İçinde KÜÇÜ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "küçü" olan, toplam 271 tane kelime bulunuyor. İçerisinde küçü bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu küçü ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında küçü olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

SIDIKLIKÜÇÜKBOĞAZ

16 harfli kelimeler

KÜÇÜKKONAKGÖRMEZ, KÜÇÜKSARIKAYALAR

15 harfli kelimeler

GÜVEMKÜÇÜKTARLA, KÜÇÜKALTINBULAK, KÜÇÜKASLIHANLAR, KÜÇÜKKARACAÖREN, KÜÇÜKKARAPÜRÇEK, KÜÇÜKKARIŞTIRAN, KÜÇÜKKAVAKPINAR, KÜÇÜKKIZILHİSAR, KÜÇÜKSENEMAĞARA, SIDIKLIKÜÇÜKOBA

14 harfli kelimeler

KÜÇÜKABDİUŞAĞI, KÜÇÜKAKIMÖLÇER, KÜÇÜKBURHANİYE, KÜÇÜKBURUNAĞIL, KÜÇÜKDİBEKDERE, KÜÇÜKKABAKTEPE, KÜÇÜKKARAKARLI, KÜÇÜKKEMERDERE, KÜÇÜKKKARAAĞAÇ, KÜÇÜKOTLUKBELİ, KÜÇÜKPALABIYIK, KÜÇÜKPÖRNEKLER, KÜÇÜKSÖBEÇİMEN, KÜÇÜKSÜMBÜLLER

13 harfli kelimeler

KÜÇÜKAKÇAALAN, KÜÇÜKAKÇAKESE, KÜÇÜKALTIAĞAÇ, KÜÇÜKANAFARTA, KÜÇÜKBEŞKAVAK, KÜÇÜKBOĞATEPE, KÜÇÜKBOSTANCI, KÜÇÜKBÖRÜNGÜZ, KÜÇÜKÇAKIRMAN, KÜÇÜKÇILDIRIM, KÜÇÜKDAMLACIK, KÜÇÜKDELİLLER, KÜÇÜKDURDURAN, KÜÇÜKGELENGEÇ, KÜÇÜKHİSARLIK, KÜÇÜKKARAKUYU, KÜÇÜKKATRANCI, KÜÇÜKKAYNARCA, KÜÇÜKKIZILKUM, KÜÇÜKKOLPINAR, KÜÇÜKKÖMARMUT, KÜÇÜKSOĞUKLAR, KÜÇÜKSUYILANI, KÜÇÜKTUZHİSAR, KÜÇÜLTEBİLMEK

12 harfli kelimeler

KÜÇÜKÇEKMECE, KÜÇÜKARMUTLU, KÜÇÜKAVULCUK, KÜÇÜKBOYALIK, KÜÇÜKÇALAĞIL, KÜÇÜKÇALIKLI, KÜÇÜKÇAMURLU, KÜÇÜKÇOBANLI, KÜÇÜKDAĞDERE, KÜÇÜKDOĞANCA, KÜÇÜKDÜVENCİ, KÜÇÜKEYNELLİ, KÜÇÜKGÖKÇELİ, KÜÇÜKGÜLÜCEK, KÜÇÜKGÜMÜŞLÜ, KÜÇÜKHACIBEY, KÜÇÜKHACILAR, KÜÇÜKHATAPLI, KÜÇÜKİLYASLI, KÜÇÜKİNCİRLİ, KÜÇÜKKADAĞAN, KÜÇÜKKALECİK, KÜÇÜKKARAYÜN, KÜÇÜKKILIÇLI, KÜÇÜKKIZILCA, KÜÇÜKKIZOĞLU, KÜÇÜKKOZLUCA, KÜÇÜKKÖMÜRCÜ, KÜÇÜKMUHSİNE, KÜÇÜKPİRVELİ, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

KÜÇÜKLEŞMEK, KÜÇÜMSENMEK, GÖZÜKÜÇÜKLÜ, KÜÇÜKAKÖREN, KÜÇÜKAKÜZÜM, KÜÇÜKALANLI, KÜÇÜKAŞLAMA, KÜÇÜKBAĞLAR, KÜÇÜKCAMİLİ, KÜÇÜKCECELİ, KÜÇÜKDALYAN, KÜÇÜKDİKİLİ, KÜÇÜKDÖLLÜK, KÜÇÜKDÜZLÜK, KÜÇÜKELMALI, KÜÇÜKERİKLİ, KÜÇÜKESENCE, KÜÇÜKFINDIK, KÜÇÜKİNCESU, KÜÇÜKKABACA, KÜÇÜKKARDEŞ, KÜÇÜKKAYALI, KÜÇÜKKAYAPA, KÜÇÜKKAYMAZ, KÜÇÜKKEŞLİK, KÜÇÜKLEMELİ, KÜÇÜKMANGIT, KÜÇÜKMEHMET, KÜÇÜKORUCUK, KÜÇÜKOTURAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

KÜÇÜKLEŞME, KÜÇÜKSEMEK, KÜÇÜMENCİK, KÜÇÜMSEMEK, KÜÇÜMSENME, KÜÇÜMSEYİŞ, KÜÇÜKAFŞAR, KÜÇÜKAHMET, KÜÇÜKALADI, KÜÇÜKASLAN, KÜÇÜKAYHAN, KÜÇÜKAYRIK, KÜÇÜKBAHÇE, KÜÇÜKBAYAT, KÜÇÜKBELEN, KÜÇÜKBIYIK, KÜÇÜKBOĞAZ, KÜÇÜKBOLAT, KÜÇÜKBURUN, KÜÇÜKCANLI, KÜÇÜKCERİT, KÜÇÜKÇALTI, KÜÇÜKÇATAK, KÜÇÜKÇATMA, KÜÇÜKÇAYIR, KÜÇÜKÇETMİ, KÜÇÜKÇINAR, KÜÇÜKÇUKUR, KÜÇÜKDİKME, KÜÇÜKEVREN, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

KÜÇÜLTMEK, KÜÇÜMSEME, GÖZÜKÜÇÜK, KÜÇÜKAKÖZ, KÜÇÜKALAN, KÜÇÜKAYŞE, KÜÇÜKBERK, KÜÇÜKBÜKÜ, KÜÇÜKDERE, KÜÇÜKDONA, KÜÇÜKGÜVE, KÜÇÜKHACI, KÜÇÜKKADI, KÜÇÜKKALE, KÜÇÜKKAYA, KÜÇÜKKUYU, KÜÇÜKÖLÜM, KÜÇÜKÖREN, KÜÇÜKÖZLÜ, KÜÇÜKPAŞA, KÜÇÜKTEPE, KÜÇÜKYAYA, KÜÇÜLEMEK

8 harfli kelimeler

KÜÇÜKAYI, KÜÇÜKBAŞ, KÜÇÜKLÜK, KÜÇÜLMEK, KÜÇÜLTME, BİRKÜÇÜK, DANAKÜÇÜ, KÜÇÜKADA, KÜÇÜKAĞA, KÜÇÜKALİ, KÜÇÜKANA, KÜÇÜKÇAY, KÜÇÜKÇİT, KÜÇÜKGÖL, KÜÇÜKKOÇ, KÜÇÜKKÖY, KÜÇÜKKUZ, KÜÇÜKLER, KÜÇÜKOBA, KÜÇÜKOVA, KÜÇÜKÖRS, KÜÇÜKSIR, KÜÇÜKTUY

7 harfli kelimeler

KÜÇÜCÜK, KÜÇÜKÇE, KÜÇÜLME, KÜÇÜLÜŞ, KÜÇÜMEN, KÜÇÜREK, ENKÜÇÜK, KÜÇÜKLÜ, KÜÇÜKÖZ, KÜÇÜKSU, KÜÇÜKSÜ

6 harfli kelimeler

KÜÇÜLE

5 harfli kelimeler

KÜÇÜK, KÜÇÜG, KÜÇÜL

4 harfli kelimeler

KÜÇÜ

Bazı kelimelerin anlamları

KÜÇÜ

Dokuma tezgâhlarında arış ipliklerini açıp kapayan tarak. Gücü (dokuma aygıtında). Dokumacılıkta arış ipliklerini aralayan iplik tarak.

KÜÇÜKALTINBULAK

Ardahan ilinde, Göle ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÜÇÜKKAVAKPINAR

Samsun ilinde, Bafra belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KÜÇÜKASLIHANLAR

Kütahya ilinde, Dumlupınar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÜÇÜKKARAPÜRÇEK

Sakarya ilinde, Karapürçek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KÜÇÜKKARACAÖREN

Gaziantep şehrinde, Doğanpınar bucağına bağlı bir yer. Gaziantep kenti, Oğuzeli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KÜÇÜKSENEMAĞARA

Şanlıurfa ilinde, Çamlıdere nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SIDIKLIKÜÇÜKOBA

Kırşehir şehri, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KÜÇÜKABDİUŞAĞI

Kırşehir ilinde, Kösefakılı bucağına bağlı bir bölge.

GÜVEMKÜÇÜKTARLA

Balıkesir şehri, Savaştepe ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KÜÇÜKKIZILHİSAR

Gaziantep kenti, Şahinbey ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

SIDIKLIKÜÇÜKBOĞAZ

Kırşehir ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KÜÇÜKSARIKAYALAR

Kırıkkale ilinde, Bahşili belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KÜÇÜKKONAKGÖRMEZ

Ankara ili, Haymana ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

KÜÇÜKKARIŞTIRAN

Kırklareli ilinde, Büyükkarıştıran bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

KÜÇÜKAKIMÖLÇER

Küçük akım yeğinliğini ölçen aygıt.

  -   -   -  

Anlamında KÜÇÜ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde KÜÇÜ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AĞAÇÇIK

Taflan gibi dalları dibinden başlayarak çatallanan küçük ağaç.

ADAMCIK

Kendisine acınılan kimse. Yerilen, küçümsenen kimse.

AĞIL

Evcil küçükbaş hayvanların barındığı çit veya duvarla çevrili yer, arkaç. Hale. Bazı görüntülerdeki çok ışıklı cisimleri çevreleyen ışıklı teker.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ADAKLAMAK

Küçük çocuk yürümeye başlamak.

AKILLI

Gerçeği iyi gören ve ona göre davranan, akil. Uyanık geçinen. Karşısındakini küçümseme amacıyla söylenen bir söz.

ADACIK

Küçük ada.

AİLE

Evlilik ve kan bağına dayanan, karı, koca, çocuklar, kardeşler arasındaki ilişkilerin oluşturduğu toplum içindeki en küçük birlik. Eş, karı. Aynı gaye üzerinde anlaşan ve birlikte çalışan kimselerin bütünü. Temel niteliği bir olan dil, hayvan veya bitki topluluğu, familya. Aynı soydan gelen veya aralarında akrabalık ilişkileri bulunan kimselerin tümü. Birlikte oturan hısım ve yakınların tümü.

AKARCA

Küçük akarsu. Sürekli işleyen çıban, fistül. Kaplıca. Kemik veremi.

AFİS

Gümüş balığının küçüğü.

ALACALIK

Alaca olma durumu. Renkli ve renksiz kılların bütün vücutta düzenli bir biçimde dağılmayarak büyük ve küçük parçalar hâlinde birleşmesiyle meydana gelen bir at donu.

AKÇE

Küçük gümüş para. Her tür madenî para, akça.

AKREP

Akreplerden, sıcak ve nemli yerlerde yaşayan, kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehirli iğnesi olan bir tür böcek, kuyruklu (Scorpio). Zodyak üzerinde Terazi ile Yay arasında yer alan takımyıldızın adı. Saatin iki ibresinden küçüğü.

ALAY

Herhangi bir törende veya gösteride yer alan topluluk. Bayram, cenaze vb. törenlerde sıralı olarak giden insan topluluğu, kortej. Bir kimsenin, bir şeyin, bir durumun, gülünç, kusurlu, eksik vb. yönlerini küçümseyerek eğlence konusu yapma. Hayvan topluluğu. Genellikle üç tabur ve bunlara bağlı birliklerden oluşan asker topluluğu.

ALAYCI

Alay etme huyu olan (kimse), müstehzi. Alay eden, küçümseyen (tutum).

AKŞAMSEFASI

İki çeneklilerden, gece açan küçük kokulu çiçekleri olan, otsu bir bitki, gecesefası (Mirabilis jalapa).

ALAYLI

Erlikten yetişmiş, askerî okullarda okumadan başarı gösterip rütbe alan ve yükselen subay. Gerekli okul eğitimini görmeden kendini yetiştirmiş olan (kimse), mektepli karşıtı. Gösterişli, görkemli, debdebeli. Alay edici, küçümseyici, müstehzi.

ADA

Deniz veya göl suları ile çevrilmiş küçük kara parçası, cezire. Tali yoldan ana yola güvenli çıkışı sağlamak için tali yolun sağ tarafına yapılan, çizgilerle ayrılmış bölüm. Çevresi yollarla belirlenmiş olan arsa ve böyle bir arsayı kaplayan yapılar topluluğu. Kavşaklarda trafiği düzenleyici, yönlendirici veya ayırıcı olmak üzere bordürle sınırlandırılmış veya yer çizgileriyle belirlenmiş alan.

ADAYAVRUSU

İki veya üç çifte kürekli küçük balıkçı teknesi.

AKAK

Yatak. Eğimi, inişi fazla olan yer. Suyun ivinti yeri. Irmak, dere, çay, küçük akarsu.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük