İçinde GÖ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "" olan, toplam 2328 tane kelime bulunuyor. İçerisinde gö bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu gö ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında gö olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

AÇGÖZLÜLEŞEBİLMEK, GÖREVLENDİREBİLME, GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK, GÖZDENGEÇİRİCİLİK

16 harfli kelimeler

GÖKKUZGUNUMSULAR, GÖREVLENDİRİLMEK, AÇGÖZLÜLEŞEBİLME, BÜYÜKKONAKGÖRMEZ, GÖRÜNTÜLEYEBİLME, GÖZLEMLEYEBİLMEK, KARAGÖZGÖLLÜALAN, KARŞITGÖRÜŞLÜLÜK, KÜÇÜKKONAKGÖRMEZ

15 harfli kelimeler

GÖÇMENLEŞTİRMEK, GÖKKUZGUNGİLLER, GÖREVLENDİRİLME, GÖCEKLENDİRNIEK, GÖĞÜSLEYEBİLMEK, GÖJGÜLLENDİRMEK, GÖKÇEAĞAÇOYMAĞI, GÖKÇEAĞAÇSAKIZI, GÖKÇESÜLEYMANLI, GÖLGELEYEBİLMEK, GÖNDERİLEBİLMEK, GÖRÜŞTÜREBİLMEK, GÖSTERİLEBİLMEK, GÖZETLEYEBİLMEK, GÖZLEMLEYEBİLME, KARAHİSARGÖLCÜK, ZEKİMÜRENGÖBEĞİ

14 harfli kelimeler

GÖLGELENDİRMEK, GÖREVLENDİRMEK, GÖZETLEYİCİLİK, GÖÇMENLEŞTİRME, GÖDÜRSÜZLENMEK, GÖĞÜSLEYEBİLME, GÖLETLENDİRMEK, GÖLGELEYEBİLME, GÖNDERİLEBİLME, GÖNÜLLENDİRMEK, GÖRÜŞTÜREBİLME, GÖRÜŞÜLEBİLMEK, GÖSTERİLEBİLME, GÖSTERİMSENMEK, GÖSTERİŞSİZLİK, GÖZDENGEÇİRİCİ, GÖZETLEMECİLİK, GÖZETLEYEBİLME, KARAGÖYÜNDÜRME, KARAGÖZFASULYA, KARAGÖZMANCARI, KAYNARGÖZLEYİM, MERCİMEKGÖBEĞİ, TERBİYEGÖZLÜĞÜ, YUKARIGÖNDELEN

13 harfli kelimeler

GÖKTIRMALAYAN, GÖNENDİRİLMEK, GÖRENEKSİZLİK, GÖREVSELCİLİK, GÖRÜLMEMİŞLİK, GÖRÜNTÜLEYİCİ, GÖRÜŞTÜRÜLMEK, GÖSTERİŞÇİLİK, GÖSTERİŞLİLİK, GÖSTERMECİLİK, GÖZENEKSİZLİK, GÜVERCİNGÖĞSÜ, MİNAREGÖLGESİ, SAĞGÖRÜSÜZLÜK, SITMAGÖRMEMİŞ, ADETGÖRMEZLİK, UMURGÖRMÜŞLÜK, AÇGÖZLÜLEŞMEK, AŞAĞIGÖNDELEN, BEYAZGÖZLÜLER, EKECİKGÖDELER, GÖÇKÜNDEMİRCİ, GÖKÇEHATİPLER, GÖKÇETABAKLAR, GÖKTAŞÇIKLARI, GÖLGELENDİRME, GÖNDEREBİLMEK, GÖNDERİVERMEK, GÖNÜLLENDİRME, GÖRDÜREBİLMEK, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

AÇIKGÖZLÜLÜK, CANIGÖNÜLDEN, GÖÇEBELEŞMEK, GÖÇMENLEŞMEK, GÖKKUZGUNLAR, GÖNENDİRİLME, GÖRENEKÇİLİK, GÖRÜNGÜCÜLÜK, GÖRÜNTÜLEMEK, GÖRÜNÜRLERDE, GÖRÜŞMECİLİK, GÖRÜŞTÜRÜLME, GÖSTERİCİLİK, GÖSTERİŞLİCE, GÖZENEKLİLİK, GÖZLEMECİLİK, GÜNGÖRMÜŞLÜK, KARAGÖZCÜLÜK, AÇGÖZLÜLEŞME, AŞAGIGÖZLÜCE, AŞAĞIGÖKDERE, AŞAĞIGÖLALAN, AŞAĞIGÖLYAZI, AŞAĞIKARAGÖZ, BALIKGÖMMESİ, BİRGÖZELİLER, BÜYÜKGÖKÇELİ, BÜYÜKGÖRÜMLÜ, CAMGÖZGİLLER, DAYANIGÖRMEK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

GÖBEKLENMEK, GÖÇEBELEŞME, GÖÇMENLEŞME, GÖLGELENMEK, GÖLGESİZLİK, GÖMLEKÇİLİK, GÖMLEKLİLER, GÖNDERİLMEK, GÖNENDİRMEK, GÖNÜLDAŞLIK, GÖNÜLLENMEK, GÖNÜLSÜZLÜK, GÖRECECİLİK, GÖREVDAŞLIK, GÖREVLENMEK, GÖREVSİZLİK, GÖRGÜLENMEK, GÖRGÜSÜZLÜK, GÖRMEMEZLİK, GÖRMEMİŞLİK, GÖRÜNMEZLİK, GÖRÜNTÜLEME, GÖRÜŞTÜRMEK, GÖSTERİLMEK, GÖSTERİŞSİZ, GÖSTERMELİK, GÖVDELENMEK, GÖVDESİZLİK, GÖZETİCİLİK, GÖZETLENMEK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AÇGÖZLÜLÜK, AÇIKGÖZLÜK, GÖÇÜRÜLMEK, GÖĞÜSLEMEK, GÖLGELEMEK, GÖLGELEYİŞ, GÖLMARMARA, GÖMÜLDÜRÜK, GÖNDERTMEK, GÖNÜLLÜLÜK, GÖNYELEMEK, GÖRDÜRTMEK, GÖRENEKSEL, GÖREVCİLİK, GÖRGÜCÜLÜK, GÖRÜLMEMİŞ, GÖRÜMCELİK, GÖRÜMSETME, GÖRÜNTÜLÜK, GÖRÜŞLÜLÜK, GÖRÜŞÜLMEK, GÖSTERİŞÇİ, GÖSTERİŞLİ, GÖSTERTMEK, GÖTÜRÜLMEK, GÖTÜRÜMSÜZ, GÖZENEKSİZ, GÖZETİLMEK, GÖZETLEMEK, KARAGÖZLÜK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

BALIKGÖZÜ, CAMGÖBEĞİ, CİNGÖZLÜK, GÖÇEBELİK, GÖÇERTMEK, GÖÇMENLİK, GÖÇÜRTMEK, GÖÇÜRÜLME, GÖĞÜSLEME, GÖĞÜSLÜCE, GÖKKUŞAĞI, GÖKKUZGUN, GÖKTÜRKÇE, GÖLGELEME, GÖLLENMEK, GÖLLEŞMEK, GÖLPAZARI, GÖMLEKLİK, GÖMLEKSİZ, GÖMÜLEMEK, GÖNDERİCİ, GÖNDERMEK, GÖNDERTME, GÖNÜLLÜCE, GÖNYELEME, GÖRDÜRMEK, GÖRDÜRTME, GÖRECELİK, GÖRELİLİK, GÖRENEKÇİ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

DEVEGÖZÜ, GÖÇERMEK, GÖÇERTME, GÖÇÜRMEK, GÖÇÜRTME, GÖÇÜRÜCÜ, GÖĞÜSLÜK, GÖKÇEADA, GÖKÇEBEY, GÖKDELEN, GÖKSOĞAN, GÖLERMEK, GÖLGECİL, GÖLGELİK, GÖLGESİZ, GÖLHİSAR, GÖLLEMEK, GÖLLENME, GÖLLEŞME, GÖMLEKÇİ, GÖMLEKLİ, GÖMÜLMEK, GÖMÜTLÜK, GÖNDERGE, GÖNDERİM, GÖNDERLİ, GÖNDERME, GÖNENÇLİ, GÖNENMEK, GÖNLÜNCE, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AÇGÖZLÜ, AÇIKGÖZ, DÖŞGÖMÜ, GÖBEKLİ, GÖBELEK, GÖBELEZ, GÖÇELGE, GÖÇERME, GÖÇÜRME, GÖÇÜŞME, GÖĞÜSLÜ, GÖKTÜRK, GÖKYOLU, GÖKYÜZÜ, GÖLBAŞI, GÖLERME, GÖLGELİ, GÖLLEME, GÖLYAKA, GÖMÜLME, GÖMÜLTÜ, GÖMÜLÜŞ, GÖNÇLÜK, GÖNDERİ, GÖNENME, GÖNÜLLÜ, GÖRELİK, GÖRENEK, GÖREVLİ, GÖRGÜLÜ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ACIGÖL, BİNGÖL, CİNGÖZ, GÖÇEBE, GÖÇERİ, GÖÇKÜN, GÖÇMEK, GÖÇMEN, GÖÇÜCÜ, GÖKÇEK, GÖKÇÜL, GÖKEVİ, GÖKMEN, GÖKSEL, GÖKSUN, GÖKŞİN, GÖLCÜK, GÖLCÜL, GÖLKÖY, GÖLOVA, GÖMGÖK, GÖMLEK, GÖMMEK, GÖMÜLÜ, GÖNDER, GÖNENÇ, GÖRDEK, GÖRDES, GÖRECE, GÖRECİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AÇGÖZ, GÖBEK, GÖBEL, GÖCEN, GÖÇER, GÖÇME, GÖÇÜM, GÖÇÜŞ, GÖDEN, GÖDEŞ, GÖĞEM, GÖĞÜS, GÖKÇE, GÖLEK, GÖLET, GÖLGE, GÖLÜK, GÖMEÇ, GÖMME, GÖMÜK, GÖMÜŞ, GÖMÜT, GÖNCÜ, GÖNEN, GÖNÜL, GÖNYE, GÖREV, GÖRGÜ, GÖRME, GÖRÜM, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

GÖCE, GÖÇÜ, GÖLE, GÖMÜ, GÖNÇ, GÖRE, GÖRK, GÖRÜ, GÖZE, GÖBE, GÖBÜ, GÖCÜ, GÖÇE, GÖÇÖ, GÖDE, GÖĞA, GÖĞE, GÖĞN, GÖLÜ, GÖMA, GÖME, GÖNE, GÖNÜ, GÖSE, GÖSG, GÖVE, GÖVÜ, GÖYA, GÖYN, GÖYÜ

3 harfli kelimeler

GÖÇ, GÖK, GÖN, GÖT, GÖZ, GÖB, GÖG, GÖĞ, GÖL, GÖM, GÖP, GÖR, GÖS, GÖV, GÖY

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

Gökyüzü. Olgunlaşmamış, ham (meyve için). Mavi, masmavi. Yeşil, yemyeşil.

KARŞITGÖRÜŞLÜLÜK

Bir görüş, kanı, tutum, davranış ya da eyleme karşı olma ya da karşı çıkma.

KÜÇÜKKONAKGÖRMEZ

Ankara ili, Haymana ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

KARAGÖZGÖLLÜALAN

Tokat şehrinde, Yeşilyurt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

AÇGÖZLÜLEŞEBİLMEK

Açgözlü olma olasılığı bulunmak.

GÖKKUZGUNGİLLER

En iyi bilinen türü gökkuzgun olan gökkuzgunumsular takımının, gökkuzgunlar alt takımına giren bir familya.

AÇGÖZLÜLEŞEBİLME

Açgözlüleşebilmek durumu.

GÖREVLENDİREBİLME

Görevlendirebilmek işi.

GÖKKUZGUNUMSULAR

Gökkuzgunlar, ağaçkakanlar, çobanaldatanlar ve sağanları içine alan kuşlar sınıfından bir takım.

GÖRÜNTÜLEYEBİLME

Görüntüleyebilmek işi.

GÖÇMENLEŞTİRMEK

Göçmen durumuna getirmek.

BÜYÜKKONAKGÖRMEZ

Ankara şehrinde, Haymana ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

GÖZLEMLEYEBİLMEK

Gözlemleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GÖREVLENDİRİLMEK

Görev verilmek, tavzif edilmek.

GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK

Görüntüleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GÖZDENGEÇİRİCİLİK

Devrimci bakış açısından Marksizmi doğrulamak ya da haklı çıkarmak için yeniden yorumlayıp özünü değiştirerek bu görüşü savunan akım.

  -   -   -  

Anlamında GÖ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GÖ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACELECİ

Tez iş gören, çabuk davranan, canı tez, farfara, fırtına gibi, içi tez, ivecen, iveğen, kıvrak, sabırsız, tez canlı, telaşlı, acul.

ABARTI

Bir şeyi, bir olayı olduğundan büyük veya çok gösterme, mübalağa.

AÇGÖZ

Açgözlü.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

AÇGÖZLÜ

Mala, yiyeceğe ve içeceğe doymak bilmeyen, açgöz, gözü aç, doymaz, gözü doymaz, tamahkâr, haris, hırslı, tokgözlü karşıtı.

Yemek yemesi gereken, tok karşıtı. Karnı doymamış olarak. Yiyecek bulamayan. Çok istekli, hevesli. Gözü doymaz, haris.

ACEMİLEŞMEK

Beceriksizlik göstermek.

ACAYİP

Sağduyuya, göreneğe, olağana aykırı, garip, tuhaf, yadırganan, yabansı. Şaşma anlatan bir söz.

ACI

Bazı maddelerin dilde bıraktığı yakıcı duyu, tatlı karşıtı. Kırıcı, üzücü, incitici, dokunaklı, kötü. Herhangi bir dış etken dolayısıyla duyulan rahatsızlık, ızdırap. Keskin, şiddetli. Çarpıcı, göz alıcı (renk). Tadı bu nitelikte olan. Ölüm, yangın, deprem vb. olayların yarattığı üzüntü, keder, elem.

ACİBE

Görülmemiş, alışılmamış, şaşılacak veya yadırganacak şey.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABULLABUT

Kaba saba ve anlayışsız (kimse). Biçimsiz ve kötü giyinen, giyimine özen göstermeyen (kimse).

AÇGÖZLÜLÜK

Açgözlü olma durumu, doymazlık, gözü doymazlık, harislik, tamahkârlık, tamah.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ABLATYA

Uzunluğu 150, genişliği 4-10 kulaç olan, geniş gözlü bir balık ağı türü.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ACIKLI

Acındıracak, acı verecek nitelikte olan, dokunaklı, üzücü, koygun. Acı görmüş, yaslı, kederli.

ABLA

Bir kimsenin kendisinden büyük olan kız kardeşi. Erkeklerin kız veya kadınlara seslenirken söyledikleri söz. Büyük kız kardeş gibi saygı ve sevgi gösterilen kız veya kadın. Genelev veya randevuevi işletmecisi kadın, çaça, mama (II).

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük