İçinde KIZILCA geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "kızılca" olan, toplam 50 tane kelime bulunuyor. İçerisinde kızılca bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu kızılca ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında kızılca olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

YUKARIKIZILCAÖREN

16 harfli kelimeler

AŞAĞIKIZILCAÖREN, YENİKIZILCAKIŞLA

15 harfli kelimeler

ESKİKIZILCAKESE, YENİKIZILCAKESE, YENİKIZILCAÖREN

13 harfli kelimeler

YUKARIKIZILCA

12 harfli kelimeler

KIZILCAHAMAM, AŞAĞIKIZILCA, KIZILCABAYIR, KIZILCABÖLÜK, KIZILCAGEDİK, KIZILCAHAVLU, KIZILCAHÖYÜK, KIZILCAKIŞLA, KIZILCAÖRHEN, KIZILCAPELİT, KIZILCAPINAR, KIZILCASÖĞÜT, KIZILCASÖÜDE, KIZILCAŞEHİR, KIZILCATERZİ, KIZILCAYIKIK, KÜÇÜKKIZILCA

11 harfli kelimeler

KIZILCADİŞİ, ESKİKIZILCA, KIZILCAAĞAÇ, KIZILCAAVLU, KIZILCADERE, KIZILCAELMA, KIZILCAKAYA, KIZILCAKENT, KIZILCAKESE, KIZILCAKORU, KIZILCAKURT, KIZILCAKUYU, KIZILCAÖREN

10 harfli kelimeler

KIZILCAALİ, KIZILCADAĞ, KIZILCADAM, KIZILCAKÖY, KIZILCANLI, KIZILCAOVA, KIZILCAŞAR, KIZILCAYAR, KIZILCAYER, KIZILCAYİL

9 harfli kelimeler

KIZILCALI, KIZILCAOT

7 harfli kelimeler

KIZILCA

Bazı kelimelerin anlamları

KIZILCA

Kızıla çalan, az kızıl. Aşırı derecede, kızıl. Kızıla çalan bir tür buğday.

YENİKIZILCAKESE

Ordu şehri, Tekkiraz bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KIZILCAHÖYÜK

Adıyaman kenti, Akpınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KIZILCAHAMAM

Ankara iline bağlı ilçelerden biri.

KIZILCAHAVLU

İzmir şehri, Gökçen bucağına bağlı bir bölge.

YUKARIKIZILCAÖREN

Karabük şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KIZILCAGEDİK

Aydın kenti, Germencik ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KIZILCAKIŞLA

Ankara kenti, Polatlı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Sivas kenti, Karayün bucağına bağlı bir bölge. Sivas şehri, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehrinde, Şarkışla ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Yozgat ili, Aydıncık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

AŞAĞIKIZILCA

İzmir şehrinde, Kemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Konya ilinde, Aladağ bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

YUKARIKIZILCA

Erzurum şehrinde, Köprüköy ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Kemalpaşa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya kenti, Aladağ nahiyesine bağlı bir yer.

YENİKIZILCAKIŞLA

Sivas ilinde, Kayadibi nahiyesine bağlı bir bölge.

KIZILCABÖLÜK

Aydın kenti, Koçarlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Denizli ili, Kızılcabölük nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIZILCABAYIR

Çorum şehri, İskilip ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

AŞAĞIKIZILCAÖREN

Karabük ili, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

YENİKIZILCAÖREN

Kütahya ilinde, Sabuncu bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ESKİKIZILCAKESE

Ordu şehri, Ünye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

  -   -   -  

Anlamında KIZILCA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KIZILCA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BOZKÖY

Aydın ili, Germencik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ilinde, Geyikli nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir kenti, Aliağa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. İzmir şehri, Bergama belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir ilinde, Dağkızılca nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehri, Karaburun belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ili, Delice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Demirci ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Niğde ilinde, Çiftlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Şanlıurfa ilinde, Payamlı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Uşak şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÇAMPARA

Zil. Araba dingilinin ucuna geçirilen yassı halka. Mısır kavurmağa yarayan araç. Dingile takılan yuvarlak çelik saç. (Kızılcasöğüt Banaz Uşak).

AVŞARKİLİMİ

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

AYNALIKOLLU

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

AŞAĞIKESE

Ankara ilinde, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

BOZKİLİM

Bir kilim türü. (Kızılca Bor Niğde).

BERÇİNYAYALAR

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BERÇİNÇATAK

Ankara şehri, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

AŞAĞIÇANLI

Ankara şehri, Kızılcahamam belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ALAMAÇ

Yüksek alev, çalı, ot ateşi: Haydi alamaçlı ateş yakalım. Yarısı yanmış odun parçası. Alevin sağa sola dağılması. Ateş alevi (Kızılca k.).

BİNKOZ

Ankara ili, Kızılcahamam belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

ÇALIKÖY

Ağrı şehrinde, Suluçem bucağına bağlı bir bölge. Aydın şehrinde, Söke belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Denizli şehrinde, Kızılcabölük nahiyesine bağlı bir bölge. Edirne şehrinde, Uzunköprü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Mardin kenti, Akarsu nahiyesine bağlı bir yer.

BAŞBAĞA

Hayvanların boynuna bağlanan ip. (Akbaş, Kamanlar, Meyvebükü Güdül Ankara) (başbağı) : (Kızılca Bor Niğde).

ASARTMAK

Beslemek, büyütmek, yetiştirmek, korumak. Budamak, bakmak. Gururlandırmak, şımartmak. Saygı göstermek. Mübalâğa etmek. Budamak (Kızılca köy).

CENGARİ

Açık yeşil (Kızılca k.).

CIRBA

Gelişmemiş, cılız çocuk. Üzüm posası. Üzüm küspesi. (Kızılca Bor, Taşpınar Aksaray, Beyağıl Ulukışla Niğde).

ÇAKIRBEYLİ

Aydın şehri, Çakırbeyli nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir kenti, Dağkızılca bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ACAĞACI

At arabasında ön takım makaslarını birbirine bağlayan üstü demirli ağaç. (Kızılcasöğüt Banaz Uşak).

ARADEMİRİ

Pulluğun çekilmesini sağlayan ucu yarım ay biçimindeki demir çubuk. (Kızılca Bor Niğde).

BAYIRKÖY

Ankara ilinde, Kızılcahamam ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Güzelbağ nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bilecik kenti, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Orhangazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Gelibolu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Diyarbakır şehrinde, Kulp ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Hınıs belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Karaman kenti, Bucakkışla nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu şehrinde, Daday ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Malatya ilinde, Pütürge belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Mardin şehrinde, Kocatepe bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Bozburun nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Muğla kenti, Kemer bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Muğla kenti, Ören nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ilinde, Topçam (İnalan) bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Rize ilinde, İkizdere belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat ilinde, Zile belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Beşikdüzü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.