İçinde KIRO geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "kıro" olan, toplam 7 tane kelime bulunuyor. İçerisinde kıro bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu kıro ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında kıro olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KIRO

Eşek yavrusu, sıpa. Ulan : Kıro, Hasan buraya gel.

ÇAKIROBA

Ağrı şehrinde, Murat bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale şehri, Yenice belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KIROĞLU

Gaziantep ili, Yavuzeli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Samsun ilinde, Havza ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KIROBA

İzmir ili, Dikili belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ÇAKIROĞLU

Elâzığ şehri, Hazar nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kahramanmaraş kenti, Türkoğlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu şehrinde, Azdavay ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sakarya ili, Dokurcun nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KIROV

Saçı kırlaşmış adam.

KIROĞ

Saçı kırlaşmış adam.

  -   -   -  

Anlamında KIRO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KIRO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KIZILGEÇİT

İçel kenti, Kırobası nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

SARIAYDIN

İçel kenti, Kırobası bucağına bağlı bir bölge.

KOCAOLUK

İçel şehri, Kırobası nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

CAMBAZLI

İçel ili, Kırobası nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehrinde, Tire ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa şehrinde, Ahmetli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

SEYDİLİ

Elâzığ şehri, Palu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İçel şehrinde, Kırobası bucağına bağlı bir bölge.

KAVAKKÖY

Ağrı ili, Murat bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehri, Beydili nahiyesine bağlı bir yer. Ankara şehrinde, Haymana ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Kumluca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Artvin şehri, Arhavi belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ili, Dursunbey ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Burdur ili, Yeşilova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, Bolayır nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çankırı ilinde, Bayramören ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çankırı şehrinde, Yapraklı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çorum kenti, İskilip belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Denizli şehri, Çivril ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Elâzığ şehrinde, Gözeli bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Elâzığ kenti, Kovancılar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ili, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Isparta kenti, Keçiborlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. İçel ilinde, Kırobası nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu ili, Boyalı bucağına bağlı bir bölge. Kastamonu ilinde, Hanönü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kayseri ili, Kaynar bucağına bağlı bir yer. Kayseri ili, Yeşilhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ilinde, Delice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya şehri, Seydişehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya kenti, Darende belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla kenti, Yatağan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas kenti, Akçakışla nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas şehri, Akıncılar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas ili, Gürün belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ŞAHMURLU

İçel şehri, Kırobası bucağına bağlı bir yer.

AYAŞTÜRKMENLİ

İçel şehrinde, Kırobası bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

YEĞENLİ

Bartın şehri, Kozcağız nahiyesine bağlı bir yer. Giresun ili, Görele ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel ili, Kırobası bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehrinde, Gökçen nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KICAKÖY

İçel ilinde, Kırobası bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük