İçinde KIRH geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "kırh" olan, toplam 17 tane kelime bulunuyor. İçerisinde kırh bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu kırh ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında kırh olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

ÇAKIRHACIİBRAHİM

11 harfli kelimeler

ÇAKIRHACILI

10 harfli kelimeler

ÇAKIRHÜYÜK

9 harfli kelimeler

AKIRHERGİ, KIRHLAMAK

8 harfli kelimeler

BAKIRHAN, KIRHASAN, KIRHAVUN, KIRHAYAĞ

7 harfli kelimeler

KIRHLIH, KIRHLIK, KIRHMAK

6 harfli kelimeler

KIRHAN, KIRHIM, KIRHLİ

5 harfli kelimeler

KIRHA

4 harfli kelimeler

KIRH

Bazı kelimelerin anlamları

KIRH

Kırk.

KIRHAN

Yaşlı, ak sakallı hükümdar.

BAKIRHAN

Bakır gibi işe yarayan hükümdar.

KIRHLAMAK

Devenin pislemesi.

KIRHMAK

Tüyleri kesmek, arkmak.

KIRHLIH

Koyunların yünlerini kesmekte kullanılan büyük makas.

ÇAKIRHACIİBRAHİM

Düzce kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KIRHIM

Koyunların yünlerini kesmekte kullanılan büyük makas.

KIRHLIK

Davar kırkma makası.

KIRHAYAĞ

Kırkayak.

KIRHASAN

Adana şehrinde, Karataş ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

AKIRHERGİ

Vakitsiz yapılan nadas: 10 dönüm akırhergi yaptım.

ÇAKIRHÜYÜK

Adıyaman şehri, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

ÇAKIRHACILI

Yozgat şehri, Salmanlı bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Yozgat kenti, Sorgun ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KIRHLİ

Kırk gününü doldurmamış olan çocuk veya annesi, bk. kırhlı.

KIRHAVUN

Yaban horozuna benzer, eti yenen bir çeşit kuş.

  -   -   -  

Anlamında KIRH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KIRH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇAMUŞÇU

Adıyaman ili, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

HASANLI

Adıyaman şehri, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yer. Adıyaman kenti, Yarpuzlu bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Hatay ilinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İstanbul kenti, Teke bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, Taşköprü ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehri, Turhal ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak ilinde, Alaplı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KÖSECELİ

Adıyaman şehri, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KONUKLU

Adıyaman şehrinde, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yer. Aydın kenti, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bartın kenti, Kumluca bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Diyarbakır ilinde, Kulp belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ili, Yavuzkemal bucağına bağlı bir bölge. Sakarya şehrinde, Ferizli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa kenti, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

YUKARISÖĞÜTLÜ

Adıyaman ilinde, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum ili, Köprüköy ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KARGALI

Adıyaman şehri, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara ilinde, Polatlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Burdur şehri, Gölhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kocaeli şehri, Mollafeneri bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya şehrinde, Yunak ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa şehrinde, Çamlıdere nahiyesine bağlı bir bölge. Şanlıurfa kenti, Çaylarbaşı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Van ili, Saray ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KUTLUCA

Adıyaman ilinde, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Amasya ili, Saraycık nahiyesine bağlı bir yer. Bingöl şehri, Kiğı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, İznik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Çorum ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan kenti, Başpınar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ili, Çamoluk belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kastamonu ili, Bozkurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli şehrinde, Hereke bucağına bağlı bir yer. Mardin şehri, Kocatepe bucağına bağlı bir yer. Ordu şehrinde, Perşembe belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Trabzon şehri, Beşikdüzü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

YAZIBEYDİLİ

Adıyaman kenti, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AKDURAK

Adıyaman şehrinde, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AKKUYU

Adana şehri, Yüreğir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Adıyaman ili, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Gaziantep kenti, Nizip ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Hatay kenti, Kumlu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kırıkkale ilinde, Sulakyurt ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KESMETEPE

Adıyaman şehri, Çakırhüyük nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ALIÇLI

Adıyaman ili, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bartın ili, Ulus belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Batman ilinde, Kozluk ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Malatya kenti, Taşdelen bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Mardin ilinde, Ömerli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Mardin ili, Yeşilli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Samsun şehrinde, Şeyhli nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Yozgat ilinde, Çekerek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

YOLDÜZÜ

Adıyaman kenti, Çakırhüyük bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük