Rendelenmiş pancar üzerine sarımsaklı yoğurt dökülerek yapılan yiyecek. Yağda kavrulmuş soğan, mercimek, ceviz ve benzerleri şeylerden yapılan bir çeşit yemek. Doğranmış ekmeğin üstüne suda ezilmiş tarhana ve tereyağda kızarmış soğan dökülerek yapılan bir çeşit yemek. Kavurmalı yufka üzerine kurut dökülerek yapılan yemek. Doğranmış 'lavaş' ekmek üzerine bol yağ ve soğanla hazırlanmış 'suharış' döküldükten Sonra 'kurut' ezilerek üzerine ilave edilen kış yemeklerinden biri.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük