İçinde KÜÇÜKLÜ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "küçüklü" olan, toplam 3 tane kelime bulunuyor. İçerisinde küçüklü bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu küçüklü ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında küçüklü olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

11 harfli kelimeler

GÖZÜKÜÇÜKLÜ

8 harfli kelimeler

KÜÇÜKLÜK

7 harfli kelimeler

KÜÇÜKLÜ

Bazı kelimelerin anlamları

KÜÇÜKLÜ

Antalya şehrinde, Gazipaşa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Antalya şehrinde, Kızılcadağ bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Etili bucağına bağlı bir bölge. Çankırı ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gaziantep ili, Araban ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun kenti, Bulancak belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Malatya şehri, Doğanşehir belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

KÜÇÜKLÜK

Küçük olma durumu. İnsana yakışmayacak, insanın değerini azaltacak davranış.

GÖZÜKÜÇÜKLÜ

Antalya şehrinde, Alanya belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

  -   -   -  

Anlamında KÜÇÜKLÜ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KÜÇÜKLÜ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

OYAK

Toprak üstündeki küçüklü büyüklü çukurlar. Oyulmaya elverişli, yumuşak toprak.

PUNTO

Matbaacılıkta, bilgisayarda harflerin büyüklük ve küçüklüklerine göre aldığı ad.

PERİYAKTOY

Antik Yunan tiyatrosunda eksenleri çevresinde dönen üç yüzlü prizmalara verilen ad. Bunların her yüzüne resimler yapılırdı, öbür yüzü döndürülüp dekor değişimi sağlanırdı. Bunun için de büyüklü küçüklü altı yedi periyaktoy kullanılırdı, bak. telari, biçme pano. Eski Yunan tiyatrosunda eksenleri çevresinde dönen üçgenler. Bunların iç yüzüne bakan başka resimler yapılıp sahne değişimleri sağlanırdı. "Skene" üzerinde altı "peryaktoy" a kadar kullanılırdı, (bk. telari.).

OYRAK

İki dağ arasındaki çukur yer. Toprak üstündeki küçüklü büyüklü çukurlar. Orman ve sazlıklar arasındaki ince yollar.

KİÇİLİK

Küçüklük.

KİTAPÇIK

Küçük kitap. Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan, sayfa sayısı az,küçük kitap, risale, broşür. Kimi zaman yazısı, minyatürü ya da bezemesiyle değer kazanan olağanüstü küçüklükteki kitap.

TAKIMADA

Birbirine yakın büyüklü küçüklü birkaç adanın tümü.

KONCİK

Cep, ön cep, yelek cebi. Cübbe. Sobaya sığacak küçüklükteki odun.

ÇEĞLE

Kumdan büyük, çakıldan küçük taş. Büyüklü küçüklü taş yığını.