İçinde Fİ geçen 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "fi" olan 3 harfli toplam 11 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde fi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu fi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında fi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FİŞ

Prizden elektrik akımı almaya yarayan araç. Alışverişlerde ödenen paranın miktarını, vergilerini, alışverişin yapıldığı tarihi gösteren belge. Bir eserin hazırlanmasında kolaylık sağlamak veya bir işe kılavuzluk etmek için yazılıp sınıflandırılan küçük kâğıt yapraklarından her biri. Kumarda, bazı alışveriş işlerinde para yerine kullanılan pul vb. şey. Okuma yazma öğretiminde kullanılan, üzerine hece, kelime, cümle yazılı karton parçası. Bir işi yaptırmak veya gereken sıranın alındığını belirtmek için bir koçandan koparılmış kâğıtlardan her biri, makbuz.

FİT

Birini başkasına karşı kışkırtma. Razı olma. Ödeşme. 30,5 santimetrelik İngiliz uzunluk ölçüsü birimi.

FİN

Finlandiyalı.

FİS

Gizli söz.

FİĞ

Baklagillerden, hayvan yemi olarak yetiştirilen bir bitki (Vicia sativa).

FİK

Yabani mercimek. Hayvan yemi. Yaban böğrülcesi, ak burçak.

FİR

Dargın, küs: Bu bana firdir.

FİZ

Kurnaz: Fizlina diyecek yoh.

FİL

Filgillerin hortumlular takımından, Afrika ve Asya'nın sıcak bölgelerinde yaşayan, çok iri, kalın derili hayvan (Elephas). Satrançta çapraz hareket ettirilen taş.

EFİ

Büyük kardeş, ağabey.

AFİ

Gösteriş, çalım, caka.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük