İçinde GO geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "go" olan, toplam 1385 tane kelime bulunuyor. İçerisinde go bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu go ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında go olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

SARCOMASTİGOPHORA, SFİNGOMİYELİNOZİS

16 harfli kelimeler

FARENGOPARALİZİS, FARİNGOBRANKİYAL, FARİNGOBRANŞİYAL, GONİYODİSGENEZİS, LARENGOTRAKEİTİS, LEPTOMENİNGOPATİ, MENİNGOENSEFALİT, MENİNGOMİYELİTİS, MENİNGOMİYELOSEL, MİYELOMENİNGOSEL, SALPİNGOOFORİTİS, SİRİNGOMİYELİTİS, ZOOMASTİGOPHOREA

15 harfli kelimeler

CERATOPOGONİDAE, EKZOPTERİGOTLAR, ENDOPTERİGOTLAR, FARENGOSTENOSİS, GONADOTROPİNLER, HİDROMENİNGOSEL, HİPOGLUKAGONEMİ, LARENGOSTENOZİS, OESOPHAGODONTUS, OESOPHAGOSTOMUM, OLİGOELEMENTLER, ÖZOFAGOSTOMOZİS, PSÖDOOLİGODONTİ, SFİNGOLİPİDOZİS, SİRİNGOKARSİNOM, ZOOMASTİGOFOREN, ZOOMASTİGOPHORA

14 harfli kelimeler

ERGOTOKSİKOZİS, FİBROKARTİLAGO, FLAMİNGOGİLLER, GOLGİCİSİMCİĞİ, GONGİLONEMOZİS, HETEROZİGOTLUK, LARENGOFARENKS, MASTİGOPROCTUS, OLİGODENDROSİT, OLİGODENTROSİT, OLİGONÜKLEOTİT, OLİGOZOOSPERMİ, OPİSTOMASTİGOT, ÖZOFAGOMYOTOMİ, PROSTHOGONİMUS, SALYANGOZDELGİ, SPERMATOGONİUM

13 harfli kelimeler

BEGONYAGİLLER, SİGORTALANMAK, SİGORTASIZLIK, TRİGONOMETRİK, ANTİFAGOSİTİK, ARGOLAŞTIRMAK, EKZOPİTERİGOT, ENDOPTERYGOTA, FARENGOTERAPİ, GOLANLIÇEMBER, GONADOBLASTOM, GONADOGENEZİS, GONADOLİBERİN, GONADOTROFİZM, GONGUDUDURNAM, GONİYOİMPLANT, HEMOFAGOSİTOZ, HETEROFAGOZOM, İMAGOKRİZALİS, LARENGOPLASTİ, MENİNGOMALASİ, MİKROMASTİGOT, OLİGOSAKKARİT, ÖZOFAGOMALASİ, ÖZOFAGOPLASTİ, PARAGONİMOZİS, SFİNGOMİYELİN, SİGORTALATMAK, SİRİNGOMİYELİ, TETRAMASTİGOT, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

MARANGOZHANE, PİYANGOCULUK, SİGORTACILIK, SİGORTALAMAK, SİGORTALANMA, SİGORTALILIK, TRİGONOMETRİ, YUGOSLAVYALI, ANTAGONİSMUS, ANTİSİALOGOG, ARGOLAŞTIRMA, DUGONGGİLLER, FARENGOPLEJİ, FARENGOSKOPİ, FARENGOSPAZM, FARENGOSTOMİ, GALAGOGİLLER, GODENÇEKİRGE, GOLAĞAZDAMAK, GOLANLIYAZMA, GOLTUKKAPISI, GONADOSTATİN, GONADOTROPİK, GONADOTROPİN, GONGORACILIK, GONOKORİSTİK, GORLEŞTİRMEK, HİPOGONADİZM, LAPGOĞERÇİNİ, LARENGOGRAFİ, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

ANTAGONİZMA, EGOSANTRİZM, GOCUNDURMAK, GONDOLCULUK, GOYGOYCULUK, MARANGOZLUK, MONGOLİSTİK, SİGORTALAMA, AMİNİMOSGOH, ANTİKOLAGOK, DÖKÜLEGOMAK, EGOSANTRİST, EPİMASTİGOT, FAGOLİZOZOM, FARENGOPATİ, FARENGORAJİ, FARENGOSKOP, FRİGOTERAPİ, GOCCİŞLEMEK, GOCURGANMAK, GODAZLANMAK, GODOŞLANMAK, GOGULDAŞMAK, GOLAYLAŞMAK, GOLGİAYGITI, GOLTUHLAMAH, GOLTUKAĞACI, GOMPARTUMAN, GONADEKTOMİ, GONAKLANMAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ANTAGONİST, ANTAGONİZM, ARGOLAŞMAK, DEMAGOGLUK, EGOSANTRİK, FRİGORİFİK, KARGOCULUK, KOZMOGONİK, REDİNGOTLU, SİGORTASIZ, APTERYGOTA, ARKEGONİUM, ARKEGONYUM, ASKOGONYUM, EKZERGONİK, ENDERGONİK, ERGOSTERİN, GAMETOGONİ, GAŞGORUDAN, GERTLANGOZ, GLUKAGONOM, GOCAMANNIK, GOCUNDURMA, GOGOFLAMAK, GOKLANGOZA, GOKLANKIZI, GOLAYLAMAK, GOLTULAMAK, GOLUNLAMAK, GONAKLAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

AGORAFOBİ, ALGORİTMA, ARGOLAŞMA, BABAFİNGO, DEMAGOJİK, DEMİURGOS, DİYAGONAL, EGOİSTLİK, ERGONOMİK, FAGOSİTOZ, GOLFÇÜLÜK, GOLFSTRİM, GOLSÜZLÜK, JİGOLOLUK, KATEGORİK, KOZMOGONİ, MONGOLİST, MONTGOMER, OLİGOKLAZ, PEDAGOJİK, PİYANGOCU, PİYANGOLU, SALYANGOZ, SİGORTACI, SİGORTALI, ZAMAZİNGO, ZANGOÇLUK, AGAMOGONİ, AGONİSTİK, ALIGOPDAR, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ALEGORİK, AMİGOLUK, ANGOLALI, ARAGONİT, BEGONVİL, DEMAGOJİ, DRAGOMAN, ERGONOMİ, FLAMİNGO, GOCUNMAK, GODOŞLUK, GOLCÜLÜK, GONDOLCU, GOYGOYCU, KATEGORİ, MARANGOZ, OLİGOSEN, PEDAGOJİ, REDİNGOT, VAGOTONİ, YUGOSLAV, ALAGOMAK, ALANGOYA, ALGOLOJİ, ALIGOMAK, AMFİGONİ, ARAGOGİK, CANGOLUZ, DİGGOLTA, DİGOKSİN, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ALEGORİ, AMBARGO, ARGONOT, ARGOSUZ, ARKEGON, BEGONYA, DEMAGOG, EGOTİZM, FAGOSİT, GOCUKLU, GOCUNMA, GOMALAK, GONOKOK, KARGOCU, KONGOLU, LUMBAGO, PEDAGOG, PERGOLA, PİYANGO, POLİGON, SİGORTA, SİNAGOG, TEOGONİ, VAGONET, AGONİST, AŞGOSUN, AVANGOÇ, AVUTGON, DAVULGO, ERGOJEN, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ANGORA, ARGOLU, DRAGON, EGOİST, EGOİZM, FURGON, GOBLEN, GOFRET, GOLFÇÜ, GOLLÜK, GONDOL, GOŞİST, GOŞİZM, GOTLAR, JARGON, JİGOLO, LEGORN, LONGOZ, OVOGON, PAGODA, TOGOLU, TURGOR, ZANGOÇ, AGONAT, AGONİK, ALBUGO, ARAGOP, ARAGOZ, AZİGOS, AZİGOT, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AGORA, AMİGO, ARGON, DİGOR, FAGOT, FRİGO, GOCUK, GODOŞ, GOLCÜ, GONCA, GORİL, GOTİK, KARGO, LARGO, LOGOS, LÜGOL, MANGO, TANGO, VAGON, ZİGON, ZİGOT, AFGON, AGONİ, ALGOL, AVGON, AVGOS, BANGO, BOŞGO, CERGO, ÇERGO, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AGOP, ARGO, GOLF, GONK, LOGO, AGOF, AGON, AGOS, BEGO, EGOS, GAGO, GOBÜ, GOCA, GOCE, GOCI, GOCU, GODA, GODO, GODU, GOFA, GOGA, GOGO, GOĞA, GOĞU, GOHİ, GOHU, GOJA, GOKU, GOLA, GOLİ, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

EGO, GOL, AGO, GOB, GOC, GOÇ, GOD, GOĞ, GOH, GOK, GOM, GON, GOO, GOP, GOR, GOS, GOŞ, GOT, GOV, GOY, GOZ

2 harfli kelimeler

GO

Bazı kelimelerin anlamları

GO

Anne: Go bana ekmek yedir. Anne sözü ile birlikte kullanılır: Ana go nerdesin ?. Birini çağırma ünlemi: Go bu raya gel. Hayır anlamında kullanılır: Go gelmedi, görmedim. Dedikodu, birini arkasından çekiştirme. Olgunlaşmamış, ham (meyve için). Bırak. Yeşil: go soğan: yeşil soğan. Gök rengi, mavi. Ana.

FARİNGOBRANKİYAL

Yutak ve solungaca ait. 2.Bazı balıklarda solungaç yaylarını oluşturan kemiklerden en dorsalde olanı. Yutak-solungaca ait. Bazı balıklarda solungaç yaylarını oluşturan kemiklerden en üstte olanı, faringobranşiyal.

SARCOMASTİGOPHORA

Merkezi kromatinden yoksun bir bölgenin etrafında halka biçiminde çekirdek kromatinin bulunduğu tipik bir endozom çekirdeğe sahip, kamçı, psödopod veya her iki organelle hareket eden Mastigophora (kamçılılar), Sarcodina (amipler) ve Opalinata (opalinidler) alt şubelerine sahip protozoa şubesi.

SİRİNGOMİYELİTİS

Omuriliğin içi sıvı dolu boşluklar içeren yangısı.

FARİNGOBRANŞİYAL

Faringobrankiyal.

MİYELOMENİNGOSEL

Omuriliğin ve onu çevreleyen zarların omurgadaki bir kusurdan dışarıya doğru fıtıklaşması.

MENİNGOMİYELOSEL

Omurilik ve zarlarının bir kese içerisinde bulunması.

FARENGOPARALİZİS

Yutak felci.

LARENGOTRAKEİTİS

Enfeksiyöz larengotrakeitis.

LEPTOMENİNGOPATİ

Beyin zarları hastalığı.

GONİYODİSGENEZİS

İridokorneal açıyı dolduran mezenkimin atrofisi veya ligamentum pektinatumu oluşturan ipliklerdeki yoğunlaşma yetersizliğinden kaynaklanan gözün filtrasyon açısının yapılış bozukluğu. Kimi köpek ırklarında baskın, kalıtsal ailevi bir bozukluk olarak görülür.

SALPİNGOOFORİTİS

Yumurta kanalının ve yumurtalığın bir aradaki yangısı.

ZOOMASTİGOPHOREA

Sarcomastigophora şubesinde, Mastigophora alt şubesinde bulunan zooflagellatalar olarak adlandırılan, kromatofordan yoksun, heteretrof beslenen, ya kommensal veya parazitik yaşam süren, kimileri bir veya daha fazla sayıda kamçıya sahip, kimileri ise kamçıyla veya kamçısız ameboyit hareket eden, Parabasilidea üst takımı ve Choanoflagellida, Kinetoplastida, Proteromonadina, Retortamonadida, Diplomonadida ve Oxymonadida takımlarını içeren protozoa sınıfı, Zoomastigophora.

MENİNGOMİYELİTİS

Omurilik ve omurilik zarlarının bir aradaki yangısı.

MENİNGOENSEFALİT

Beynin ve beyin zarlarının iltihaplanması.

SFİNGOMİYELİNOZİS

İnsan, kedi, köpek ve farelerde, sfingomiyelinaz yetersizliğine bağlı olarak biçimlenen lenfosit ve monositlerin vakuollü görünümüyle, klinik olarak da sinirsel belirtilerle belirgin, otozomal çekinik karakterde lizozomal bir depo hastalığı, Nieman-Pick hastalığı, lipit histiyositozis.

  -   -   -  

Anlamında GO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AKTÜERYAL

Sigorta risklerine ve istatistiklere dayanan.

ARGOLAŞMA

Argolaşmak durumu.

AMİGOLUK

Amigonun yaptığı iş.

ALEGORİK

Alegori ile ilgili, yerinel.

ARGOSUZ

İçinde argo söz bulunmayan. Argo kullanmayarak (konuşmak).

AKTÜER

İstatistiklere dayanarak sigorta primlerini, risklerini hesaplayan kimse.

BARATARYA

Kaptanın, tayfaların, gemi sahibine, armatöre veya sigorta ortaklığına bilerek verdikleri zarar.

AKPAS

Lahana, turp, şalgam, karnabahar vb. bitkilerin kök dışındaki bütün bölgelerine yerleşebilen, özellikle semizotugillerde karşılaşılan yosunumsu mantar (Albugo candida).

AR

100 m² değerinde yüzey ölçü birimi. Argon elementinin simgesi. Utanma, utanç duyma.

AMORTİ

Birden ödenerek faizinin işlemesine son verilen tahvil. Piyangoda bilet değeri kadar kazanılan ikramiye.

ARGOLAŞMAK

Karşılıklı argo konuşmak. Söz argo durumuna gelmek.

AGOP

"Aptal aptal bakmak" anlamındaki Agop'un kazı gibi bakmak deyiminde geçen bir söz.

ANGOLALI

Angola halkından veya bu halkın soyundan olan kimse.

AĞIRLIK

Ağır olma durumu. Ağırbaşlılık. Terazilerde tartma işi yapılırken bir kefeye konulan nesne. Değerlendirmelerde herhangi bir konu veya evreye, olağanın üzerinde ve belli oranda tanınan değer. Yer çekiminin, bir cismin molekülleri üzerindeki etkisinin oluşturduğu bileşke, gravite. Uykudayken gelen ve insana boğulur gibi bir duygu veren durum. Uyuşukluk ve gevşeklik durumu. Sıkıcı, bunaltıcı, iç karartıcı durum. Orduda bir birliğin cephane, yiyecek ve eşya yükleri. Sorumluluk. Sıkıntı. Takı. Değerli olma durumu. Yük, külfet. Dikkati ve önemi bir şey üzerinde yoğunlaştırmak. Güreş, boks, halter, judo vb. spor dallarında, sporcuların kilolarına göre girdikleri kategori. Etki, baskı, güçlük. Çeyizini düzmek için damadın geline verdiği para, kalın.

AKIN

Kalabalık bir şeyin arkası kesilmeyen bir geliş durumunda olması. Düşman topraklarına tedirgin etme, yıldırma, çapul vb. amaçlarla toplu olarak yapılmış olan baskın. Gol atmak veya sayı yapmak amacıyla karşı takımın sahasına doğru genellikle topluca girişilen hücum. Kazak ve Kırgız Türklerinin saz şairlerine verdiği ad.

ATAK

Düşüncesizce her işe atılan, cüretkâr. Saldırı, saldırış, hücum, hamle, akın. Gol atmak veya sayı kazanmak amacıyla yapılmış olan akın, ofans. Çevik, hareketli. Atılım. Geveze. Aniden başlayan hastalık nöbeti.

ASİST

Sayı ya da gol pası.

ARGONOT

Kafadan bacaklılardan, salyangoz kabuğu biçiminde kabuğu olan ve ahtapota benzeyen bir hayvan (Argonauta argo).

ADAMOTU

Patlıcangillerden, geniş yapraklı, mavi çiçekli, meyveleri sarı, çok yıllık bir bitki, kankurutan, adamkökü (Mandragora autumnalis).

ARGOLU

İçinde argo söz bulunan. Argo kullanarak (konuşmak).