İçinde İCE geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ice" olan, toplam 316 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ice bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ice ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ice olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

NETİCELENDİRİLMEK, YELLİCEDEMİRCİLER

16 harfli kelimeler

NETİCELENDİRİLME, PELİTBÜKÜSEKİCEK

15 harfli kelimeler

NETİCELENDİRMEK, ÇEVRÜLİCEĞİZLİK, EMİRLERYENİCESİ

14 harfli kelimeler

NETİCELENDİRME, SEĞRİCEKLENMEK, YENİCEARMUTCUK, YUKARISEYRİCEK

13 harfli kelimeler

RHİPİCEPHALUS, TEKKEYENİCESİ, YENİCEÇİFTLİK, YENİCEŞEYHLER, YETİŞMİYESİCE, YÜRÜKYENİCESİ

12 harfli kelimeler

GÖSTERİŞLİCE, NETİCELENMEK, NETİCELEŞMEK, NETİCESİZLİK, EFENDİCESİNE, HELİCELLİDAE, KARGINYENİCE, MİSKİCEARMUT, SİVRİCEHÜYÜK, SÜNNETYENİCE, TİLKİCEKBAĞI, TÖLEMİYESİCE, YENİCEGÖRİCE, YUKARIYENİCE

11 harfli kelimeler

ALİCENAPLIK, ENAYİCESİNE, NETİCELENİŞ, NETİCELENME, NETİCELEŞME, ACEMİCESİNE, BELENYENİCE, CHELİCERATA, ÇAKIRYENİCE, DİPDİRİLİCE, HANLIYENİCE, HATİCEPINAR, KELEMYENİCE, KÜÇÜKYENİCE, VAHŞİCESİNE, YEĞNİCEKLİK, YENİCEHİSAR, YENİCEPINAR, YEŞİLYENİCE, YETENEKLİCE, YETMİYESİCE, YEYNİCEKLİK

10 harfli kelimeler

DELİCESİNE, ESERİCEDİT, HEYBETLİCE, KUVVETLİCE, TEMKİNLİCE, BAŞYELLİCE, BUGÜNLİCEK, CANİCESİNE, DİKKATLİCE, GEĞNELTİCE, HÜRMETLİCE, İSSÖLESİCE, KARAYENİCE, NİCELEYİCİ, ÖNNİCELEME, PAŞAYENİCE, SEĞRİCEKLİ, SEYRİCEKLİ, TÜRKYENİCE, VORTİCELLA, YENİCEKALE, YENİCEKAYA, YENİCEKENT, YENİYENİCE, YENNİCECİK, YURTYENİCE

9 harfli kelimeler

BİNNETİCE, DİKENLİCE, HACİMLİCE, LAUBALİCE, NETİCESİZ, NETİCETEN, NİCELEMEK, NİCELEYİŞ, SERSERİCE, SÜRYANİCE, BERBERİCE, BEYYENİCE, CELALLİCE, CİCELEMEK, DELDELİCE, EKLİCELER, EMİCEKLİK, EMMİCELİK, GERMİCEYH, GİCELMEYH, GÖBEKLİCE, HATİCENUR, HELİCELLA, MULTİCEPS, NİCELLEME, NİCEMLEME, OVAYENİCE, PERİCELİK, SÜREKLİCE, YENİCEKÖY, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ALİCENAP, AYİNİCEM, ÇELEBİCE, EFENDİCE, ERMENİCE, HERCAİCE, İBRANİCE, NİCELEME, ÖNEMLİCE, TEDRİCEN, YABANİCE, YAHUDİCE, AYRİCENE, BELLİCEK, BİREYİCE, CUMİCESİ, DİBİCESİ, DİLKİCEK, EKŞİLİCE, ENDİRİCE, ERİKLİCE, EYİCEMEN, FİCEKMEK, GERGİCEK, GERMİCEK, GEVLİCEN, HEVRİCEK, İÇYENİCE, İNDİCENE, İYİCENEM, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ACEMİCE, ARAMİCE, AZERİCE, CİMRİCE, ENAYİCE, EPEYİCE, FEDAİCE, GİZLİCE, HARİCEN, İYİCENE, NİCELİK, SİNSİCE, SİVRİCE, TELLİCE, VAHŞİCE, BAYBİCE, BELLİCE, BERİCEK, BEYLİCE, BİLİCEN, BÖRKİCE, CİCECİK, ÇEKİCEK, ÇELMİCE, ÇEPİCEK, DEMİCEK, DEPİCEK, DİLLİCE, DİRİCEN, DİŞLİCE, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

CANİCE, DELİCE, DİRİCE, EĞRİCE, ENLİCE, ESKİCE, NETİCE, YENİCE, BEHİCE, BİLİCE, BİRİCE, DAHİCE, DEMİCE, DEVİCE, EGRİCE, EKİCEK, EKLİCE, EKŞİCE, ELİCEK, ELLİCE, EMİCEK, EMİCEN, ENİCEH, ERİCEK, EŞGİCE, EŞKİCE, EYRİCE, FELİCE, GAHİCE, GİBİCE, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

İRİCE, İYİCE, NİCEL, ACİCE, ARİCE, CİCEN, CİCER, EBİCE, EĞİCE, ELİCE, EMİCE, ERİCE, EŞİCE, EYİCE, FİCEH, FİCEK, İCEĞİ, İCENE, İCERİ, İLİCE, MİCEH, MİCEL, NİCEM, ÖRİCE, TİCEN, YİCEK

4 harfli kelimeler

LİCE, NİCE, CİCE, GİCE, İCEM, SİCE

3 harfli kelimeler

İCE

Bazı kelimelerin anlamları

İCE

Büyükanne. Kızkardeş, abla. İyice, adamakıllı. İyice.

RHİPİCEPHALUS

Ixodidae ailesinde bulunan, sığır babesiozisi adlı hastalığa neden olan Babesia türlerine vektörlük yapan kene cinsi.

SEĞRİCEKLENMEK

Yerinde duramamak, kıpır kıpır oynamak.

TEKKEYENİCESİ

Yozgat ilinde, Osmanpaşa bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

PELİTBÜKÜSEKİCEK

Samsun şehri, Alaçam ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

YENİCEARMUTCUK

Kütahya şehrinde, Çavdarhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

YENİCEÇİFTLİK

Edirne ili, Keşan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

NETİCELENDİRME

Sonuçlandırma.

YELLİCEDEMİRCİLER

Bolu şehrinde, Mengen ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

YUKARISEYRİCEK

Sinop ilinde, Boyabat ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

ÇEVRÜLİCEĞİZLİK

Çevrilici halde olma.

NETİCELENDİRİLME

Sonuçlandırılma.

EMİRLERYENİCESİ

Bursa şehrinde, Zeytinbağı bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

NETİCELENDİRİLMEK

Sonuçlandırılmak.

YENİCEŞEYHLER

Bolu şehrinde, Mudurnu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

NETİCELENDİRMEK

Sonuçlandırmak.

  -   -   -  

Anlamında İCE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde İCE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BELERMEK

Göz, akı iyice belirecek bir biçimde açılmak.

AKTARMAK

Bir şeyi bir yerden, bir kaptan başka bir yere veya kaba geçirmek. Toprağı altı üstüne gelecek bir biçimde iyice bellemek. Alıntılamak. Bir kitabı başından sonuna kadar okumak. Bir lehçeyi başka bir lehçeye uyarlamak. Kaynak kişiden derlenen herhangi bir parçayı kitlelere duyurmak ve yaymak. Tür değişikliği yapmak. Bir şeyin yolunu, yönünü değiştirmek. Çatı kiremitlerinin kırık ve bozuk olanlarının yerlerine sağlamlarını koymak. Bir tekniğe göre biçimlendirmek, uyarlamak. Birinin başka biriyle telefonla konuşmasını sağlamak. Üretilmiş olan bir enerjiyi, başka organlara iletmek. İletmek, bildirmek.

AZ

Nicelik, nitelik, güç, süre, sayı bakımından eksik, çok karşıtı. Alışılmış olandan, umulandan veya gerekenden eksik olarak. Azot elementinin simgesi.

BASTIRMAK

Basma işini yaptırmak. Gidermek. Zararlı bir olayı önlemek. Hemen söylemek. Baskı yapmak, üzerine iyice düşmek. Durdurmak. Üstünlüğünü göstermek. Bir kumaşın kenarını kıvırıp dikmek. Birdenbire gerçekleşmek ve pek çok etki göstermek. Kümes hayvanlarını kuluçkaya yatırmak. Ansızın birinin yanına gitmek.

BİLİNEN

Değeri belli olan (nicelik), bilindik, malum.

BİLİNMEYEN

Değeri belli olmayan, bilinmedik (nicelik), bilinmez, meçhul.

AHLAT

Gülgillerden, kendi kendine yetişen, üzerine armut aşılanan ağaç, yaban armudu, dağ armudu (Pirus piraster). Beden yapısının temelini oluşturan ögeler. Kaba adam, yol iz bilmez kimse. Bitlis iline bağlı ilçelerden biri. Bu ağacın, armuda benzeyen, iyice olgunlaştıktan sonra yenilebilen yemişi. Bir karışım içindeki parçalar, ögeler.

BATIRMAK

Bir şeyin sıvı veya yumuşak bir maddenin içine gömülmesine yol açmak, batmasını sağlamak. Kirletmek. Yitirmek. Mahvetmek. Bir kimseyi çekiştirip iyice kötülemek. Bir işte kazanç sağlayamaz duruma gelmek.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

BELERTMEK

Gözünü, akı iyice belirecek bir biçimde açmak.

AÇMALIK

Kiri çıkarmak veya eşyayı iyice temizlemek için kullanılan her türlü madde.

BAHRİ

Denizle ilgili. Uzun boyunlu, sivri gagalı, boynunun önü ve göğsü parlak beyaz olan, alçaktan ve hızlı uçan, suya bağımlı bir tür kuş (Podiceps cristatus).

ADAMAKILLI

Gereğinden çok, iyice, bir güzel, bir temiz.

AZAMİ

En çok, en üst, en büyük, en yüksek (derece, nicelik), maksimum, maksimal. Maksimum.

ALAÇAM

Rengi kızıla yakın bir tür çam (Picea excelsa). Samsun iline bağlı ilçelerden biri.

ACUR

Kabakgillerden, kabuğu çizgili ve tüylü, yeşil veya sarımtırak, üzeri yeşil lekeli, irice bir meyve (Cucumis flexuosus).

BELİRMEK

Önce belli veya görünür olmayan bir şey ortaya çıkmak, tezahür etmek. İyice görünür ve anlaşılır bir durum almak, tebarüz etmek. Bir düşünce veya durum kesin bir biçim almak, tebellür etmek.

ALİCENAPLIK

Alicenap olma durumu.

ACEMİLİK

Acemi olma durumu, toyluk. Acemice davranış, toyluk.

APARMAK

Alıp götürmek. Gizlice almak, alıp kaçmak, çalmak.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük