İçinde FİK geçen 9 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "fik" olan 9 harfli toplam 11 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde fik bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu fik ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında fik olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FİLOZOFİK

Felsefe ile ilgili, felsefeye dayanan.

İZOMORFİK

Eş biçimli.

SERTİFİKA

Öğrenim belgesi. Kişinin bilgi gerektiren herhangi bir konuda niteliğini gösteren belge.

DİSTROFİK

Bataklık biçimini almış ve besleyici özelliği kötüleşmiş su ortamı.

AMFİKARPİ

Bitkinin toprak altında farklı, toprak üstünde farklı meyve oluşturması.

FİKOPLAST

Chlorophyceae sınıfına giren yeşil alglerde, hücre bölünmesinde, çekirdek bölünme düzlemine paralel olarak gelişen mikrotüpçük sistemi.

GRAFİKLER

Veri sonuçlarının daha kolay ve çabuk algılanabilmesi amacıyla kullanılan, göze hitap eden, bir olayın dağılımlarını, sayısal ve işlemsel özelliklerini, diğer olaylarla olan ilişkisini ve diğer olaylarla kıyaslanmasını ve ayrıca zaman içinde gösterdikleri değişimleri ortaya koyan ve poligon, daire pay ve çubuk gibi türleri olan geometrik biçimler.

FİKRETTİN

Din düşüncesi.

TEVFİKİYE

Çanakkale ilinde, İntepe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çorum ili, Alaca ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Edirne kenti, İbriktepe bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sinop ilinde, Ayancık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Yalova kenti, Altınova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

MÜŞFİKLİK

Sevecenlik.

FİKSASYON

Tespit.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük