İçinde İÇ geçen 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "" olan 3 harfli toplam 9 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde iç bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu iç ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında iç olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

MİÇ

Sis.

HİÇ

Olumsuz yargılı cümlelerde fiilin anlamını pekiştiren bir söz. Soru cümlelerinde belirsiz bir zamanı anlatan bir söz. Bir soruya açık bir cevap verilmek istenmediğinde cevap cümlesinin başına getirilen bir söz. Boş, değersiz, önemsiz olan şey veya kimse.

BİÇ

Kökten yersiz olarak çıkan, budanması gereken filiz, piç.

GİÇ

Pire.

PİÇ

Anası ile babası arasında evlilik bağı olmadan dünyaya gelen çocuk, haramzade, veledizina. Terbiyesiz, arsız çocuk. Kalleş, kurnaz, kötü niyetli kimse. Bir bitkinin çevresinde yeniden beliren sürgün ve filiz. Her şeyin küçüğü, büyüğü ile aynı nitelikte olmayan. Babası belli olmayan çocuk.

İÇE

Mutfak.

KİÇ

Baharda kayısı ve erik ağaçlarında görülen parlak ve yapışkan madde, zamk. Kıç// kol kiç: kol bacak// kol ve bacak gibi kolay ele gelir uzuvlar.

İÇİ

Bir memleketin saygı duyulanı, ileri geleni. İçin.

TİÇ

Leğen.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük