İçinde HO geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ho" olan, toplam 1197 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ho bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ho ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ho olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

SARCOMASTİGOPHORA

16 harfli kelimeler

HOROZİBİĞİGİLLER, ACANTHOBDELLİDEA, CHOLİSTANİKOYUNU, GNATHOSTOMATİDAE, HODGKİNHÜCRELERİ, HOLOPROZENSEFALİ, HOMOJENLEŞTİRİCİ, HOMOJENLEŞTİRMEK, HOMOPOLİSAKKARİT, KİRLİKMÜSLİMHOCA, ORTHOMYSOVİRİDAE, PENTATRİCHOMONAS, TRİCHOSTRONGYLUS, ZOOMASTİGOPHOREA

15 harfli kelimeler

HOMOJENLEŞTİRME, HOROZBİNAGİLLER, ACANTHOCEPHALUS, GNATHOBDELLİDAE, GNATHOSTOMULİDA, HODKİNHASTALIĞI, HOSPİTALİZASYON, PROMPHORHYNCHUS, PSYCHOACOUSTİCS, ŞAYATHOSTOMOZİS, TRİCHOBİLHARZİA, YUKARITAHİRHOCA, ZOOMASTİGOPHORA

14 harfli kelimeler

HOMOSEKSÜELLİK, ACANTHOCEPHALA, CHONDRİCHTHYES, GNATHOSTOMOZİS, HAEMOPHORUCTUS, HOBANDANİŞMENT, HOLOEPİPELAJİK, HOMOJENİZASYON, HOMOSEKSÜELİTE, HORNERSENDROMU, HORZUMKESERLER, OPİSTHORCHİDAE, PROSTHOGONİMUS, SCHOENOPLECTUS, TRİCHOCEPHALUS, TRİCHOMONADİDA, TRİCHOSOMOİDES, TRİTRİCHOMONAS, VERHOEFFBOYASI

13 harfli kelimeler

DEMBELEHOÇCİK, HAEMATOSİPHON, HOLDİNGLEŞMEK, HOLORAHİŞİZİS, HOMOİYOSMOTİK, HOMOİYOZMOTİK, HOMOJENİZATÖR, HOMOJENLEŞMEK, HOPLATABİLMEK, HORZUMALAYAKA, HORZUMEMBELLİ, HORZUMSAZDERE, HOŞGÖRÜSÜZLÜK, HOŞLANABİLMEK, HOŞLANMACILIK, HOVARDALAŞMAK, HOYDURUKLAMAK, NASREDDİNHOCA, NÖROHORMONLAR, ORNİTHONYSSUS, PARACHORDODES, TEMBELİHOÇCİK, THERAPHOSİDAE, YUKARIHOCALAR

12 harfli kelimeler

BAŞHOSTESLİK, HOLDİNGLEŞME, HOLOTÜRİTLER, HOMOJENLEŞME, HOŞLAŞTIRMAK, HOŞNUTSUZLUK, HOVARDALAŞMA, SARHOŞLAŞMAK, ABDULLAHHOCA, ABDULLAHOĞLU, ACANTHOMETRA, AŞAĞIHOCALAR, AŞAĞIHOMURLU, COTYLOPHORON, CYATHOSTOMUM, DİNKALAHOÇEK, GNATHOSTOMUM, HODİBİKLEMEK, HOLLİYHLEMEK, HOLOBAZİDYUM, HOLOMETABOLA, HOLOÖROHALİN, HOLOPLANKTON, HOMEOMORFİZM, HOPARIVERMEK, HOPLATABİLME, HORATALAŞMAK, HORÇUKLAŞMAK, HORİZONTALİS, HORMONOGENİK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

HODANGİLLER, HOKKABAZLIK, HOMOSEKSÜEL, HOMURDANMAK, HOPARLÖRSÜZ, HOPLATILMAK, HOPURDATMAK, HOROZKARASI, HOROZLANMAK, HOROZLAŞMAK, HORTUMLULAR, HOŞGÖRÜRLÜK, HOŞLAŞTIRMA, SARHOŞLAŞMA, CYATHOSTOMA, FESHOLUNMAK, GNATHOSTOMA, HAMZAHOCALI, HODULLANMAK, HOLDURHOLUZ, HOLEKLENMEK, HOLLİKLAMAH, HOLLİKLEMEK, HOLOENDEMİK, HOLOPELAJİK, HOLOSELÜLOZ, HOMEOSMATİK, HOMEOTERAPİ, HOMOGAMETİK, HOMPURUŞMAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

HOLLANDACA, HOLLANDALI, HOMOJENLİK, HOMURTUSUZ, HONDURASLI, HOPURDATMA, HOROZAYAĞI, HORULDAYIŞ, HOVARDALIK, ALİHOCALAR, ANTİHORMON, AYNALIHOCA, CHORİOPTES, CİLİOPHORA, CLADOPHORA, ELAEOPHORA, FESHOLUNMA, HİNTHOROZU, HOBBULAMAK, HOBUÇLAMAH, HODUKLAMAK, HODULDAMAK, HODURANMAK, HOHURDAMAK, HOKURDAMAK, HOLİGANLIK, HOLLİLEMEK, HOLOBENTİK, HOLOTHYRUS, HOLUSLAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

BAŞHOSTES, HODBİNLİK, HODPESENT, HOMOTETİK, HOMURTULU, HOPLATMAK, HORLANMAK, HORNBLENT, HOROZBİNA, HOROZGÖZÜ, HOROZUMSU, HORTLAMAK, HORULDAMA, HOSTESLİK, HOŞGÖRÜCÜ, HOŞGÖRÜLÜ, HOŞLANMAK, HOŞLAŞMAK, HOŞNUTLUK, HOŞNUTSUZ, HOŞSOHBET, HOVARDACA, HOYRATLIK, MAYHOŞLUK, SARHOŞLUK, HELALÜHOŞ, AHMETHOCA, ALİHOCALI, BALLIHOCA, DAĞHOROZU, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

HODBEHOT, HOHLAMAK, HOKKABAZ, HOLMİYUM, HOMOTETİ, HOPARLÖR, HOPLAMAK, HOPLATIŞ, HOPLATMA, HOPLAYIŞ, HOPPADAK, HOPPALIK, HORASANİ, HORLAMAK, HORLANIŞ, HORLANMA, HORLAYIŞ, HORTLAMA, HORTUMLU, HOŞAFLIK, HOŞKURAN, HOŞLANIŞ, HOŞLANMA, HOŞLAŞMA, HOYRATÇA, KÖFTEHOR, MEYVEHOŞ, MÜZİKHOL, ANTHOZOA, AYŞEHOCA, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

DRAHOMA, HOCALAR, HOCALIK, HOHLAMA, HOLDİNG, HOLİGAN, HOLOSEN, HOMOJEN, HOMOLOG, HOMONİM, HOMURTU, HOPLAMA, HOPPACA, HOPPALA, HORANTA, HORASAN, HORLAMA, HORTLAK, HORULTU, HOŞGÖRÜ, HOTANTO, HOTOZLU, HOVARDA, İMRAHOR, HOSTİNG, ALİHOCA, BİHOYDA, ÇİÇHOLA, EĞNİHON, EYNİHON, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

HODBİN, HORHOR, HORMON, HORTUM, HOSTES, HOŞBEŞ, HOŞHOŞ, HOŞLUK, HOŞNUT, HOYRAT, KOLHOZ, MAYHOŞ, SARHOŞ, SOVHOZ, TİRHOS, TRAHOM, ABAHON, ABOHON, AHORAK, ALAHOP, ARHONT, BİRHOY, BOHORU, BOHOSA, CHORUS, DEMHOŞ, ELHOCA, ENİHON, GELEHO, HAHORE, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

HODAN, HODRİ, HOKEY, HOKKA, HONAZ, HOPPA, HORON, HOROZ, HORST, HOŞAF, HOŞÇA, HOŞUR, HOTOZ, HOZAN, HOZAT, LAHOS, NAHOŞ, BİHOŞ, BİHOT, BOHOR, BUHOF, CHORD, CILHO, ÇİHOL, ÇOHOŞ, HAHOÇ, HAHOL, HAHOR, HOBAN, HOBBA, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

HOBİ, HOCA, HONA, HOPA, HORA, HOŞT, AHOR, ÇAHO, ECHO, HAHO, HOBU, HOCU, HODE, HODU, HOGU, HOHO, HOKE, HOKİ, HOKU, HOLA, HOLE, HOLİ, HOLO, HOLT, HOLU, HOMA, HOME, HOMO, HOMU, HONÇ, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

HOL, HOP, HOR, HOŞ, AHO, HOA, HOC, HOÇ, HOD, HOĞ, HOJ, HOM, HON, HOT, HOV, HOY, HOZ, MHO, OHO

2 harfli kelimeler

HO

Bazı kelimelerin anlamları

HO

Şu, o. Ey. Öküze seslenme ünlemi. Hoş, aslında, sanki, bk. hom. 0, şu. Bir seslenme ünlemi: hey. Holmiyum elementinin simgesi.

HODGKİNHÜCRELERİ

Sternberg dev hücreleri.

ORTHOMYSOVİRİDAE

Grip virüslerinin dahil olduğu, 80-200 nm büyüklüğünde, çok iplikli sarmal RNA içeren (iplik), kılıf üzerindeki çıkıntıları kırmızı kan hücrelerinin aglütinasyonuna sebep olan bir familya.

ACANTHOBDELLİDEA

Hirudinea sınıfında, vücut yüzeyinde dikenlerin bulunmasıyla ayırt edilen sülük takımı.

KİRLİKMÜSLİMHOCA

Bartın ili, Kurucaşile ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

GNATHOSTOMATİDAE

Spiruroidea üst ailesinde bulunan, memelilerde parazitlenen Gnathostoma cinsini içeren nematod ailesi.

HOMOJENLEŞTİRMEK

Bağdaşıklaştırmak.

ZOOMASTİGOPHOREA

Sarcomastigophora şubesinde, Mastigophora alt şubesinde bulunan zooflagellatalar olarak adlandırılan, kromatofordan yoksun, heteretrof beslenen, ya kommensal veya parazitik yaşam süren, kimileri bir veya daha fazla sayıda kamçıya sahip, kimileri ise kamçıyla veya kamçısız ameboyit hareket eden, Parabasilidea üst takımı ve Choanoflagellida, Kinetoplastida, Proteromonadina, Retortamonadida, Diplomonadida ve Oxymonadida takımlarını içeren protozoa sınıfı, Zoomastigophora.

TRİCHOSTRONGYLUS

Trichostrongylidae ailesinde bulunan ve erişkinleri oldukça küçük olan ve baş kısmını enfekte insan ve hayvanların ince bağırsak mukozasına gömen, yumurtaları kancalı kurt yumurtalarıyla karışabilen nematod cinsi.

CHOLİSTANİKOYUNU

Pakistan'da bulunan, kuyruğu ince-kısa, etçi yapağıcı özellikte, yapağı rengi beyaz, baş ve kulaklar ise siyah veya kahverengi renkte koyun ırkı.

HOMOPOLİSAKKARİT

Nişasta, selüloz gibi aynı tip monosakkarit monomerlerinden oluşmuş, dallanmış veya tek zincir durumunda olan polisakkarit, homoglikan.

PENTATRİCHOMONAS

Beş adet anteriyor falgelluma sahip, Trichomonas cinsini içeren parazitik protozoa.

SARCOMASTİGOPHORA

Merkezi kromatinden yoksun bir bölgenin etrafında halka biçiminde çekirdek kromatinin bulunduğu tipik bir endozom çekirdeğe sahip, kamçı, psödopod veya her iki organelle hareket eden Mastigophora (kamçılılar), Sarcodina (amipler) ve Opalinata (opalinidler) alt şubelerine sahip protozoa şubesi.

HOLOPROZENSEFALİ

Nöronal migrasyon anomalisi, beyin yarım kürelerinin deformiteleri ve özellikle koku soğanıyla traktuslarının yokluğuyla belirgin, merkezi sinir sisteminin bir gelişim bozukluğu.

HOROZİBİĞİGİLLER

Ispanaklar takımından, örneği horozibiği olan bitki familyası.

HOMOJENLEŞTİRİCİ

Yüksek basınç altında homojenleştirme işlemini yapan cihaz, homojenizatör.

  -   -   -  

Anlamında HO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde HO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ANLAYIŞSIZLIK

Anlayış kıtlığı, kafasızlık, kalın kafalılık, vurdumduymazlık, izansızlık, gabilik. Hoşgörüsüzlük.

AÇELYA

Kokusuz, güzel renkli çiçekler açan bir bitki (Rhododendron).

ANDROPOZ

Erkeklerde, er bezlerinin salgıladıkları hormon miktarının giderek eksilmesi sonucu cinsel gücün azalması, yaş dönümü.

AÇIK

Açılmış, kapalı olmayan, kapalı karşıtı. Örtüsüz, çıplak. Bir gereksinimin karşılanamaması durumu. Görevlisi olmayan, boş (iş, görev), münhal. Çalışır durumda olan. Gizliliği olmayan, olduğu gibi görünen. Sevişme sahnelerini bütün çıplaklığıyla anlatan (kitap, resim, film vb.). Boş. Belirgin bir biçimde. Rengi koyu olmayan, koyu karşıtı. Belli bir yerin biraz uzağı. Engelsiz, serbest. Aralığı çok. Kolay anlaşılır, vazıh. Denizin kıyıdan uzakça olan yeri. Her türlü düşünceyi hoşgörüyle karşılayabilen, etkisinde kalabilen.

AFFETMEK

Bağışlamak. Hoşgörü ile karşılamak, mazur görmek. Birinin sorumluluğundaki bir görevden veya işten çıkmasına izin vermek.

AĞIRBAŞLI

Davranışları ölçülü, olgun (kimse), vakur, ciddi, hoppa karşıtı. Gösterişli. Değeri çok olan, ağır.

AKIŞMA

Akışmak işi. Bir sıraya gelen ses, hece veya kelimelerin birbirleriyle uyuşarak kulağa hoş ve dile kolay gelen bir bütün oluşturması.

ANLAYIŞLI

Anlayışı olan, ferasetli, izanlı, zeki. Hoşgörülü bir biçimde. Hoşgörülü.

ANLAYIŞSIZ

Anlayışı kıt olan, kafasız, kavrayışsız, vurdumduymaz, kalın kafalı, izansız, ferasetsiz, gabi. Hoşgörüsüz.

AĞBENEKLİLİK

Arpada görülen mantar hastalığı (Pyrenophora).

ANIK

Hazır. Ballıbabagillerden, tek yıllık, mavi çiçekli, yemeklere koku vermek için kullanılan bir bitki, dağ reyhanı (Ziziphora).

ANLAYIŞ

Anlama işi, telakki. Anlama yeteneği, feraset, izan, zekâ. Benzerlerinden ayıran özellik, konsept. Hoş görme, hâlden anlama. Bir toplum veya topluluktaki bireylerde görüş ve inanış etmenlerinin etkisiyle beliren düşünme yolu, düşünüş biçimi, zihniyet, mantalite.

ALKOLLÜ

Alkolden yapılmış. Sarhoş, içki içmiş (kimse).

ARABESKÇİ

Arabesk müzik sanatçısı. Arabesk müzikten hoşlanan kimse.

AMANSIZ

Aman vermez, acımasız, cana kıyıcı, hoşgörüsüz, gaddar, zalim, biaman.

AMANSIZCA

Öldürücü bir durumda, acımasız olarak, amansızcasına. Hoşgörüsüz olarak, amansızcasına.

ALIÇ

Hünnapgillerden, kırlarda kendiliğinden yetişen, hekimlikte ve boyacılıkta kullanılan, sert odunlu bir ağaç, gövem eriği, geyik dikeni, akdiken (Crataegus monogyna). Bu ağacın mayhoş yemişi.

ALENGİRLİ

Acayip, tuhaf. Hoş. Karmaşık.

AKKAVAK

Söğütgillerden, yapraklarının altı beyaz olan bir tür kavak, akçakavak, Hollanda kavağı (Populus alba).

ALÇALTI

Yüksekliği az olan alan. Küçük düşürme, hor görme.