İçinde ET geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "et" olan, toplam 6278 tane kelime bulunuyor. İçerisinde et bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu et ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında et olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

ADEMİMERKEZİYETÇİ, CESARETLENDİRİLME, DEVLETLEŞTİRİLMEK, ELEKTROMANYETİZMA, MİLLİYETPERVERLİK, BEREKETLENEBİLMEK, BİYOETKİNSİZLEŞME, ÇEKİÇLETİLEBİLMEK, ÇERÇEVELETEBİLMEK, HATİPLİKETENCİLER, MEHMETALİÇİFTLİĞİ, MEHMETDEDETEKKESİ, MERHAMETSİZCESİNE, MÜKEMMELİYETÇİLİK, NETİCELENDİRİLMEK, RAMBOUİLLETKOYUNU, SELFDETERMİNASYON, SPEKTROFLOROMETRE, TASDİKLETTİRİLMEK, YETİŞTİRİLEBİLMEK, YUKARIHACIAHMETLİ

16 harfli kelimeler

BİYOMETEOROLOJİK, CESARETLENDİRMEK, CİBİLLİYETSİZLİK, CUMHURİYETPERVER, DEVLETLEŞTİRİLME, ELEKTROMETALÜRJİ, ETKİSİZLEŞTİRMEK, HAMİYETPERVERLİK, HARARETLENDİRMEK, HAREKETLENDİRMEK, MEMNUNİYETSİZLİK, MİLLETLERARASICI, MİLLİYETSEVERLİK, RUTUBETLENDİRMEK, SÜPERMARKETÇİLİK, AİREDALETERİYERİ, ASETİLTRANSFERAZ, AŞAĞIHACIAHMETLİ, BELGEGEÇERLETMEK, BEREKETLENDİRMEK, BEREKETLENEBİLME, BEREKETSİZLEŞMEK, CENNETKUŞUGİLLER, ÇADIRLIKÖRMEHMET, ÇEKİÇLETİLEBİLME, ÇERÇEVELETEBİLME, ÇERÇEVELETTİRMEK, ÇİFTLİKMEHMETAĞA, DEVLETLERBİRLİĞİ, DİMETİLSÜLFOKSİT, Devamını Oku »»

15 harfli kelimeler

ADEMİMERKEZİYET, ALAMETİFARİKALI, BİYOMETEOROLOJİ, CESARETLENDİRME, CUMHURİYETÇİLİK, DAMARGENİŞLETEN, DEVLETLEŞTİRMEK, EHEMMİYETSİZLİK, ELEKTROMANYETİK, ETKİSİZLEŞTİRME, HARARETLENDİRME, HAREKETLENDİRME, HİDDETLENDİRMEK, İNSANİYETSİZLİK, KABİLİYETSİZLİK, KIYMETLENDİRMEK, KUVVETLENDİRİCİ, KUVVETLENDİRMEK, LEZZETLENDİRMEK, MANYETİZMACILIK, MEDENİYETSİZLİK, MERKEZİYETÇİLİK, MESULİYETSİZLİK, MEŞRUTİYETÇİLİK, MİLLETVEKİLLİĞİ, MUKAVEMETSİZLİK, MUVAFFAKİYETSİZ, MÜNASEBETSİZLİK, NETİCELENDİRMEK, RUTUBETLENDİRME, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

BAŞMÜFETTİŞLİK, BAŞMÜRETTİPLİK, BAŞÖĞRETMENLİK, BAŞYÖNETMENLİK, CİDDİYETSİZLİK, ÇETİNLEŞTİRMEK, ÇETREFİLLEŞMEK, DETAYLANDIRMAK, DEVLETLEŞTİRME, ETKİNLEŞTİRMEK, GALVANİZLETMEK, GÖZETLEYİCİLİK, GRAMSANTİMETRE, HASBETENLİLLAH, HÜRRİYETPERVER, İNTERFEROMETRE, İNTERFEROMETRİ, KIYMETLENDİRME, KİLOGRAMKUVVET, KİLOMETRELERCE, MEDENİYETÇİLİK, MEMLEKETSİZLİK, MERHAMETSİZLİK, METAFİZİKÇİLİK, MEYMENETSİZLİK, MİLLETLERARASI, MİLLETSEVERLİK, MİLLİYETPERVER, MİLLİYETSİZLİK, MUVAFFAKİYETLİ, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

ADABIMUAŞERET, ADEDİMÜRETTEP, AKSELEROMETRE, ALAMETİFARİKA, BASİRETSİZLİK, BEREKETLENMEK, BEREKETSİZLİK, CESARETLENMEK, CESARETSİZLİK, CİBİLLİYETSİZ, ÇERÇEVELETMEK, ÇETELEŞTİRMEK, ÇETREFİLLİLİK, DENETİMSİZLİK, DETERMİNASYON, DİRAYETSİZLİK, EMNİYETSİZLİK, ETERLEŞTİRMEK, ETKİNLEŞTİRME, ETKİSİZLEŞMEK, FAZİLETSİZLİK, FERASETSİZLİK, FERDİYETÇİLİK, GENİŞLETİLMEK, HAMİYETPERVER, HAMİYETSİZLİK, HAREKETSİZLİK, HETEROSEKSÜEL, İNDETERMİNİZM, KAMYONETÇİLİK, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

ADALETSİZLİK, ARİTMETİKSEL, BASİRETLİLİK, BELLETİCİLİK, BEREKETLENME, BEREKETLİLİK, CENNETLEŞMEK, CESARETLENME, CESARETLİLİK, CUMHURİYETÇİ, ÇEMBERLETMEK, ÇERÇEVELETME, ÇETELEŞTİRME, DEHŞETLENMEK, DENETİMCİLİK, DİRAYETLİLİK, DİYABETOLOJİ, DİYARIGURBET, EHEMMİYETSİZ, ELEKTROMETRE, ESTETİKÇİLİK, ETERLEŞTİRME, ETİKETLENMEK, ETKİSİZLEŞME, FETTANLAŞMAK, FİRKETELEMEK, GALVANOMETRE, GAYRETKEŞLİK, GAYRETLENMEK, GAYRETSİZLİK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

ADALETLİLİK, AFFETTİRMEK, AKSETTİRMEK, ALKALİMETRE, AZMETTİRMEK, BASKETBOLCU, BAŞMÜFETTİŞ, BAŞMÜRETTİP, BAŞÖĞRETMEN, BAŞYÖNETMEN, BEKLETİLMEK, BENİMSETMEK, BENZETİLMEK, BEŞERİYETÇİ, BETERLEŞMEK, BETİMLEMECİ, BETİMLEMELİ, BETİMLENMEK, BETONLAŞMAK, BİSİKLETSİZ, BRİKETÇİLİK, BRİKETLEMEK, BÜTÜNLETMEK, CENNETLEŞME, CENNETMEKAN, CİDDİYETSİZ, ÇEMBERLETME, ÇETİNLEŞMEK, ÇETREFİLLİK, ÇETREFİLSİZ, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AFFETTİRME, AFFETTUOSO, AKSETTİRME, ALLEGRETTO, AMPERMETRE, ANEMOMETRE, ANKETÇİLİK, ANKETÖRLÜK, ASİDİMETRE, ASRISAADET, ATEŞLETMEK, AZMETTİRME, AZOTOMETRE, BASİRETSİZ, BASKLARNET, BETELENMEK, BETİMLEMEK, BETONCULUK, BİLETÇİLİK, BİSİKLETÇİ, BRİKETLEME, CESARETSİZ, CEVVALİYET, CİBİLLİYET, CİLTLETMEK, CUMHURİYET, ÇETELEŞMEK, ÇETREFİLCE, ÇİVİLETMEK, DANSİMETRE, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ADALETSİZ, ALFABETİK, ALTİMETRE, ARBORETUM, AREOMETRE, ARİTMETİK, ASİMETRİK, ATEŞLETME, AYRIYETEN, BAHSETMEK, BAROMETRE, BASİRETLİ, BASKETBOL, BATİMETRE, BATİMETRİ, BEDAHETEN, BEKLETMEK, BELLETİCİ, BELLETMEK, BELLETMEN, BENZETMEK, BEREKETLİ, BESLETMEK, BEŞERİYET, BETİMLEME, BETONARME, BETONİYER, BİNNETİCE, BOLOMETRE, CAHİLİYET, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ADALETLİ, ADDETMEK, ADEMİYET, AFETZEDE, AFFETMEK, AHDETMEK, AHRETLİK, AHZETMEK, AKDETMEK, AKSETMEK, ALENİYET, ANTETSİZ, ARİYETEN, ASABİYET, ASALETEN, ASETATLI, ASETİLEN, ASİMETRİ, ATFETMEK, ATLETİZM, AZAMETLİ, AZLETMEK, AZMETMEK, BAHSETME, BALETLİK, BASKETÇİ, BEKLETME, BELETMEK, BELLETEN, BELLETME, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ADDETME, AFFETME, AHDETME, AHMETLİ, AHZETME, AİDİYET, AKDETME, AKSETME, AMETİST, ANKETÇİ, ANKETÖR, ANTETLİ, ARBALET, ARKETİP, ATFETME, ATLETİK, AYNİYET, AZLETME, AZMETME, BAGETLİ, BASİRET, BEDAHET, BEGAYET, BELETME, BENZETİ, BEREKET, BESALET, BEŞARET, BETİSİZ, BETONCU, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ADALET, ADAVET, ADETÇE, AFİYET, AHİRET, AKAMET, AKARET, AKIBET, ALAMET, ALETLİ, AMETAL, APOLET, ARİYET, ASALET, ASETAT, ASETİK, ASETON, AŞİRET, ATALET, ATIFET, AZAMET, AZİMET, BANKET, BASKET, BETİLİ, BRAKET, BRİKET, BUKLET, CENNET, CETVEL, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ANKET, ANTET, ATLET, AVDET, AVRET, BAGET, BALET, BARET, BECET, BETER, BETİK, BETİM, BETON, BİLET, BUKET, BÜĞET, BÜVET, CEKET, CESET, CİHET, CÜRET, ÇENET, ÇETİN, DAVET, DEMET, DENET, DETAY, DİYET, EBCET, ELBET, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

ADET, AFET, ALET, AYET, BETA, BETİ, ÇETE, DÜET, EBET, EMET, ETAP, ETÇİ, ETEK, ETEN, ETER, ETİK, ETİL, ETKİ, ETLİ, ETOL, ETÜT, ETÜV, EVET, GETR, KETE, LİET, META, ÖLET, ÖZET, SÜET, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

BET, CET, ETİ, JET, KET, MET, NET, RET, SET, ÇET, ETA, ETE, GET, HET, İET, LET, PET, ŞET, TET, VET, ZET

2 harfli kelimeler

ET

Bazı kelimelerin anlamları

ET

İnsanlarda, hayvanlarda deri ile kemik arasındaki kas ve yağdan oluşan tabaka. Meyvelerde çekirdekle deri arasındaki bölüm. Ten. Kasaplık hayvanlardan sağlanan kaslardan oluşmuş besin maddesi.

NETİCELENDİRİLMEK

Sonuçlandırılmak.

HATİPLİKETENCİLER

Düzce ili, Konuralp bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BİYOETKİNSİZLEŞME

Vücutta biyotransformasyon sonucu zehirli maddelerin genellikle etkisiz veya zayıf etkili, suda kolay çözünen ve vücuttan hızla atılan bir biçime sokulması olayı, detoksifikasyon.

DEVLETLEŞTİRİLMEK

Kamulaştırılmak.

BEREKETLENEBİLMEK

Bereketlenme imkânı veya olasılığı bulunmak.

ÇEKİÇLETİLEBİLMEK

Çekiçletme imkânı veya olasılığı bulunmak.

MERHAMETSİZCESİNE

Merhametsizce.

MÜKEMMELİYETÇİLİK

Mükemmeliyetçi olma durumu. Hayatta en önemli amacın ahlaki olgunluğa erişmek olduğunu savunan kuram.

ADEMİMERKEZİYETÇİ

Yerinden yönetimci.

MEHMETDEDETEKKESİ

Çorum ili, Dodurga ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

MİLLİYETPERVERLİK

Milliyetperver olma durumu, ulusseverlik.

MEHMETALİÇİFTLİĞİ

Çorum kenti, Sungurlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ÇERÇEVELETEBİLMEK

Çerçeveletme imkânı veya olasılığı bulunmak.

CESARETLENDİRİLME

Cesaretlendirilmek işi, yüreklendirilme.

ELEKTROMANYETİZMA

Elektriklenme ile mıknatıslanmanın karşılıklı olarak etkilenmelerinden ortaya çıkan olayların bütünü. Elektrik akımıyla mıknatıs elde etme.

  -   -   -  

Anlamında ET bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ET geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACILAŞTIRMAK

Acı bir duruma getirmek.

ABDÜLLEZİZ

Akdeniz bölgesinde ve Afrika'da yetişen, çok yıllık, yumrulu ve otsu bir bitki (Cyperus esculentus). Bu bitkinin yemiş olarak yenilen, tatlı ve yağlı ürünü.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABECESEL

Alfabetik.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ACEMLEŞMEK

Kültür ve medeniyet bakımından İran halkını örnek almak veya etkisi altında kalmak.

ACI

Bazı maddelerin dilde bıraktığı yakıcı duyu, tatlı karşıtı. Kırıcı, üzücü, incitici, dokunaklı, kötü. Herhangi bir dış etken dolayısıyla duyulan rahatsızlık, ızdırap. Keskin, şiddetli. Çarpıcı, göz alıcı (renk). Tadı bu nitelikte olan. Ölüm, yangın, deprem vb. olayların yarattığı üzüntü, keder, elem.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ACIMA

Acımak durumu. Başka bir kimsenin veya canlının mutsuzluğuna karşı duyulan üzüntü, merhamet.

ABDESTHANE

Tuvalet.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABİYE

Gece kıyafeti.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ABLA

Bir kimsenin kendisinden büyük olan kız kardeşi. Erkeklerin kız veya kadınlara seslenirken söyledikleri söz. Büyük kız kardeş gibi saygı ve sevgi gösterilen kız veya kadın. Genelev veya randevuevi işletmecisi kadın, çaça, mama (II).

ACEMAŞİRAN

Klasik Türk müziğinde kullanılan şet makamlarından biri.

ACAYİPLEŞTİRMEK

Yadırganacak bir duruma getirmek.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ACIMAK

Tadı acı duruma gelmek, acılaşmak. Başkasının uğradığı veya uğrayacağı kötü bir duruma üzülmek. Merhamet etmek. Acılı, ağrılı olmak.

ABONE

Süreli yayınları, parasını önceden ödeyerek alma işi. Bir şeyi sürekli olarak kullanmak için hizmeti verenle sözleşme yapan kimse, sürdürümcü. Bir yere gitmeyi alışkanlık hâline getiren (kimse).